Kotwica stanęła na Rynku Solnym w Zamościu
Na Rynku Solnym stanęła ogromna kotwica statku \"Ziemia Zamojska” podarowana miastu przez Polską Żeglugę Morską.
- 05.06.2013 22:24

To pamiątka po statku, który został sprzedany Rosjanom w ubiegłym roku. Jego matką chrzestną jest Janina Gąsiorowska, mieszkanka Zamościa. Chrzest \"Ziemi Zamojskiej” odbył się 29 lat temu w Buenos Aires. Teraz pamiątki związane ze statkiem wróciły do miasta, które sprawowało patronat nad masowcem.
Urzędnicy są przekonani, że kotwica spodoba się odwiedzającym Zamość. – 3-metrowa kotwica robi wrażenie. Waży 8 ton, a do tego ma 3-metrowy łańcuch – mówi Jacek Bełz z Biura Promocji, Informacji i Obsługi Inwestora UM w Zamościu. – Dzięki niej chcemy podkreślić związki miasta z morzem.
Druga, mniejsza, 70-kilogramowa kotwica razem z dzwonem okrętowym trafiła do izby pamięci pod Ratuszem.
Oficjalne odsłonięcie kotwicy z udziałem prezydenta Marcina Zamoyskiego oraz przedstawicieli Polskiej Żeglugi Morskiej odbędzie się w piątek, 7 czerwca, ok. 13.30.
Reklama













Komentarze