Jak Polacy zarabiają na samochodach Ukraińców
Obywatele Ukrainy mają sposób na tańszy zakup auta z Zachodu, a Polacy na dodatkowy zarobek.
- 02.08.2013 07:36
Nawet tysiące samochodów z woj. lubelskiego może należeć do obywateli Ukrainy. Polacy rejestrują samochody dla Ukraińców, a ci dzięki temu unikają dużego cła za samochody sprowadzane z Europy Zachodniej.
Poza tym samochodami z polskimi tablicami łatwiej jest się poruszać w UE niż z ukraińskimi. Nasi sąsiedzi są mniej narażeni na kontrole. Polacy za pomoc w zarejestrowaniu auta dostają pieniądze. W ten sposób niektórzy mają nawet po 10 pojazdów.
- Jeszcze rok temu mieliśmy od sześciu do ośmiu takich rejestracji tygodniowo - mówi \"Gazecie Wyborczej Lublin\" Grzegorz Sołdaczyk, naczelnik wydziału komunikacji w Starostwie Powiatowym w Hrubieszowie.
- Słyszało się i o takich, którzy mają po 10 samochodów. Ale to wszystko jest legalne. Nikogo nie możemy dyskryminować - tłumaczy dziennikarzom Jan Bednarczyk ze starostwa w podkarpackim Lubaczowie. - Tak dzieje się na całej wschodniej granicy.
Urzędnicy szukają sposobu by ograniczyć \"sojusz polsko-ukraiński\". Przy rejestracji wymagają, by obcokrajowiec miał albo wizę, albo kartę pobytu. - Dzięki temu mamy najwyżej dwa takie auta tygodniowo - dodaje Grzegorz Sołdaczyk.
Reklama













Komentarze