Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Wojewódzki Urząd Pracy

Kolejni poszli w kamasze. Przysięgali w Radzyniu Podlaskim

Stało się. Już oficjalnie są żołnierzami. Do 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej dołączyło ponad 120 ochotników, a przysięgę składali w sobotę na dziedzińcu Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim. Później była impreza.
Kolejni poszli w kamasze. Przysięgali w Radzyniu Podlaskim

Słowa roty przysięgi wojskowej wypowiedziało tego dokładnie 124 żołnierzy. Są młodzi, ich średnia wieku to 25 lat.

– Wzorowo wykonaliście postawione przed wami zadania. Poznaliście własne możliwości, zapoznaliście się z żołnierskimi obowiązkami i dyscypliną. Wasze oddanie się służbie ojczyzny jest wielkim zobowiązaniem i wyzwaniem. Z okazji przysięgi życzę wam żołnierskiego szczęścia i wytrwałości w realizacji własnych planów – zwrócił się do nich dowódca 2 LBOT płk Zbigniew Krzyszczuk.

Po uroczystej przysiędze zaczęła się impreza – piknik wojskowy. Zgromadzeni podziwiali pokazy żołnierzy 23. bialskiego batalionu lekkiej piechoty, a także wjazd Rosomaków w szyku bojowym 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama