Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

W wypadku na osiedlu ucierpiała 12-latka. Jest nagranie z monitoringu

12-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po wypadku, który wczoraj przed południem wydarzył się na jednym z osiedli w Łukowie. Nastolatka została potrącona przez samochód, gdy przechodziła przez przejście dla pieszych.
W wypadku na osiedlu ucierpiała 12-latka. Jest nagranie z monitoringu
Do wypadku doszło we wtorek przed południem na ul. 11 Listopada

Autor: KPP Łuków

Dziewczynka została potrącona przez audi, za którego kierownicą siedział 45-letni mieszkaniec Łukowa. Uderzył autem w dziewczynkę, gdy z osiedlowej uliczki wyjeżdżał w ulicę 11 Listopada. Później tłumaczył policjantom, że nie zauważył pieszej na pasach, bo oślepiło go słońce.

Poszkodowaną nastolatkę zaraz po zdarzeniu przewieziono do szpitala. Na szczęście obrażenia, jakich doznała, nie zagrażają jej życiu.

Ponieważ moment zdarzenia zarejestrował monitoring, łukowska policja postanowiła opublikować to nagranie "ku przestrodze". Okoliczności i przyczyny wypadku są nadal analizowane.

– Przypominamy, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście – podkreśla asp. szt. Marcin Józwik, rzcznik łukowskiej policji.

Dodaje ponadto, że pieszych też obowiązują pewne zasady. Zabranie się im zabrania się wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, również na przejściu dla pieszych.

 

 


Podziel się
Oceń

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama