Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Posłowie zdecydowali. Antykoncepcja awaryjna bez recepty

Sejm przyjął nowelizację ustawy o dostępie antykoncepcji awaryjnej bez recepty dla osób od 15 roku życia. Teraz ustawa trafi do Senatu i na biurko prezydenta.
Posłowie zdecydowali. Antykoncepcja awaryjna bez recepty

Autor: Archiwum

Chodzi o jeden z hormonalnych środków antykoncepcyjnych, a dokładnie octan uliprystalu, zawarty w tabletce pod nazwą EllaOne. W czwartek, kwestia nowelizacji ustawy prawa farmaceutycznego została poddana głosowaniu. Najpierw Sejm odrzucił wnioski o odrzucenie całości projektu i wnioski mniejszości. W głosowaniu na „tak” było 224 posłów, 196 było przeciwko, a jedna osoba się wstrzymała.

Za nowelizacją ustawy spośród obecnych w Sejmie, głosowali wszyscy posłowie KO, Polski 2050/Trzeciej Drogi oraz Lewicy. Przeciwko głosowali za to posłowie Konfederacji, Kukiz15 oraz Prawa i Sprawiedliwości, z wyjątkiem byłej minister zdrowia, Katarzyny Sójki, która wstrzymała się od głosu.

Wkrótce ustawa ma trafić do Senatu, a później będzie oczekiwać na podpis prezydenta Andrzeja Dudy.


Podziel się
Oceń

Komentarze

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama