Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama STUDNIÓWKA 2026 - zobacz galerię zdjęć!
Reklama

Odprawa u wojewody z byłą premier i konsulami

W piątek w lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie wojewody Krzysztofa Komorowskiego, byłej premier prof. Hanny Suchockiej oraz kilku konsulów z krajów Europy i świata.
Odprawa u wojewody z byłą premier i konsulami

Z wojewodą lubelskim, Krzysztofem Komorskim, spotkali się konsulowie Honorowi, między innymi Brazylii, Włoch, Austrii, Luksemburga i Słowenii. Rozmowy dotyczyły szeroko pojętej dyplomacji i jej roli we współczesnym świecie.

Konsulowie podzielili się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami o dyplomacji oraz zaproponowali różnego rodzaju rozwiązania problemów występujących w ich pracy.

Prof. Hanna Suchocka podkreślała to, jaką rolę odgrywają konsulowie Honorowi we współczesnym świecie. Również Wojewoda podziękował pracownikom dyplomacji za ich zaangażowanie oraz pracę. Tomasz Kalinowski, konsul honorowy Słowenii, podkreślał, że on i jego koledzy po fachu pełnią istotną rolę dla osób, obywateli innych krajów, które mają problem w Polsce, ale nie tylko.

Zgromadzeni podkreślali konieczność wprowadzenia systematyczności takich spotkań. Zdaniem konsula Austrii, Piotra Majchrzaka, tego typu spotkania mogą przynieść tylko pozytywne efekty dla dyplomacji, a do tej pory ich brakowało.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama