Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Mammograf w radzyńskim szpitalu

Radzyński szpital otrzymał nowy mammograf. Trwa przygotowywanie pracowni, w której ma zostać uruchomiony na początku nowego roku.
Planowane jest także otwarcie tam poradni konsultacyjnej wyspecjalizowanej w chorobach sutka. Jerzy Kułak, starosta radzyński powiedział nam, że liczy na wykupienie przez resort zdrowia darmowych usług dla kobiet w określonym przedziale wiekowym (w ramach programu rządowego). - Wszystkie panie z naszego powiatu będą mogły przejść badanie mammograficzne po niezbyt wysokich kosztach, czyli okolo 30-40 złotych, a nie komercyjnych wynoszących 110-120 złotych - mówi Jerzy Kułak. Starosta informuje dodatkowo, iż prawdopodobnie pod koniec stycznia w Radzyniu Podlaskim nastąpi otwarcie nowoczesnego szpitalnego oddziału ratunkowego.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama