Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wsie z kanałami

Dzięki 370 tysiącom złotych z kontraktu wojewódzkiego wsie Łyniew, Marylin i Dołholiska rozbudują infrastrukturę.
Jak zapewnia Tadeusz Semeniuk, wójt gminy Wisznice, pełna sieć kanalizacyjna wraz z oczyszczalnią ścieków powstanie na terenie wymienionych sołectw jeszcze w tym roku. - To wielka inwestycja, w pięćdziesięciu procentach finansowana z kontraktu. Dołaczą do tych środków pieniądze z budżetu gminy, Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz ze składek od mieszkańców, którzy wstępnie zadeklarowali chęć współpracy. Ustalono, że pojedyńcza wpłata na jedno przyłącze wyniesie dwa tysiące złotych - informuje Tadeusz Semeniuk. Już ogłoszono przetarg na projekt przedsięwzięcia. Planowany obiekt będzie drugim po istniejącym w samych Wisznicach. Kontynuowana jest też w bieżącym roku budowa gminnego centrum administracyjno-biurowego, ale nie zakończy się szybko. Jego dach zyska tylko pokrycie blachodachówką za 100 tysięcy złotych.Oprócz tego w ramach inwestycji oświatowych Szkołę Podstawową w Horodyszczu przykryje nowy dach, a boisko przy podstawówce i gimnazjum w Wisznicach ukaże się po renowacji w nowej szacie.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama