Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
strona 26 / 30
Ilustrator i grafik, autor komiksów. Zilustrował ponad 200 książek. Ukończył najpierw Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych, a następnie studia na Akademii Sztuk Plastycznych (1955). W latach 1956-65 był redaktorem artystycznym wydawnictwa Nasza Księgarnia. Twórca postaci Gapiszona, Kwapiszona, Gucia i Cezara. Współpracował z czasopismami „Miś”, „Płomyczek”, „Płomyk”, „Świerszczyk” i „Świat Młodych”.
Wielokrotnie nagradzany, otrzymał m.in. trzykrotnie nagrodę przyznawaną w ramach Internationale Buchkunst-Ausstellung w Lipsku, różne nagrody i wyróżnienia w konkursie PTWK „Najpiękniejsza Książka Roku”. W 1990 ilustrowana przez niego książka „O Felku, Żbiku i Mamutku” została uznana książką roku przez polską sekcję IBBY.
Naukowiec, politolog i pisarz, profesor nauk humanistycznych. Był specjalistą w zakresie stosunków międzynarodowych. Tematem jego badań była problematyka krajów bałkańskich oraz krajów Dalekiego Wschodu.
Był autorem książek przede wszystkim o tematyce dotyczącej Chin i Korei Północnej. W 2004 biografia polityczna Kim Dzong Ila jego autorstwa spotkała się z reakcją ze strony władz Korei Północnej. Zabroniono mu dożywotnio wjazdu na terytorium tego kraju
Współpracował zawodowo z polskimi mediami. Początkowo, pod pseudonimem Waldemar Ogiński, był komentatorem w TOK FM, prowadził audycje radiowe z cyklu „Rozmowy niekontrolowane”. Popularność radiowa pozwoliła mu zaistnieć w telewizji. Na antenie TV Puls przez krótki czas był gospodarzem programu publicystycznego „Humory Waldemara Ogińskiego”. Z kolei pod pseudonimem Waldemar Jan Ogiński prowadził program publicystyczny „Salon polityczny” w Superstacji.
Amerykański aktor filmowy i telewizyjny. Najbardziej znany z ról Johna Cassellisa w „Chłodnym okiem” (1969), libańskiego terrorysty Abdula Rafaia w dreszczowcu „Oddział Delta” (1986) oraz Maksa Cherry’ego w filmie Quentina Tarantino „Jackie Brown” (1997); za ostatnią z ról był on nominowany do Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego.