Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Miasto Lublin jako pierwsze miasto w Polsce podpisało umowę na dofinansowanie w ramach projektu „Urban Lab – Miasto dla Młodych”.
Właściciel działki przy ul. Wojciechowskiej 42b w Lublinie planuje budowę ośmiu bloków mieszkalnych, w których miałoby powstać ponad 600 mieszkań. To wymaga jednak zgody miejskich radnych na wykorzystanie przepisów tzw. „lex deweloper”.
Gościem programu Dzień Wschodzi jest Dominik Małys - wiceprezes zarządu Chełmskiego Klubu Sportowego. W naszym programie podsumowujemy ostatnie miesiące i wyniki klubu w na zakończenie 2024 roku. Pytamy również o przyszłość piłki nożnej w Chełmie oraz plany klubu na najbliższe lata. Dowiemy się również jaka atmosfera panuje w drużynie siatkarskiej ChKS, która w tym sezonie nie zaznała jeszcze smaku porażki.
Lubelskie MPK planowało zakup 20 nowoczesnych autobusów hybrydowych o wartości ponad 62 mln zł, jednak przetarg na dostawę pojazdów został unieważniony. Wszystko przez brak chętnych.
Miasto podpisało umowę na opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej budowy punktów ładowania autobusów elektrycznych oraz przebudowy pętli autobusowych w pięciu lokalizacjach. Projekt zrealizuje firma z Krakowa, a zakończenie prac przewidziano na październik 2025 roku.
Lubelska Agencja Wsparcia Przedsiębiorczości. Nazwa znana głównie przedsiębiorcom z regionu. Czym jednak jest LAWP i czym się zajmuje? Jak możemy poprawić sytuację naszego biznesu wybierając się do LAWP? Czy Unia Europejska dotując przedsiębiorców stawia na przyszłościowe pomysły? Te wszystkie pytania zadajemy dyrektorowi jednostki Markowi Neckierowi w dzisiejszym programie Dzień Wschodzi.
Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Lublinie szykuje się do dużej inwestycji. W planach przebudowa ponad stu przystanków i budowa sześciu nowych. Pojawią się również nowe udogodnienia dla pasażerów, w szczególności dla tych z niepełnosprawnościami.
Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że miasto stara się znaleźć wykonawcę projektu ulicy Granatowej w Lublinie. Mocno zabiegała o to również jedna z radnych. Niestety, kolejny przetarg nie przyniósł satysfakcjonujących ofert.
Na placu po dawnym targowisku trwają prace rozbiórkowe i porządkowe. To pierwszy krok do budowy dużego parku handlowego, który stanie przy ul. 15. Pułku Piechoty "Wilków". Za inwestycję odpowiada fundusz Falcon I.M. z Warszawy.
Nie jeden, ale najprawdopodobniej dwa projekty ogólnomiejskie z budżetu obywatelskiego zostaną zrealizowane w Zamościu w przyszłym roku. Dlaczego? Bo przewidziana na ten rok tężnia solankowa, wybrana przez mieszkańców w 2023, nie powstała.
Dziś swoje święto ma 7000 górników z LW Bogdanka. Barbórka powoli staje się naszym świętem, bo Lubelskie, to dziś najbardziej prężny region górniczy w kraju. Tymczasem przyszłość górnictwa kamiennego w Polsce stoi przed wielkimi wyzwaniami. W tle Europejski Zielony Ład oraz coraz bardziej realny scenariusz wygaszania wydobycia węgla i nierówna konkurencja z dotowanymi kopalniami ze Śląska.
Pływania nie ma od początku 2023 roku. I jeszcze jakiś czas nie będzie. Ale Krasnystaw właśnie zdobył spore pieniądze, za które sfinansuje dodatkowe prace wymagane przy przebudowie basenu. Można więc już mówić o realnym terminie otwarcia pływalni po przerwie.
Pojawią się na peronach i w przejściach podziemnych. Ma ich być 290. Tyle nowych wyświetlaczy zamontują na kolejnych stacjach między Otwockiem a Lublinem Głównym. Będą też głośniki i kamery monitoringu. To będzie dużo kosztowało.
Czechów to największa dzielnica mieszkaniowa w Lublinie. Ma już swoje lata i wymaga remontów.
Trwa rozbiórka ogrodzenia wokół Skweru Niepodległości. Trwająca od pół roku przebudowa alejek połączona z nasadzeniami roślin i rozbudową placu zabaw została ukończona. Koszt tego zadania wyniósł blisko 2,5 mln zł. Większość sfinansowało państwo.
Spore dochody, jeszcze większe wydatki, choć inwestycyjne mniej kosztowne niż w 2024. Bez zaciągnięcia kredytu na kilkanaście milionów dopiąć miejskich finansów się nie da. Tak wyglądają założenia uchwały budżetowej Zamościa na rok 2025.
Samorządowcy z powiatu łęczyńskiego oraz przedstawiciele trzech związków zawodowych z Bogdanki wysyłają apel do premiera Donalda Tuska i pięciu ministrów z jego rządu. Postulują rozpoczęcie dialogu w sprawie uczciwej polityki transformacji energetycznej. Są zaniepokojeni brakiem jasnych działań rządu w tej materii. Powiat Łęczyński, oraz siedmiu innych z nim graniczących, to najbardziej górniczy rejon w Polsce. W Bogdance pracuje ponad 8 tys. ludzi. Kopalnie to największy pracodawca w regionie.