Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Katolicki Uniwersytet Lubelski zaprasza na konferencję dotyczącą jubileuszu 20-lecia Polski w Unii Europejskiej. Wieczorem zaplanowany jest koncert Michała Szczygła. Dla naszych Czytelników mamy konkurs, w którym do wygrania są wejściówki.
Rozkwit kultury studenckiej przypada na ok. 50 lat temu. Od tego czasu wiele się jednak zmieniło i nie chodzi tylko o młodzież, ale również o rozwiązania systemowe.
Jak znaleźć pracę, praktyki lub zmienić ścieżkę zawodową? Z pomocą przyszło 40 wystawców, a w tym lubelskie firmy i instytucje.
UMCS w roku jubileuszu 80-lecia istnienia wyróżnia „trzy wielkie damy polskiej, europejskiej i światowej kultury intelektualnej”, które swą postawą, niezależnością i odwagą głoszonych poglądów, nawiązują wprost do przesłania Marii Curie-Skłodowskiej, patronki uczelni – zapowiedział prof. Jan Pomorski.
Punktualnie o godzinie 11 na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej rozpocznie się uroczystość wręczenia tytułu honoris causa Agnieszce Holland, Oldze Tokarczuk oraz Anne Applebaum. Nie wszyscy jednak są tym faktem zachwyceni.
Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie ponownie zaprasza do udziału w ogólnopolskim programie „Aktywni Błękitni - szkoła przyjazna wodzie”. Na uczestników czekają warsztaty, wycieczki - a dla najlepszych - konkursy z nagrodami.
Już w najbliższy poniedziałek (25.11) UMCS wręczy tytuły doktora honoris causa Anne Applebaum, Agnieszce Holland i Oldze Tokarczuk. Wcześniej odbędzie się jednak pikieta środowisk, którym ta decyzja nie przypadła do gustu.
Do Lublina po raz kolejny przyjechali przedstawiciele kultury studenckiej z całej Polski. Minister nauki zapowiedział w środę uruchomienie pieniędzy na rozwój studenckich inicjatyw.
W kolejnym odcinku Dzień Wschodzi rozmawiamy z Podstarszym Cechu Metalowego w Lublinie Sławomirem Kulą o ginących zawodach. Zapytaliśmy jakie są różnice w kształceniu zawodowym, a normalnym oraz co daje nauka w cechu.
W najnowszym odcinku Dziennikowego Lustra gościem jest prof. dr hab. inż. Zbigniew Pater, rektor Politechniki Lubelskiej, który 16 kwietnia 2024 roku rozpoczął swoją drugą kadencję na tym prestiżowym stanowisku. Z Politechniką Lubelską związany jest od niemal czterech dekad, a jego życie zawodowe i naukowe jest ściśle związane z rozwojem tej uczelni
Gratulacje dla Dominika i Macieja z Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku! Jako jedni z nielicznych reprezentantów Lubelszczyzny podjęli wyzwanie „zaprogramowania swojej przyszłości” i dotarli do finału III Mistrzostw IT w Poznaniu.
Długa historia i plany na przyszłość. Wyzwania i wyróżnienia. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej uroczyście zainaugurował nowy rok akademicki.
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda 21 października wręczył w Warszawie profesorskie akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Wśród blisko 70 wyróżnionych znalazło się czworo przedstawicieli uczelni z województwa lubelskiego.
Akademia Wincentego Pola w Lublinie uroczyście rozpoczęła w niedzielę nowy rok akademicki 2024/2025. Inauguracja była wyjątkowa i to nie tylko z uwagi na jubileusz 25-lecia uczelni.
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II zainaugurował 20 października nowy rok akademicki 2024/2025, a uroczystość odbyła się w malowniczej scenerii Kościoła Akademickiego KUL. Ceremonia rozpoczęła się mszą świętą, której przewodniczył JE kardynał Anders Arborelius, biskup Sztokholmu. Jego homilia wprowadziła uczestników w atmosferę wspólnoty i radości, przypominając o znaczeniu duchowego wymiaru edukacji.
Ponad 100 pedagogów z powiatu chełmskiego ma powód do dumy. Wcześniej kilkunastu zostało uhonorowanych nagrodami Prezydenta Miasta. Teraz kolejni nauczyciele otrzymali odznaczenia - tym razem od Kuratorium Oświaty w Lublinie.
Akademia Wincentego Pola, jedna z najstarszych lubelskich uczelni niepublicznych w Lublinie obchodzi 25-lecie. O historii, teraźniejszości i przyszłości uczelni, w której na 16 kierunkach studiów magisterskich i licencjackich oraz blisko 60 kierunkach studiów podyplomowych uczą się studenci z ponad 60 krajów rozmawiamy z doc. Henrykiem Stefankiem, założycielem, Prezydentem i Kanclerzem Akademii Wincentego Pola (do października 2021 Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej im. Wincentego Pola) oraz dr Dorotą Stefanek – Langham, prorektorem ds. międzynarodowych.
O idei rywalizacji w badaniach lingwistycznych, literackich i dydaktycznych porozmawiają naukowcy z Polski i świata na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, najstarsza w regionie uczenia niepubliczna, w czwartek zainaugurowała nowy rok akademicki 2024/2025. Naukę przy ul. Bursaki rozpoczyna aż 716 pierwszaków, z czego 250 na informatyce, najwięcej w 27-letniej historii uczelni.
Trzy wykłady tygodniowo. Są nauki ścisłe, przyrodnicze i humanistyczne. A le w mniejszych grupach można się zająć malarstwem albo ogrodnictwem. Lubelski Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował 39. rok akademicki.
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył dzisiaj akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Wśród kilkudziesięciu nowych profesorów nie zabrakło przedstawicieli lubelskich uczelni: Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Instytutu Medycyny Wsi im. Witolda Chodźki.
Tegoroczny Zjazd Absolwentów jest wyjątkowy, ponieważ organizowany w ramach obchodów 80-lecia istnienia uczelni. Zobaczcie, co czekało na uczestników.