Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Bartosz Ilczuk przejął po rodzicach 7 hektarów sadu jabłoniowego. Od 2000 roku wraz z żoną Beatą Katarzyną prowadzą gospodarstwo w Milanowie. W naszym plebiscycie Rolnik Roku 2024 zajęli III miejsce w kategorii Sadownik Roku.
Już po raz XIX w dworze Anna odbyły się dożynki rybackie. Wydarzenie było okazją do spotkania się producentów z branży rybnej i promocji tych dobrych, ale i zdrowych produktów.
Krzysztof Cybulak razem z ojcem, żoną oraz synem prowadzi wielopokoleniowe gospodarstwo sadownicze w gminie Łaziska (powiat opolski). W naszym plebiscycie Rolnik Roku 2024 zajął II miejsce w kategorii Sadownik Roku.
W trzech miejscach w Lubelskiem planowane są dziś manifestacje rolników. Od godz. 8 i 9 można spodziewać się utrudnień w ruchu.
Ich koło gospodyń wiejskich powstało w 1958 roku. Od samego początku aż do dzisiaj dla jego członkiń ważne było i jest kultywowanie tradycji i integracja środowiska wiejskiego
W przyszłym roku będą obchodzić swoje 60-lecie. Członkinie KGW w Stawkach to nie są typowe gospodynie, które znajdują się gotowaniem i dzierganiem na drutach.
60-letnia tradycja istnienia mówi samo za siebie – Koło Gospodyń Wiejskich w Worsach może poszczycić się wieloma nagrodami i wyróżnieniami.
Powstały w lipcu 2019 roku. Młody staż nie przeszkadza im w udzielaniu się w wielu akcjach i promowaniu kultury ludowej.
Ponad 100 osób wzięło udział w uroczystej gali naszego plebiscytu „Rolnik Roku 2024”, która odbyła się w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.
Kontrole i mandaty za nieprawidłowe stosowanie fumigantów, czyli preparatów zawierających silnie trujące substancje. To odpowiedź wojewody lubelskiego na ostatnie tragedie, również w naszym województwie.
Do tego nieszczęśliwego wypadku doszło wczoraj w Trzebieszowie Pierwsyzm w powiecie łukowskim. 37-letni rolnik obsługiwał rozdrabniacz słomy. W pewnym momencie znalazł się zbyt blisko podajnika. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy tego roku puławska grupa kapitałowa skupiona wokół Zakładów Azotowych zaliczyła spadek przychodów z 3,4 do niecałych 2,6 mld zł. Strata netto za ten okres wyniosła 484 mln zł. Zarząd spółki, jak i całej Grupy Azoty, stawia sobie jasny cel: powrót na drogę do rentowności, cięcie kosztów i skupienie się na kluczowym biznesie.
12 listopada premierę miała gra Farming Simulator 25. Teraz twórcy chwalą się liczbami. I mają czym się chwalić.
Zagrożone są trzy powiaty. Właściciele drobiu muszą wprowadzić szczególne środki ostrożności.
Ryż, kukurydza i buraki. Trzy lokacje, setki maszyn rolniczych i mnóstwo nowości. Gra Farming Simulatr 25 ma dziś swoja premierę.
Kombajn zbożowy John Deere serii S700 lub Case IH Steiger 715 Quadtrac – takie maszyny znajdziemy w grze Farming Si-mulator 25. Czym jeszcze poszalejemy na polach?
Syndyk masy upadłościowej po fabryce ciągników oraz innych pojazdów pod marką Ursus w czwartek sprzedał majątek legendarnej marki nieznanej szerzej firmie z Warszawy. Ta jako przedmiot działalności wpisała m.in. produkcję statków kosmicznych. Jej prezesem jest obcokrajowiec.
Biogazownie, oparte na przetwarzaniu biomasy w energię, stają się coraz bardziej istotnym elementem strategii energetycznej Polski. Lubelszczyzna, z jej bogatym zapleczem rolniczym, posiada wyjątkowy potencjał w zakresie produkcji biomasy, która stanowi podstawę funkcjonowania biogazowni
Jesień to dobry czas, by przygotować się na żniwa. A im bliżej premiery Farming Simulator 25, tym chętniej twórcy dzielą się nowymi informacjami o grze.
Straty z poprzedniego okresu pokryje pożyczka od Krajowej Grupy Spożywczej. Po zmianie zarządu zakład zaczął wychodzić na prostą. Nowy prezes Zamojskich Zakładów Zbożowych zapowiada też inwestycje z zysków, które już powoli wypracowuje. W planach jest m.in. rozbudowa młyna i nowa linia pakująca mąkę.
Weterynaria to jeden z najpopularniejszych kierunków studiów w Lublinie. W tym roku o jedno miejsce ubiegało się tu siedmioro kandydatów. Ze 118 chętnych, 29 osób dostało upragniony indeks. A przez lata wykształciło się tu około 8,5 tys. lekarzy weterynarii. Dziś Wydział Medycyny Weterynaryjnej obchodzi 80. rocznicę powstania. Zobaczcie galerię zdjęć z obchodów tego święta na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.