Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
strona 28 / 30
Dyrektor Muzeum Wsi Lubelskiej od 2013 do 2019 roku. Wcześniej pracował m.in. w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Karola Lipińskiego w Lublinie. Był także dyrektorem departamentu kultury w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie i wieloletnim działaczem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Miał 55 lat.
– Jednym z ważniejszych celów, które przyjął i sukcesywnie realizował pełniąc funkcję Dyrektora Muzeum była integracja środowiska muzealnego. Dzięki jego zaangażowaniu i włożonemu trudowi Muzeum zostały przyznane liczne nagrody i wyróżnienia w tym „Złoty Żuraw 2014” (I miejsce), czy też tytuł „Najlepszej inwestycji oddanej do użytku w latach 2012–2014 na terenie województwa lubelskiego” – Miasteczko prowincjonalne Europy Środkowej w Muzeum Wsi Lubelskiej – pożegnali Mirosława Korbuta jego współpracownicy.
Przez ponad 20 lat, codziennie o godzinie 12 na balkonie lubelskiego Ratusza, grał hejnał na trąbce.
Onufry Koszarny był miejskim trębaczem od 1991 roku. Trzy lata temu odszedł na emeryturę. Ostatni raz wystąpił w styczniu 2016 roku.
– Zawsze cieszył się ogromnym szacunkiem i budził wielką sympatię. Na znak żałoby flaga Lublina na balkonie ratusza została opuszczona do połowy masztu, a następca pana Onufrego odegrał melodię „Cisza”. Niech spoczywa w pokoju – pożegnał trębacza Urząd Miasta.
Onufry Koszarny urodził się w 1933 roku w Hucie Dzierążyńskiej koło Tomaszowa Lubelskiego. Miał 86 lat.
Wybitny aktor, związany z Teatrem Osterwy od 1966 roku, zasłużony wieloletni prezes lubelskiego oddziału ZASP. Miał 83 lata.
Roman Kruczkowski w 1959 roku ukończył Studium Dramatyczne przy Teatrze Polskim we Wrocławiu. Po występach na scenach Zielonej Góry, Jeleniej Góry, Opola i Częstochowy związał się z Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie (1966), gdzie pozostawał na etacie do 1985. Od 2001 roku grał w nim gościnnie. W latach 1986–1991 był związany z Teatrem Rozmaitości w Warszawie, w którym pełnił stanowisko zastępcy dyrektora. W tym samym czasie piastował funkcję dyrektora Akademickiego Centrum Kultury „Chatka Żaka” w Lublinie.
– Twórca wielu wspaniałych ról, które na zawsze zostaną w naszej pamięci – wspominają Zmarłego artyści z Teatru Osterwy.