Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

koronawirus

29 listopada 2021 r.
14:52

Od środy nowe obostrzenia. Restauracje, kościoły, obiekty sportowe

Autor: Zdjęcie autora sko
117 15 A A
Adam Niedzielski
Adam Niedzielski (fot. MZ Twitter)

Minister zdrowia informuje o zaostrzeniu zasad pandemicznych. Wejdą w życie już 1 grudnia, a Adam Niedzielski nie ukrywa, że wpływ na decyzję ma wykrycie nowego wariantu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Jesteśmy w sytuacji epidemicznej, że liczba zakażeń w IV fali powoli się zmniejsza. Mamy dwa województwa, gdzie obserwujemy wyraźne spadki - to woj. lubelskie i podlaskie – mówił podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Adam Niedzielski, minister zdrowia. Wystąpił po spotkaniu sztabu kryzysowego.

Został zwołany po wykryciu kolejnej mutacji wirusa, której pierwsze przypadki są już odnotowywane w Europie. – Niestety w ostatnich dniach pojawił się nowy element, który z naszego punktu widzenia może być game-changerem, który zupełnie zmienia to, czego się spodziewaliśmy. Jest nim Omikron. Pod kątem możliwego wpływu na to, co będzie działo się z pandemią analizowaliśmy przeróżne scenariusze – dodał Niedzielski i wyjaśnił, że mutacja stanowi ryzyko przyspieszenia pandemii – Ten element zmienia nasze podejście do dalszej walki z pandemią. Musimy docenić wagę zjawiska i ryzyka, jakim jest nowa mutacja. Chcę poinformować, że w związku z tą informacją przygotowaliśmy pakiet alertowy obostrzeń – powiedział minister i zakomunikował o wprowadzeniu nowych restrykcji.

Od 1 grudnia:

  • Będzie zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich, które są uznane za kraje szczególnego ryzyka. To podróżni z Botswany, Eswatini, Lesotho, Mozambiku, Namibii, RPA, Zimbabwe.
  • Osoby wracające z tych krajów będą miały wydłużoną kwarantannę do 14 dni.
  • Osoby przybywające z krajów non-Schengen będą na kwarantannie wydłużonej do 14 dni. Ten czas może zostać skrócony do 8 dni po wykonaniu testu PCR z wynikiem negatywnym.
  • Zostaje wprowadzony limit uczestników i gości z 75 proc. do 50 proc. w gastronomii, kulturze, kościołach, obiektach sportowych. Osoby zaszczepione nie będą uwzględniane w tych limitach.
  • Zmniejszony zostaje limit, ze 150 do 100 osób, dla wesel, komunii, dyskotek.
  • W siłowniach, strefach fitness, muzeach, galeriach sztuki, na targach i wystawach nowymi limit to 1 osoba na 15 m kw. Obecnie to 1 osoba na 10 m kw.

Obostrzenia mają obowiązywać do 17 grudnia.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jose_Arcadio / 29 listopada 2021 r. o 15:37
+27
Wprowadzają zakaz lotów do krajów, do których nie ma lotów, nawet do RPA. Bareja wiecznie żywy
Avatar
TECZOWY_ZSL / 29 listopada 2021 r. o 16:19
+20
Tydzień temu Niedzielski stwierdził, że lockdowny i obostrzenia nic nie dawały, dlatego od 1 grudnia wprowadzają obostrzenia. Brawo! Robienie qrv y z logiki pięknie mu idzie...
Avatar
Przyjaciel_lub_NIE / 29 listopada 2021 r. o 18:23
+6
Przepraszam - ale kto będzie kontrolował te obostrzenia - czytaj restrykcje ??? Trza powołać jakąś nową służbę do tych kontroli !
Avatar
TECZOWY_ZSL / 29 listopada 2021 r. o 16:28
+4
P:anie NIEDZILENBAUM - z łatwością można w Japonii kupić Ivermectin, Hydroxychloroquin i Azithermyocin przez Internet.. każdy Japończyk może kupić te preparaty. Dlaczego w kraju Polin IVM jest tak mocno banowane? Japońska nauka jest gorsza od waszej - żymskiej?
Avatar
TECZOWY_ZSL / 29 listopada 2021 r. o 20:23
+3
Bill Gates: „To był interesujący test zaufania ludzi do polityków lub systemu opieki zdrowotnej. Nie poszło nam tak dobrze, jak się spodziewałem”. Tłumaczenie: „Ludzie nie są tak ogłupiali, jak myśleliśmy”.
Avatar
Robik / 29 listopada 2021 r. o 22:49
+2
Wprowadzają zakaz lotów do krajów, do których nie ma lotów, nawet do RPA. Bareja wiecznie żywy
 Owszem, w Polsce "Bareja wiecznie żywy", ale nie z powodu dość niechlujnych/niestarannych określeń. Zakaz lotów niepotrzebny? A słyszał "polemista" o czymś takim jak "charter flights" lub o lotach z przesiadką, których może się "sprytnym Polakom" zachcieć? Zapewne też zarządzenia są dość ściśle wzorowane na zagranicznych. A za granicą wolą, żeby ich obywatele nie lecieli na południe Afryki i nie przywlekali stamtąd zarazy (trudno odmówić Polakowi prawa powrotu do Polski).
 Owszem, w Polsce "Bareja wiecznie żywy", ale nie z powodu dość niechlujnych/niestarannych określeń. Zakaz lotów niepotrzebny? A słyszał "polemista" o czymś takim jak "charter flights" lub o lotach z przesiadką, których może się "sprytnym Polakom" zachcieć? Zapewne też zarządzenia są dość ściśle wzorowane na zagranicznych. A za granicą wolą, żeby ich obywatele nie lecieli na południe Afryki i nie przywlekali stamtąd zarazy (trudno odmówić Polakowi prawa powrotu do Polski). rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 29 listopada 2021 r. o 20:36
+2
Ca 10 dni temu Austria wprowadziła obowiązek szczepień przeciwko C19. Wszyscy zastanawiali się - dlaczego „dopiero” od lutego 2022. 10 dni później pojawił się niespodziewanie Omikron, zaś szitzer oświadczył, iż potrzebuje około 100 dni ma nową szczepionkę. Kiedy to wypada ... ???? Śpicie dalej....
Avatar
Japolan / 29 listopada 2021 r. o 15:03
+2
Skoro "omikron" (według jego Odkrywczyni) skutkuje objawami znacznie słabszymi od dotychczas znanych wariantów chorobowych koronawirusów, to celowe (zwłaszcza przez władze publiczne) ograniczanie zarażeń "omikronem" może być zbrodnią przeciwko ludzkości - jako proceder utrzymywania groźniejszych dla ludzi wariantów koronawirusa.
Avatar
Robik / 29 listopada 2021 r. o 22:54
+1
Ca 10 dni temu Austria wprowadziła obowiązek szczepień przeciwko C19. Wszyscy zastanawiali się - dlaczego „dopiero” od lutego 2022. 10 dni później pojawił się niespodziewanie Omikron, zaś szitzer oświadczył, iż potrzebuje około 100 dni ma nową szczepionkę. Kiedy to wypada ... ???? Śpicie dalej....
 Niech raczej "...ZSL" bełkocze przez sen dalej... Mądrzy ludzie właśnie widzą, że naciskać na szczepienia trzeba będzie szczególnie wtedy, gdy będzie szczepionka przeciwko potwornie zaraźliwemu "omikronowi".
Avatar
_XD_ / 30 listopada 2021 r. o 09:45
0
Nie dopisano, że kwarantanna nie dotyczy osób zaszczepionych.  Takie osoby mogą roznosić omikrony, delty i erforsłany legalnie, rasa wyższa, klient potulny fizerbuzerów, prawie jak człowiek, na razie istota przeznaczona do kolejnych wyszczepień. A tu ktoś o nowinkach medycznych dał tekst? Miliardy ton antybiotyków przepisywanych masowo, komuś za pewne dały, miliardy USD. Czy masowe szczepienia coś już dały, ano tak u liderów szczepień szaleją zakażenia. Nie znam się na medycynie, ale na przykładzie wykresów Islandii (lider, dość spokojny ruchliwie kraj), było tak: do pierwszych szczepień mało przypadków, po drugiej igle wulkan zakażeń i to masakryczny słup na wykresie, ale wysyp moeida tylko u podwójnie zaszczepionych, jak by tam coś powstało, mutacje?? osłabienie wyczerpujące ludzi, nie wiem. Niech się wypowiedzą lekarze, ale jak na razie wirusologów publikuje się tych od strzykawek i hajsu dla fajserbuzerów. Często rzuca się teksty, nieszczepy tworzą mutacje. A co tworzą zarażone ,,szczepany" strach się pytać, wiem że jak się doleje benzyny do ognia to pali się, ale lepiej sp*dzielać daleko, to ta masowość wyszczepień przeraża. Profesor z Belgii ostrzegał, szczepić ale nie masowo, bo będą mutacje sztuczne nie do zatrzymania, zbyt duże ryzyko. Tych co chcą zmuszać do szczepień, powinien nie tyle zbadać psychiatra ale izolować na zawsze od społeczeństwa.  Bawi się zapalkami przy słomie, nie mając pojęcia skąd zawieje wiatr. Wszyscy medycy nagabujący na masowość, zadam pytanie: który kraj ,,wyszczepiony" wyszedł na tym dobrze? Na jakie badania naukowe się powołujecie, nie mając ani pełnej wiedzy co to za szczepionki, bo to ,,świerzy produkt" ani jak przebiegnie masowy proces mutacji patogenu. To nie jest kotek na kanapie, tylko uzbrojona armia kolczastych zabójców. Dajecie ludziom broń do ręki, znacie typ broni, nie wiecie czy celna, czy nie wybucha i proponujecie pośród tłumów strzelać z tego w koło na oślep, to zabije to coś bandytę. Albo macie nas za kretynów, sami działając na oślep, albo za kasę pomagacie zgraji handlarzy upchać igłami, miliardy USD w sejfy bansterskie?
 Ok, no to zatrzymajmy się przy tej Islandii. To prawda, nastąpił w wzrost zakażeń, ale poziom hospitalizacji w tym czasie nie wzrósł nawet do połowy wysokości wykresu sprzed szczepień, a liczba zgonów z powodu covid utrzymuje się praktycznie na zerowym poziomie. Tak, mamy was za kretynów. XD
 Ok, no to zatrzymajmy się przy tej Islandii. To prawda, nastąpił w wzrost zakażeń, ale poziom hospitalizacji w tym czasie nie wzrósł nawet do połowy wysokości wykresu sprzed szczepień, a liczba zgonów z powodu covid utrzymuje się praktycznie na zerowym poziomie. Tak, mamy was za kretynów. XD rozwiń
Avatar
_XD_ / 30 listopada 2021 r. o 09:45
0
Nie dopisano, że kwarantanna nie dotyczy osób zaszczepionych.  Takie osoby mogą roznosić omikrony, delty i erforsłany legalnie, rasa wyższa, klient potulny fizerbuzerów, prawie jak człowiek, na razie istota przeznaczona do kolejnych wyszczepień. A tu ktoś o nowinkach medycznych dał tekst? Miliardy ton antybiotyków przepisywanych masowo, komuś za pewne dały, miliardy USD. Czy masowe szczepienia coś już dały, ano tak u liderów szczepień szaleją zakażenia. Nie znam się na medycynie, ale na przykładzie wykresów Islandii (lider, dość spokojny ruchliwie kraj), było tak: do pierwszych szczepień mało przypadków, po drugiej igle wulkan zakażeń i to masakryczny słup na wykresie, ale wysyp moeida tylko u podwójnie zaszczepionych, jak by tam coś powstało, mutacje?? osłabienie wyczerpujące ludzi, nie wiem. Niech się wypowiedzą lekarze, ale jak na razie wirusologów publikuje się tych od strzykawek i hajsu dla fajserbuzerów. Często rzuca się teksty, nieszczepy tworzą mutacje. A co tworzą zarażone ,,szczepany" strach się pytać, wiem że jak się doleje benzyny do ognia to pali się, ale lepiej sp*dzielać daleko, to ta masowość wyszczepień przeraża. Profesor z Belgii ostrzegał, szczepić ale nie masowo, bo będą mutacje sztuczne nie do zatrzymania, zbyt duże ryzyko. Tych co chcą zmuszać do szczepień, powinien nie tyle zbadać psychiatra ale izolować na zawsze od społeczeństwa.  Bawi się zapalkami przy słomie, nie mając pojęcia skąd zawieje wiatr. Wszyscy medycy nagabujący na masowość, zadam pytanie: który kraj ,,wyszczepiony" wyszedł na tym dobrze? Na jakie badania naukowe się powołujecie, nie mając ani pełnej wiedzy co to za szczepionki, bo to ,,świerzy produkt" ani jak przebiegnie masowy proces mutacji patogenu. To nie jest kotek na kanapie, tylko uzbrojona armia kolczastych zabójców. Dajecie ludziom broń do ręki, znacie typ broni, nie wiecie czy celna, czy nie wybucha i proponujecie pośród tłumów strzelać z tego w koło na oślep, to zabije to coś bandytę. Albo macie nas za kretynów, sami działając na oślep, albo za kasę pomagacie zgraji handlarzy upchać igłami, miliardy USD w sejfy bansterskie?
 Ok, no to zatrzymajmy się przy tej Islandii. To prawda, nastąpił w wzrost zakażeń, ale poziom hospitalizacji w tym czasie nie wzrósł nawet do połowy wysokości wykresu sprzed szczepień, a liczba zgonów z powodu covid utrzymuje się praktycznie na zerowym poziomie. Tak, mamy was za kretynów. XD
 Ok, no to zatrzymajmy się przy tej Islandii. To prawda, nastąpił w wzrost zakażeń, ale poziom hospitalizacji w tym czasie nie wzrósł nawet do połowy wysokości wykresu sprzed szczepień, a liczba zgonów z powodu covid utrzymuje się praktycznie na zerowym poziomie. Tak, mamy was za kretynów. XD rozwiń
Avatar
tadek68 / 30 listopada 2021 r. o 00:50
-1
Nie dopisano, że kwarantanna nie dotyczy osób zaszczepionych. Takie osoby mogą roznosić omikrony, delty i erforsłany legalnie, rasa wyższa, klient potulny fizerbuzerów, prawie jak człowiek, na razie istota przeznaczona do kolejnych wyszczepień. A tu ktoś o nowinkach medycznych dał tekst? Miliardy ton antybiotyków przepisywanych masowo, komuś za pewne dały, miliardy USD. Czy masowe szczepienia coś już dały, ano tak u liderów szczepień szaleją zakażenia. Nie znam się na medycynie, ale na przykładzie wykresów Islandii (lider, dość spokojny ruchliwie kraj), było tak: do pierwszych szczepień mało przypadków, po drugiej igle wulkan zakażeń i to masakryczny słup na wykresie, ale wysyp moeida tylko u podwójnie zaszczepionych, jak by tam coś powstało, mutacje?? osłabienie wyczerpujące ludzi, nie wiem. Niech się wypowiedzą lekarze, ale jak na razie wirusologów publikuje się tych od strzykawek i hajsu dla fajserbuzerów. Często rzuca się teksty, nieszczepy tworzą mutacje. A co tworzą zarażone ,,szczepany" strach się pytać, wiem że jak się doleje benzyny do ognia to pali się, ale lepiej sp*dzielać daleko, to ta masowość wyszczepień przeraża. Profesor z Belgii ostrzegał, szczepić ale nie masowo, bo będą mutacje sztuczne nie do zatrzymania, zbyt duże ryzyko. Tych co chcą zmuszać do szczepień, powinien nie tyle zbadać psychiatra ale izolować na zawsze od społeczeństwa. Bawi się zapalkami przy słomie, nie mając pojęcia skąd zawieje wiatr. Wszyscy medycy nagabujący na masowość, zadam pytanie: który kraj ,,wyszczepiony" wyszedł na tym dobrze? Na jakie badania naukowe się powołujecie, nie mając ani pełnej wiedzy co to za szczepionki, bo to ,,świerzy produkt" ani jak przebiegnie masowy proces mutacji patogenu. To nie jest kotek na kanapie, tylko uzbrojona armia kolczastych zabójców. Dajecie ludziom broń do ręki, znacie typ broni, nie wiecie czy celna, czy nie wybucha i proponujecie pośród tłumów strzelać z tego w koło na oślep, to zabije to coś bandytę. Albo macie nas za kretynów, sami działając na oślep, albo za kasę pomagacie zgraji handlarzy upchać igłami, miliardy USD w sejfy bansterskie?
Nie dopisano, że kwarantanna nie dotyczy osób zaszczepionych. Takie osoby mogą roznosić omikrony, delty i erforsłany legalnie, rasa wyższa, klient potulny fizerbuzerów, prawie jak człowiek, na razie istota przeznaczona do kolejnych wyszczepień. A tu ktoś o nowinkach medycznych dał tekst? Miliardy ton antybiotyków przepisywanych masowo, komuś za pewne dały, miliardy USD. Czy masowe szczepienia coś już dały, ano tak u liderów szczepień szaleją zakażenia. Nie znam się na medycynie, ale na przykładzie wykresów Islandii (lider, dość spokojny ruc... rozwiń
Avatar
Robik / 29 listopada 2021 r. o 23:24
-1
P:anie NIEDZILENBAUM - z łatwością można w Japonii kupić  Ivermectin, Hydroxychloroquin i Azithermyocin przez Internet.. każdy Japończyk  może kupić te preparaty. Dlaczego w  kraju Polin IVM jest tak mocno banowane?  Japońska nauka jest gorsza od waszej - żymskiej?
 Łatwiej by było polecać prawo do samodzielnego leczenia się, gdyby "służba zdrowia" nie miała obowiązku leczyć potem nieodpłatnie bardziej zawikłane przypadki "ofiar eksperymentów leczniczych". W Japonii nie ma bezpłatnego lecznictwa - jest "system pośredni". Nie jest też Japońska służba zdrowia najdoskonalsza na świecie, choć posłuszne społeczeństwo bardzo pomaga w zwalczaniu czegoś takiego jak COVID-19.
 Łatwiej by było polecać prawo do samodzielnego leczenia się, gdyby "służba zdrowia" nie miała obowiązku leczyć potem nieodpłatnie bardziej zawikłane przypadki "ofiar eksperymentów leczniczych". W Japonii nie ma bezpłatnego lecznictwa - jest "system pośredni". Nie jest też Japońska służba zdrowia najdoskonalsza na świecie, choć posłuszne społeczeństwo bardzo pomaga w zwalczaniu czegoś takiego jak COVID-19. rozwiń
Avatar
Robik / 29 listopada 2021 r. o 23:14
0
Przepraszam - ale kto będzie kontrolował te obostrzenia - czytaj restrykcje ??? Trza powołać jakąś nową służbę do tych kontroli !
 Wcale nie "trza". Te same służby co dotychczas (przy poprzednich "falach zarażeń") niech to robią - tylko skuteczniej! 
Avatar
Robik / 29 listopada 2021 r. o 23:11
-1
Tydzień temu Niedzielski stwierdził, że lockdowny i obostrzenia nic nie dawały, dlatego od 1 grudnia wprowadzają obostrzenia. Brawo! Robienie qrv y z logiki pięknie mu idzie...
 Skrajna głupota myślenia "...ZSL". Tego rodzju jołop głosiłby, że wody nie da się ugotować, bo przecież podwyższenie ciepłoty wody o parę stopni nie doprowadziło do jej zagotowania. "Przeca Panie tu nima żadny logiki, podgrzywaju na nic - to łuny chcu wincy podgrzywać, ha ha ha".   Bezczelne jest wmawianie, że w odpowiednim miejscu i czasie "obostrzenia nic nie dały". (Dały nie tylko w Polsce, ale też np. w Japonii, w dość karnym społeczeństwie.) Głupie zaś jest to, że nie dostrzega się zalety tego, że unika się styczności z ludźmi być może zarażonymi w okolicznościach nasilenia zarażeń.
 Skrajna głupota myślenia "...ZSL". Tego rodzju jołop głosiłby, że wody nie da się ugotować, bo przecież podwyższenie ciepłoty wody o parę stopni nie doprowadziło do jej zagotowania. "Przeca Panie tu nima żadny logiki, podgrzywaju na nic - to łuny chcu wincy podgrzywać, ha ha ha".   Bezczelne jest wmawianie, że w odpowiednim miejscu i czasie "obostrzenia nic nie dały". (Dały nie tylko w Polsce, ale też np. w Japonii, w dość karnym społeczeństwie.) Głupie zaś jest to, że nie dostrzega się zalety t... rozwiń
Avatar
Robik / 29 listopada 2021 r. o 23:01
0
Bill Gates: „To był interesujący test zaufania ludzi do polityków lub systemu opieki zdrowotnej. Nie poszło nam tak dobrze, jak się spodziewałem”. Tłumaczenie: „Ludzie nie są tak ogłupiali, jak myśleliśmy”.
 Głupie to jest przekręcanie ("tłumaczenie") zdania opisującego niejaką nieufność do lecznictwa w zdanie będące pochwałą ciemnoty i  strachu przed "nowinkami" (choćby były rozsądne). 
Avatar
Robik / 29 listopada 2021 r. o 22:54
+1
Ca 10 dni temu Austria wprowadziła obowiązek szczepień przeciwko C19. Wszyscy zastanawiali się - dlaczego „dopiero” od lutego 2022. 10 dni później pojawił się niespodziewanie Omikron, zaś szitzer oświadczył, iż potrzebuje około 100 dni ma nową szczepionkę. Kiedy to wypada ... ???? Śpicie dalej....
 Niech raczej "...ZSL" bełkocze przez sen dalej... Mądrzy ludzie właśnie widzą, że naciskać na szczepienia trzeba będzie szczególnie wtedy, gdy będzie szczepionka przeciwko potwornie zaraźliwemu "omikronowi".
Avatar
Robik / 29 listopada 2021 r. o 22:49
+2
Wprowadzają zakaz lotów do krajów, do których nie ma lotów, nawet do RPA. Bareja wiecznie żywy
 Owszem, w Polsce "Bareja wiecznie żywy", ale nie z powodu dość niechlujnych/niestarannych określeń. Zakaz lotów niepotrzebny? A słyszał "polemista" o czymś takim jak "charter flights" lub o lotach z przesiadką, których może się "sprytnym Polakom" zachcieć? Zapewne też zarządzenia są dość ściśle wzorowane na zagranicznych. A za granicą wolą, żeby ich obywatele nie lecieli na południe Afryki i nie przywlekali stamtąd zarazy (trudno odmówić Polakowi prawa powrotu do Polski).
 Owszem, w Polsce "Bareja wiecznie żywy", ale nie z powodu dość niechlujnych/niestarannych określeń. Zakaz lotów niepotrzebny? A słyszał "polemista" o czymś takim jak "charter flights" lub o lotach z przesiadką, których może się "sprytnym Polakom" zachcieć? Zapewne też zarządzenia są dość ściśle wzorowane na zagranicznych. A za granicą wolą, żeby ich obywatele nie lecieli na południe Afryki i nie przywlekali stamtąd zarazy (trudno odmówić Polakowi prawa powrotu do Polski). rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 29 listopada 2021 r. o 20:36
+2
Ca 10 dni temu Austria wprowadziła obowiązek szczepień przeciwko C19. Wszyscy zastanawiali się - dlaczego „dopiero” od lutego 2022. 10 dni później pojawił się niespodziewanie Omikron, zaś szitzer oświadczył, iż potrzebuje około 100 dni ma nową szczepionkę. Kiedy to wypada ... ???? Śpicie dalej....
Avatar
TECZOWY_ZSL / 29 listopada 2021 r. o 20:23
+3
Bill Gates: „To był interesujący test zaufania ludzi do polityków lub systemu opieki zdrowotnej. Nie poszło nam tak dobrze, jak się spodziewałem”. Tłumaczenie: „Ludzie nie są tak ogłupiali, jak myśleliśmy”.
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koronawirus 24 stycznia. Niemal 30 tys. zakażeń w Polsce. Ile w woj. lubelskim?

Koronawirus 24 stycznia. Niemal 30 tys. zakażeń w Polsce. Ile w woj. lubelskim?

29 100 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 2 ofiary śmiertelne - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce. W woj. lubelskim 1 147 zakażeń

Koncert promocyjny płyty "AZANCA" w Filharmonii
29 stycznia 2022, 18:00

Koncert promocyjny płyty "AZANCA" w Filharmonii

W sobotę, 29 stycznia o godz. 18 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się koncert muzyki inspirowanej tangiem argentyńskim.

Jak czyścić zlewozmywak granitowy?

Jak czyścić zlewozmywak granitowy?

Zlewy granitowe stały się bardzo popularne za sprawą ich eleganckiego wyglądu oraz trwałości. Powstają dzięki zmieszaniu drobnego piasku granitowego ze środkiem wiążącym z żywicą akrylową. W efekcie powstaje materiał bardzo przypominający tradycyjny granit. Zlewozmywaki granitowe wykazują odporność na wysoką temperaturę oraz zużycie, które można zaobserwować na zwykłych zlewach kuchennych wykonanych ze stali. Dodatkową zaletą jest możliwość doboru atrakcyjnego koloru do aranżacji kuchni. Nie jesteśmy skazani na zwykły, srebrny kolor, możemy wybrać taki, który będzie komponował się z blatem lub innymi elementami wystroju. W jaki sposób dbać o zlew granitowy?

Szalony tydzień Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Najpierw EuroCup, a potem Puchar Polski

Szalony tydzień Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Najpierw EuroCup, a potem Puchar Polski

Wiele wydarzyło się w ostatnich dniach w obozie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Nie oglądaliśmy koszykarek na parkiecie, a najwięcej pracy mieli działacze. Ten tydzień będzie niezwykle intensywny dla zielono-białych – w najbardziej optymistycznym wariancie mogą rozegrać nawet pięć spotkań w sześć dni

Dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej dziękuje pielęgniarkom. Pyta czy związek nie popełnił błędu

Dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej dziękuje pielęgniarkom. Pyta czy związek nie popełnił błędu

Dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie dziękuje pielęgniarkom i pielęgniarzom, którzy w ostatniej chwili zrezygnowali z zaplanowanego na dziś strajku.

Przez rok lubelska policja dostała aż 415 takich filmów

Przez rok lubelska policja dostała aż 415 takich filmów

Rekordową liczbę nagrań piratów drogowych dostała w ubiegłym roku policja. Filmy z kamer w prywatnych samochodach pomagają też ustalić przebieg wypadków drogowych czy pomóc w poszukiwaniach osób zaginionych.

Lublin: Ponikwoda z szansą na plac zabaw

Lublin: Ponikwoda z szansą na plac zabaw

Dziewięć firm rywalizuje o miejski kontrakt na budowę placu zabaw przy Bluszczowej. Tylko jedna z nich złożyła ofertę z ceną mieszczącą się w kwocie zarezerwowanej na te prace przez Urząd Miasta, który w piątek poznał oferty chętnych wykonawców

Bus zderzył się z ciężarówką między Lublinem a Łęczną. Wiele osób rannych, kierowca tira uciekł