Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

31 grudnia 2021 r.
13:58

Północna obwodnica Kraśnika otwarta. Można już jeździć

Autor: Zdjęcie autora sko
43 8 A A
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (fot. ZDW Lublin)

W ostatni dzień 2021 roku kierowcy mogą już przejechać częścią drogi wojewódzkiej numer 833, czyli północną obwodnicą Kraśnika.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– W piątek rano z urzędu wojewódzkiego otrzymaliśmy zezwolenie na użytkowanie drogi, na które czekaliśmy z utęsknieniem – mówi nam Kamil Jakubowski, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie. Ma na myśli trasę numer 833, a konkretnie jej 8,5-kilometrowy odcinek będący północną obwodnicą Kraśnika. – Od razu, razem z marszałkiem województwa i starostą kraśnickim, pojechaliśmy na miejsce, aby polecić zdjąć zapory  drogi. Dokonaliśmy też pierwszego przejazdu technicznego i udostępniliśmy trasę kierowcom – dodaje rzecznik i zaznacza, że przecięcie wstęgi zaplanowano na 4 stycznia.

– Zależało nam na jak najszybszym odciążeniu ul. Urzędowskiej w Kraśniku – mówi Jakubowski.

Całkowity koszt tej inwestycji wyniósł to ponad 90 milionów złotych. Unia dołożyła do budowy  99 procent potrzebnych pieniędzy.

W tej inwestycji chodziło właśnie o zmniejszenie ruchu na ul. Urzędowskiej i odkorkowanie jej. Obwodnica została poprowadzona po nowym śladzie przez teren ogródków działkowych „Marzenie” i dalej w kierunku Budzynia i osiedla Piaski aż do S19.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
annonim / 31 grudnia 2021 r. o 15:17
Tym razem otwarcie obyło się bez zlotu pokemonów. Szacun.
Avatar
lbn / 31 grudnia 2021 r. o 15:20
Zarośnięty, otyły polityk, który wciskał kity o umierającej babci nie był obecny na otwarciu?
Avatar
hektolitr / 31 grudnia 2021 r. o 16:08
Szkoda tylko, że przy okazji budowy tejże obwodnicy zlikwidowano (i sprzedano) tory kolejowe, które umożliwiały ciężki transport zarówno do Kraśnickiej Strefy Ekonomicznej, jak i do TN/PBF. Ale cóż - Le roi est mort, vive le roi ! (umarł król, niech żyje król !)
Avatar
___K___ / 1 stycznia 2022 r. o 11:49
To nie Unia dołożyła 99%, tylko Unia sfinansowała budowę, a Polska dołożyła 1%.
Avatar
stanxx / 4 stycznia 2022 r. o 09:23
To i z Unii ktoś powinien być, głównie
Avatar
poker / 3 stycznia 2022 r. o 21:32
Tak, tak, wiemy, że wszystkie sukcesy PiS zawdzięcza ciężkiej i odpowiedzialnej pracy funkcjonariuszy PO i PSL. Ciekawe, ile firm podwykonawców zbankrutowało przy tej okazji? Czy tyle samo, co za PO i PSL? Bo jakoś nie słychać o tym?
Avatar
Tuco_Ramirez / 3 stycznia 2022 r. o 20:26
Tym razem otwarcie obyło się bez zlotu pokemonów. Szacun.
 zlot będzie 4 stycznia !!! pewnie dzisiaj ćwiczą przemowy dzięki komu powstała ta droga !!!
Avatar
mirass / 31 grudnia 2021 r. o 22:26
Nie było PIS-owskich oficjeli, bo droga w 99% finansowana przez szatańską UE? Ale jakiś biskup poświęcił? W Puławach gdy w 2008 otwierali pierwszy fragment obwodnicy z mostem przez Wisłę, anonimowy, emerytowany pracownik GDDKiA wyznał, że Życiński za pokropek skasował 45 tysięcy ówczesnych złotych. Ile kosztowało by to dzisiaj? 90 tysięcy? - za pomachanie kropidłem?
Avatar
stanxx / 4 stycznia 2022 r. o 09:23
To i z Unii ktoś powinien być, głównie
Avatar
poker / 3 stycznia 2022 r. o 21:32
Tak, tak, wiemy, że wszystkie sukcesy PiS zawdzięcza ciężkiej i odpowiedzialnej pracy funkcjonariuszy PO i PSL. Ciekawe, ile firm podwykonawców zbankrutowało przy tej okazji? Czy tyle samo, co za PO i PSL? Bo jakoś nie słychać o tym?
Avatar
Tuco_Ramirez / 3 stycznia 2022 r. o 20:26
Tym razem otwarcie obyło się bez zlotu pokemonów. Szacun.
 zlot będzie 4 stycznia !!! pewnie dzisiaj ćwiczą przemowy dzięki komu powstała ta droga !!!
Avatar
___K___ / 1 stycznia 2022 r. o 11:49
To nie Unia dołożyła 99%, tylko Unia sfinansowała budowę, a Polska dołożyła 1%.
Avatar
mirass / 31 grudnia 2021 r. o 22:26
Nie było PIS-owskich oficjeli, bo droga w 99% finansowana przez szatańską UE? Ale jakiś biskup poświęcił? W Puławach gdy w 2008 otwierali pierwszy fragment obwodnicy z mostem przez Wisłę, anonimowy, emerytowany pracownik GDDKiA wyznał, że Życiński za pokropek skasował 45 tysięcy ówczesnych złotych. Ile kosztowało by to dzisiaj? 90 tysięcy? - za pomachanie kropidłem?
Avatar
hektolitr / 31 grudnia 2021 r. o 16:08
Szkoda tylko, że przy okazji budowy tejże obwodnicy zlikwidowano (i sprzedano) tory kolejowe, które umożliwiały ciężki transport zarówno do Kraśnickiej Strefy Ekonomicznej, jak i do TN/PBF. Ale cóż - Le roi est mort, vive le roi ! (umarł król, niech żyje król !)
Avatar
lbn / 31 grudnia 2021 r. o 15:20
Zarośnięty, otyły polityk, który wciskał kity o umierającej babci nie był obecny na otwarciu?
Avatar
annonim / 31 grudnia 2021 r. o 15:17
Tym razem otwarcie obyło się bez zlotu pokemonów. Szacun.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zainspiruj się Avril Lavigne i na nowo odkryj bojówki damskie! Jak nosimy je w 2023 roku?

Zainspiruj się Avril Lavigne i na nowo odkryj bojówki damskie! Jak nosimy je w 2023 roku?

Bojówki damskie – czy pamiętasz ten przebojowy trend z początku XXI wieku? Każda dziewczyna miała parę takich spodni w szafie. Skąd wziął się ten fason wtedy i jak wygląda teraz? Sprawdź!

Przyczepy gastronomiczne - oryginalne i przemyślane rozwiązania dla gastronomii

Przyczepy gastronomiczne - oryginalne i przemyślane rozwiązania dla gastronomii

Gastronomia w ostatnim czasie przechodzi wiele nowych rewolucji, a właściciele restauracji, cukierni i innych lokali gastronomicznych stają przed różnymi wyzwaniami. Wielu z nich musi na nowo zdefiniować swój biznes i obmyślić nowy plan działania. Przyczepy gastronomiczne dają restauratorom nowe możliwości.

Szymon Ładniak został zawodnikiem prestiżowej serii Ferrari Challenge Europe

Szymon Ładniak został zawodnikiem prestiżowej serii Ferrari Challenge Europe

Zaproszenie do startów w serii Ferrari Challenge Europe pokazuje tylko, jak wielkie sukcesy w poprzednim sezonie osiągnął Szymon Ładniak. Przypomnijmy, że w serii ADAC TCR Germany był najlepszy w kategorii juniorów, a w klasyfikacji generalnej zajął trzecie miejsce.

The Crew Motorfest: Hawaje i Lamborghini dla każdego (wideo)
film

The Crew Motorfest: Hawaje i Lamborghini dla każdego (wideo)

Wyścigi uliczne w Honolulu i piękne plaże za oknem sportowych samochodów. W The Crew Motorfest zagramy jeszcze w tym roku.

Idealna bluza damska

Idealna bluza damska

Jaka powinna być idealna bluza damska? W zależności od gustu: rozpinana lub bez zamka, długa lub krótsza, ocieplana lub bez polaru. Wszystko zależy od pory roku i naszych wymagań oraz zainteresowań. Także od mody. Warto bowiem tego lata i wiosny celować w pastelowe kolory, gdyż będą one modne. Nadchodzące lato będzie kolorowe i energiczne, zatem celujmy w takie bluzy. A które są lepsze: rozpinane czy wciągane? Sprawdźmy zalety wymienionych.

Wycinka lasu w Kraśniku trafi do Sejmu. Poseł KO mówi o cięciu dla pieniędzy
Tylko u nas

Wycinka lasu w Kraśniku trafi do Sejmu. Poseł KO mówi o cięciu dla pieniędzy

Chce mi się płakać, jak wchodzę do lasu. Te stosy ściętych pni ściskają mi serce – mówi Milena Kozak-Chrzanowska, obrończyni lasu w Kraśniku.

Kusmi Tea - Ekskluzywne herbaty

Kusmi Tea - Ekskluzywne herbaty

Kusmi Tea to ekskluzywne herbaty, które zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. W ofercie znajdziesz wiele ich rodzai od czarnej herbaty po białe, green tea, rooibos oraz infuzje. Jaką wybierzesz?

W Domu Kultury LSM pojawią się barwne krawaty
8 lutego 2023, 17:00

W Domu Kultury LSM pojawią się barwne krawaty

Pochodzące z kolekcji Kazimierza Witka krawaty będzie można podziwiać w Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a). Otwarcie wystawy nastąpi 8 lutego o godz. 17.

Matura 2023. Duże zmiany na egzaminie. Będzie trudniej, czy łatwiej?

Matura 2023. Duże zmiany na egzaminie. Będzie trudniej, czy łatwiej?

W maju absolwenci liceów ogólnokształcących po raz pierwszy zdawać będą tzw. nową maturę, o której mówi się, że będzie dużo trudniejsza od poprzedniczki. Ministerstwo Edukacji uspakaja, że wymagania będą dostosowane do poziomu licealistów, którzy w związku ze zdalnym nauczaniem przyswoili znacznie mniej wiedzy niż ich koledzy z młodszych roczników.

Pieniądze z 500 plus. Od dziś można składać wnioski

Pieniądze z 500 plus. Od dziś można składać wnioski

W środę ,1 lutego, ZUS zaczął przyjmować wnioski o świadczenie wychowawcze 500 plus na nowy okres. Jak złożyć wniosek?

KS Cisowianka Drzewce imponuje formą na początku okresu przygotowawczego

KS Cisowianka Drzewce imponuje formą na początku okresu przygotowawczego

Przygotowania do startu rundy wiosennej lubelskiej klasy okręgowej powoli się rozkręcają, a zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Na pierwszy plan wysuwa się triumf KS Cisowianka Drzewce

Radzyń Podlaski: Ukarano urzędników, a teraz ratusz chwali przycięcie topoli

Radzyń Podlaski: Ukarano urzędników, a teraz ratusz chwali przycięcie topoli

Sprawa ogołoconych topoli na miejskim targowisku wywołała w ubiegłym roku internetową burzę. Teraz, urzędnicy z radzyńskiego ratusza przekonują, że drzewa mają się świetnie.

Dwie osoby zginęły w wybuchu gazu. W liście pożegnalnym oskarżają księdza
wideo

Dwie osoby zginęły w wybuchu gazu. W liście pożegnalnym oskarżają księdza

"Jeśli ktoś się zastanawia, jak doszło do tej tragedii w Katowicach-Szopienicach to oto kilka słów wyjaśnienia" — tak rozpoczyna się list, który dotarł do naszej redakcji już po tragedii. Jego autorzy podkreślają, że doszło do niej nieprzypadkowo, a o doprowadzenie do całej sytuacji oskarżyli księdza.

Miejska spółka poszła drogą lex deweloper. Radni stają twardo przeciw nowym blokom

Miejska spółka poszła drogą lex deweloper. Radni stają twardo przeciw nowym blokom

Towarzystwo Budownictwa Społecznego nie dostało zgody Rady Miasta Zamość na to, by przy ul. Wyszyńskiego zbudować dwa pięciokondygnacyjne bloki z podziemnymi garażami.

Górnik Zabrze – Azoty Puławy 26:30. Witamy w ćwierćfinale PGNiG Pucharu Polski

Górnik Zabrze – Azoty Puławy 26:30. Witamy w ćwierćfinale PGNiG Pucharu Polski