Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

31 grudnia 2021 r.
13:58

Północna obwodnica Kraśnika otwarta. Można już jeździć

Autor: Zdjęcie autora sko
43 8 A A
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (fot. ZDW Lublin)

W ostatni dzień 2021 roku kierowcy mogą już przejechać częścią drogi wojewódzkiej numer 833, czyli północną obwodnicą Kraśnika.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– W piątek rano z urzędu wojewódzkiego otrzymaliśmy zezwolenie na użytkowanie drogi, na które czekaliśmy z utęsknieniem – mówi nam Kamil Jakubowski, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie. Ma na myśli trasę numer 833, a konkretnie jej 8,5-kilometrowy odcinek będący północną obwodnicą Kraśnika. – Od razu, razem z marszałkiem województwa i starostą kraśnickim, pojechaliśmy na miejsce, aby polecić zdjąć zapory  drogi. Dokonaliśmy też pierwszego przejazdu technicznego i udostępniliśmy trasę kierowcom – dodaje rzecznik i zaznacza, że przecięcie wstęgi zaplanowano na 4 stycznia.

– Zależało nam na jak najszybszym odciążeniu ul. Urzędowskiej w Kraśniku – mówi Jakubowski.

Całkowity koszt tej inwestycji wyniósł to ponad 90 milionów złotych. Unia dołożyła do budowy  99 procent potrzebnych pieniędzy.

W tej inwestycji chodziło właśnie o zmniejszenie ruchu na ul. Urzędowskiej i odkorkowanie jej. Obwodnica została poprowadzona po nowym śladzie przez teren ogródków działkowych „Marzenie” i dalej w kierunku Budzynia i osiedla Piaski aż do S19.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
annonim / 31 grudnia 2021 r. o 15:17
+20
Tym razem otwarcie obyło się bez zlotu pokemonów. Szacun.
Avatar
lbn / 31 grudnia 2021 r. o 15:20
+13
Zarośnięty, otyły polityk, który wciskał kity o umierającej babci nie był obecny na otwarciu?
Avatar
hektolitr / 31 grudnia 2021 r. o 16:08
+8
Szkoda tylko, że przy okazji budowy tejże obwodnicy zlikwidowano (i sprzedano) tory kolejowe, które umożliwiały ciężki transport zarówno do Kraśnickiej Strefy Ekonomicznej, jak i do TN/PBF. Ale cóż - Le roi est mort, vive le roi ! (umarł król, niech żyje król !)
Avatar
___K___ / 1 stycznia 2022 r. o 11:49
+4
To nie Unia dołożyła 99%, tylko Unia sfinansowała budowę, a Polska dołożyła 1%.
Avatar
stanxx / 4 stycznia 2022 r. o 09:23
0
To i z Unii ktoś powinien być, głównie
Avatar
Tuco_Ramirez / 3 stycznia 2022 r. o 20:26
0
Tym razem otwarcie obyło się bez zlotu pokemonów. Szacun.
 zlot będzie 4 stycznia !!! pewnie dzisiaj ćwiczą przemowy dzięki komu powstała ta droga !!!
Avatar
poker / 3 stycznia 2022 r. o 21:32
-1
Tak, tak, wiemy, że wszystkie sukcesy PiS zawdzięcza ciężkiej i odpowiedzialnej pracy funkcjonariuszy PO i PSL. Ciekawe, ile firm podwykonawców zbankrutowało przy tej okazji? Czy tyle samo, co za PO i PSL? Bo jakoś nie słychać o tym?
Avatar
mirass / 31 grudnia 2021 r. o 22:26
-3
Nie było PIS-owskich oficjeli, bo droga w 99% finansowana przez szatańską UE? Ale jakiś biskup poświęcił? W Puławach gdy w 2008 otwierali pierwszy fragment obwodnicy z mostem przez Wisłę, anonimowy, emerytowany pracownik GDDKiA wyznał, że Życiński za pokropek skasował 45 tysięcy ówczesnych złotych. Ile kosztowało by to dzisiaj? 90 tysięcy? - za pomachanie kropidłem?
Avatar
stanxx / 4 stycznia 2022 r. o 09:23
0
To i z Unii ktoś powinien być, głównie
Avatar
poker / 3 stycznia 2022 r. o 21:32
-1
Tak, tak, wiemy, że wszystkie sukcesy PiS zawdzięcza ciężkiej i odpowiedzialnej pracy funkcjonariuszy PO i PSL. Ciekawe, ile firm podwykonawców zbankrutowało przy tej okazji? Czy tyle samo, co za PO i PSL? Bo jakoś nie słychać o tym?
Avatar
Tuco_Ramirez / 3 stycznia 2022 r. o 20:26
0
Tym razem otwarcie obyło się bez zlotu pokemonów. Szacun.
 zlot będzie 4 stycznia !!! pewnie dzisiaj ćwiczą przemowy dzięki komu powstała ta droga !!!
Avatar
___K___ / 1 stycznia 2022 r. o 11:49
+4
To nie Unia dołożyła 99%, tylko Unia sfinansowała budowę, a Polska dołożyła 1%.
Avatar
mirass / 31 grudnia 2021 r. o 22:26
-3
Nie było PIS-owskich oficjeli, bo droga w 99% finansowana przez szatańską UE? Ale jakiś biskup poświęcił? W Puławach gdy w 2008 otwierali pierwszy fragment obwodnicy z mostem przez Wisłę, anonimowy, emerytowany pracownik GDDKiA wyznał, że Życiński za pokropek skasował 45 tysięcy ówczesnych złotych. Ile kosztowało by to dzisiaj? 90 tysięcy? - za pomachanie kropidłem?
Avatar
hektolitr / 31 grudnia 2021 r. o 16:08
+8
Szkoda tylko, że przy okazji budowy tejże obwodnicy zlikwidowano (i sprzedano) tory kolejowe, które umożliwiały ciężki transport zarówno do Kraśnickiej Strefy Ekonomicznej, jak i do TN/PBF. Ale cóż - Le roi est mort, vive le roi ! (umarł król, niech żyje król !)
Avatar
lbn / 31 grudnia 2021 r. o 15:20
+13
Zarośnięty, otyły polityk, który wciskał kity o umierającej babci nie był obecny na otwarciu?
Avatar
annonim / 31 grudnia 2021 r. o 15:17
+20
Tym razem otwarcie obyło się bez zlotu pokemonów. Szacun.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 stycznia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 stycznia 2022 r.

Sklepikarze, którzy nie obniżą cen w strachu. "Boję się, że któryś z klientów doniesie"
galeria

Sklepikarze, którzy nie obniżą cen w strachu. "Boję się, że któryś z klientów doniesie"

Boję się, że klienci na mnie doniosą – mówi właścicielka małego sklepu spożywczego w Lublinie. Ze względu na drogie media i rosnące koszty pracy kobieta najprawdopodobniej nie będzie mogła 1 lutego obniżyć cen podstawowych produktów spożywczych. Powinna to zrobić, bo wtedy 5-procentowa stawka VAT na żywność ma być zniesiona.

Lublin. Był zagajnik, będzie sklep

Lublin. Był zagajnik, będzie sklep

Ruszyła wycinka drzew przy ul. Zelwerowicza, gdzie niebawem ma się zacząć budowa sklepu. Inwestor dostał od miasta komplet niezbędnych mu pozwoleń.

Nie żyje lubelski raper AdoDe. Miał 43 lata
film

Nie żyje lubelski raper AdoDe. Miał 43 lata

– Człowiek o wielkim sercu, optymista, wiecznie uśmiechnięty przyjaciel, fantastyczny raper, legenda lubelskiego hip hopu – żegna artystę producent medyczny.

Niedzielski zapowiada szczyt V fali. Nawet 140 tys. zakażeń dziennie

Niedzielski zapowiada szczyt V fali. Nawet 140 tys. zakażeń dziennie

W Polsce mamy już do czynienia z V falą pandemii COVID-19. Zgodnie z naszym modelem szczyt zakażeń przypadnie w połowie lutego i będzie wynosił ok. 60 tys. przypadków dziennie. Inne dane mówią o nawet 140 tys. zakażeń – powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski. Poinformował, że we wtorek może być więcej niż 20 tys. zachorowań.

Górnik Łęczna wyleciał do Turcji
film

Górnik Łęczna wyleciał do Turcji

Piłkarze Górnika Łęczna zakończyli pierwszy etap przygotowań do rundy wiosennej efektowną wygraną z trzecioligowym KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. W poniedziałek Maciej Gostomski i spółka zameldowali się w klubie skąd wyruszyli na zgrupowanie do tureckiej Antalyi

Zawiesza, a jednak wraca. Burmistrz Włodawy zatęsknił do lewicy

Zawiesza, a jednak wraca. Burmistrz Włodawy zatęsknił do lewicy

Mimo nawiązania współpracy z PiS burmistrz Włodawy chce być członkiem Nowej Lewicy. Wiesław Muszyński przekonał lubelskich kolegów, że porozumienie z partią rządzącym dotyczy tylko samorządu. Ale będzie musiał się wytłumaczyć centrali swojej partii.

Filmowe przeboje w Filharmonii. Dwa koncerty karnawałowe
21 stycznia 2022, 19:00

Filmowe przeboje w Filharmonii. Dwa koncerty karnawałowe

Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na dwa wyjątkowe koncerty karnawałowe, podczas których będzie można usłyszeć największe przeboje muzyki filmowej i musicalowej. Wydarzenia odbędą się 21 stycznia o godz. 19 i 22 stycznia o godz. 18.

Niedzielski: namawiałem ekspertów do pozostania w Radzie Medycznej

Niedzielski: namawiałem ekspertów do pozostania w Radzie Medycznej

Namawiałem ekspertów Rady Medycznej, którzy złożyli rezygnacje, do tego, żeby kontynuowali swoją misję mimo rozbieżności. Niestety nie przekonaliśmy ich, stąd zbliżamy się do końca funkcjonowania rady w tej formule – powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Ksiądz aresztowany za załatwianie fałszywych certyfikatów covidowych

Ksiądz aresztowany za załatwianie fałszywych certyfikatów covidowych

Ksiądz Łukasz Sz. jest jednym z tymczasowo aresztowanych ws. fałszowania certyfikatów covidowych – poinformowała w poniedziałek poznańska prokuratura. W ub. tygodniu zatrzymano w tej sprawie łącznie pięć osób, w tym dwóch żołnierzy.

Najpierw dziecko znalazło ciało ojca. Teraz w szpitalu w Lublinie na Covid-19 zmarła matka

Najpierw dziecko znalazło ciało ojca. Teraz w szpitalu w Lublinie na Covid-19 zmarła matka

Nie żyje 50-letnia pacjentka z Covid-19, która przez ponad tydzień walczyła o życie w lubelskim szpitalu. Nie zaszczepiła się, podobnie jak jej mąż, który zmarł w domu. Martwego ojca znalazło dziecko.

Lubelskie. Norki na kwarantannie z powodu koronawirusa

Lubelskie. Norki na kwarantannie z powodu koronawirusa

Licząca ok. trzech tysięcy ferma norek w Starym Zadybiu w powiecie ryckim została objęta kwarantanną po tym jak badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u pięciu osobników. Izolacja zwierząt potrwa 90 dni.

Seria włamań do domów koło Lublina. Alarmuje radny

Seria włamań do domów koło Lublina. Alarmuje radny

O „wzmożoną czujność” prosi mieszkańców Kamil Rarak, zastępca przewodniczącego Rady Gminy Niemce. Apel radnego ma związek z włamaniami do domów w podlubelskich miejscowościach.

"Inspiracje Ziemią... Zakwitły Bursztynem" - nowa wystawa w Centrum Spotkania Kultur
20 stycznia 2022, 18:00

"Inspiracje Ziemią... Zakwitły Bursztynem" - nowa wystawa w Centrum Spotkania Kultur

Od 21 stycznia w Galerii City Project Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) będzie można podziwiać wystawę Krystyny Rudzkiej-Przychody i Lucjana Gazdy "Inspiracje Ziemią... Zakwitły Bursztynem". Wernisaż zostanie zorganizowany w czwartek, 20 stycznia o godz. 18.

Luxiona AZS UMCS Lublin – Heiro Rzeszów 8:4. Pokazali siłę w ataku

Luxiona AZS UMCS Lublin – Heiro Rzeszów 8:4. Pokazali siłę w ataku

Luxiona AZS UMCS Lublin udanie rozpoczęła ligową rywalizację w 2022 roku. Akademicy pokonali w Świdniku Heiro Rzeszów, choć spotkanie zaczęło się zdecydowanie lepiej dla gości

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!