Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Ambasador Królestwa Maroko przyjedzie do Zamościa rozmawiać o współpracy

To będzie egzotyczna wizyta. Moha Ouali Tagma, ambasador Królestwa Maroko w Polsce wraz z delegacją tego kraju przybędzie w piątek do Zamościa. Dostojnicy będą namawiać do nawiązania współpracy partnerskiej między Hetmańskim Grodem i marokańskim Marrakeszem.
Co z tego wyjdzie? Zobaczymy. – Ambasador spotka się z prezydentem Zamościa i przedstawicielami Rady Miasta – mówi Karol Garbula, rzecznik prezydenta Zamościa. Marrakesz to tętniące życiem stolica kulturalno-historyczna Maroka. Jest tam mnóstwo wspaniałych zabytków wpisanych na listę UNESCO (m.in. znany meczet i minaret Katubija i pałac El-Badi). To także centrum handlowe o afrykańskim i arabskim charakterze. Marrakesz słynie z produkcji mebli i biżuterii. Co łączy oba miasta? Są wpisane na listę UNESCO. Propozycja współpracy partnerskiej wyszła właśnie od władz Marrakeszu. Teraz przedstawiciele Maroka będą mogli Zamość obejrzeć. Oprócz rozmów zaplanowano także zwiedzanie zabytków Starego Miasta oraz Roztocza. Posłuchają także muzyków zamojskiej Orkiestry Symfonicznej, którzy zaprezentują koncert pt. \"Zapraszamy do Tanga”. Wizyta zakończy się w sobotę.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama