Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Biblioteka w Hrubieszowie będzie otwarta w soboty

Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie nie tylko będzie czynna dłużej, książki wypożyczać będzie można także w soboty. – Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych czytelników, których mamy około 3 tysiące – mówi Halina Kurek, dyrektor MBP.
Placówka wznawia swoją działalność po kilkumiesięcznym remoncie. Pomieszczenia w głównej siedzibie przy ul. 3 Maja oraz filii w osiedlu Jagiellońskim zostały tak zmienione, by wydzielić miejsca dla najmłodszych czytelników. Są specjalne regały z łatwiejszym dostępem do książek, nowe lady biblioteczne, biurka, krzesła i stoliki. W budynku głównym wymieniono też okna, pomalowano ściany i wymieniano światła. We wtorki i czwartki biblioteka będzie czynna od 7 do 20, w poniedziałki w godz. od 8–16, a w pozostałe dni tygodnia między 7 a 16. Na czytelników będzie tez czekać w soboty od 8 do 14. Modernizacja była konieczna, bo biblioteki przygotowują się do realizacji ogólnopolskiego Programu Rozwoju Bibliotek. Prace sfinansowały Ministerstwo Kultury i miasto Hrubieszów. Samorząd przeznaczył na ten cel 12,5 tys. złotych, a resort kultury 50 tysięcy. W siedzibie głównej biblioteki jest ponad 30 tys. książek.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama