Jubileusz \"Afisza” w Chatce Żaka
Od 10 lat kamera \"Afisza” towarzyszy wydarzeniom kulturalnym Lubelszczyzny. W środę (10.03) w ACK odbędzie się jubileuszowa impreza.
- 10.03.2010 11:30
\"Afisz” zadebiutował na antenie TVP Lublin w lutym 2000 roku. Jego pomysłodawcą i reżyserem jest Natasza Ziółkowska-Kurczuk. Idea audycji to promowanie artystów i animatorów kultury z Lublina i okolic.
W 2007 roku Ziółkowska-Kurczuk zdobyła za \"Afisz” pierwszą nagrodę na 14. Przeglądzie i Konkursie Dziennikarskim Oddziałów Terenowych TVP S.A. w kategorii \"Autor najlepszego programu kulturalnego”.
W 2010 roku \"Afisz” uhonorowany został nagrodą \"Zapałka Andersena”, którą przyznaje Teatr im. H.Ch. Andersena w Lublinie.
W programie jubileuszowego spotkania są: projekcja dokumentu \"Afisz – filmowe résumé”, prapremiera filmu według scenariusza i w reżyserii Nataszy Ziółkowskiej-Kurczuk \"W Nowicy na końcu świata” i otwarcie wystawy fotografii autorstwa Kai Kurczuk.
Film \"W Nowicy na końcu świata” przedstawia wieś w Beskidzie Niskim. \"To opowieść o świecie Łemków, po którym pozostały już tylko nieliczne ślady w architekturze cerkwi, śpiewach liturgicznych, języku... To opowieść o ludziach żyjących tu obecnie, którzy próbują ratować dawne wartości i dawny świat” – napisano w tekście promocyjnym.
Dalej czytamy: \"Kamera towarzyszy bohaterom przez cały rok. Pory roku – każda ma swój klimat, kolory, światło, muzykę, święta, ważne wydarzenia – wyznaczają rytm tej opowieści”.
Początek imprezy o godz. 18. Miejsce: Akademickie Centrum Kultury UMCS \"Chatka Żaka”, Lublin, ul. Radziszewskiego 16.
Wstęp wolny.
Reklama













Komentarze