Reklama
Nildo ukarany przez GKS Bogdanka
Działacze GKS Bogdanka zdecydowali się ukarać najlepszego strzelca swojej drużyny, Brazylijczyka Nildo grzywną finansową za prowadzenie niesportowego trybu życia. Zawodnik nie do końca zgadza się jednak z postępowaniem klubu i odwołał się od tej decyzji.
- 13.03.2012 15:24

– GKS Bogdanka S.A. informuje, iż zawodnik Nildo Franca Junior został ukarany przez zarządu klubu za popełnione przewinienie dyscyplinarne.
Piłkarz złamał punkt regulaminu mówiący o prowadzeniu sportowego trybu życia. Kara ma dotkliwy wymiar finansowy, a zawodnik zgodnie z przysługującym mu prawem odwołał się od niej do właściwych organów jurysdykcyjnych Polskiego Związku Piłki Nożnej – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu z Łęcznej na temat całej sytuacji.
28-letni napastnik miał dopuścić się przewinienia jeszcze w ubiegłym roku. Dlaczego w takim razie zawodnik został ukarany dopiero teraz? – Po prostu cały czas trwało postępowanie dyscyplinarne.
Czy może piłkarz w międzyczasie przeskrobał coś jeszcze? Na ten temat nie chcę się wypowiadać. Na pewno jednak nie odsuwamy Nildo od zespołu. Jest brany pod uwagę przy ustalaniu składu.
Musi jednak dać z siebie wszystko i udowodnić trenerowi Piotrowi Rzepce, że należy mu się miejsce w podstawowej jedenastce naszej drużyny – tłumaczy prezes GKS Bogdanka Artur Kapelko.
Z naszych informacji wynika, że oprócz Nildo sporo na sumieniu miał także jego rodak Jhonatan, z którym działacze zdecydowali się rozstać kilka tygodni temu.
– Rzeczywiście zachowanie drugiego z Brazylijczyków braliśmy pod uwagę przy rozmowach o rozwiązaniu kontraktu – potwierdza prezes Kapelko.
Reklama













Komentarze