Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Strażnik graniczny może działać jak policjant i zatrzymać dowód rejestracyjny

Straż Graniczna nie musi już korzystać z pomocy policji, by odebrać kierowcy dowód rejestracyjny. Po zmianie przepisów może robić to sama. I robi. W ubiegłym roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG odebrali 3,5 tys. takich dokumentów.
Strażnik graniczny może działać jak policjant i zatrzymać dowód rejestracyjny
Funkcjonariusze SG mogą już zatrzymać dowód rejestracyjny pojazdu, jeśli podczas przeprowadzanej kontroli okaże się to konieczne

Nowelizacja ustawy weszła w życie z dniem 13 listopada 2017 r. i rozszerzyła uprawnienia Straży Granicznej. Funkcjonariusze mogą już zatrzymać dowód rejestracyjny pojazdu, jeśli podczas przeprowadzanej kontroli okaże się to konieczne. W takich sytuacjach wystawiają stosowne pokwitowanie, podobnie jak robią to policjanci.

– Podczas prowadzonych kontroli główną przyczyną zatrzymania dokumentów było stwierdzenie złego stanu technicznego pojazdu, braku jego aktualnych badań technicznych, nieprawidłowości w oznaczeniu identyfikacyjnym oraz braku OC – mówi por. Dariusz Sienicki, rzecznik komendanta NOSG.

Por. Sienicki zapewnia, że dzięki wprowadzonym zmianom w przepisach funkcjonariusze SG mogą w tym samym czasie przeprowadzić więcej czynności związanych z ochroną granicy państwowej. Skrócił się również czas kontroli podróżnego, wobec którego czynności prowadzi już tylko jedna służba. 

 


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama