Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Łuków: Pierwszy żłobek w gminie czeka na dzieci

Rusza nabór do pierwszego żłobka w gminie Łuków. Placówka ruszy w marcu. Miejsce znajdzie tu 60 najmłodszych mieszkańców gminy.
Łuków: Pierwszy żłobek w gminie czeka na dzieci

Autor: pixabay.com

Budynek powstał w pobliżu urzędu gminy. Jest dwukondygnacyjny, o powierzchni 870 mkw. Oprócz sal dla najmłodszych, w obiekcie znajduje się część administracyjna, a na piętrze sala zajęć korekcyjno-ruchowych. Gmina na ten cel pozyskała 1,8 mln zł z ministerialnego programu "Maluch +". A całość prac kosztowała 3,5 mln zł. Z własnego budżetu samorząd finansuje zakup wyposażenia.

– Na dzieci czekają przestronne sale i nowoczesne wyposażenie – zachęca Magdalena Beczek, dyrektor żłobka. W sumie, w placówce będzie zatrudnionych 16 osób. Dzieci mogą przebywać w żłobku 10 godzin dzienne. Mają zapewnione wyżywienie. Miesięczna opłata wynosi 350 zł. Rekrutacja trwa do 17 stycznia.


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama