Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Będzie ładniej nad zalewem. Za półdarmo

Kostka jest z odzysku, wykonawca za jej położenie nie bierze pieniędzy. Nowy chodnik budowany wzdłuż plaży zalewu miejskiego w Zamościu powstaje niemal za darmo. Przed sezonem na pewno będzie gotowy.
Będzie ładniej nad zalewem. Za półdarmo
Prace przy budowie chodnika wzdłuż plaży są zaawansowane. Do lata wszystko na pewno będzie gotowe

Autor: Anna Szewc

Ta dość nietypowa, bo wyjątkowo mało kosztowna inwestycja jest realizowana dzięki porozumieniu między dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji, szefem Zarządu Dróg Grodzkich oraz firmą Strabag przebudowującą właśnie tzw. małą obwodnicę Zamościa. Wsparcia udziela również spółka MaKo Consulting, specjalizująca się w nadzorze inwestorskim.

– Uzyskaliśmy zgodę pana prezydenta i za pośrednictwem ZDG pozyskaliśmy w zeszłym roku trochę kostki brukowej, która została po innych realizowanych w Zamościu zadaniach – wyjaśnia Mateusz Ferens, dyrektor zamojskiego OSiR. Materiał został zgromadzony, leżał jakiś czas i właśnie jest wykorzystywany.

Nowy chodnik przy plaży, a także miejsca postojowe dla rowerów nad zalewem budują pracownicy firmy Strabag.

– Swego czasu my udostępnialiśmy im nasz teren do składowania materiałów czy przechowywania maszyn przy okazji inwestycji na ul. Dzieci Zamojszczyzny (realizowana przez Strabag przebudowa 5-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 74 ma kosztować przeszło 90 mln zł – red.), a oni nam się teraz niejako odwdzięczają – tłumaczy Ferens.

Całość prac nadzoruje zaś Damian Łokaj z MaKo Consulting, który był inspektorem nadzoru podczas większej, zakończonej już jakiś czas temu inwestycji nad zalewem. Przypomnijmy, że w ramach tamtego zadania realizowanego w dwóch etapach przebudowano zbiornik, a wokół niego powstały m.in. spore parkingi, ścieżki rowerowe i pomosty widokowe.

A to wciąż nie koniec zmian w tym miejscu. Na ten rok, w ramach budżetu obywatelskiego za 1 mln 110 tys. zł ma też powstać nad wodą tzw. strefa relaksu m.in. z boiskami do siatkówki i koszykówki, placem zabaw i tężnią solankową. – Przetarg na to zadanie powinien być już niebawem ogłoszony – zapowiada dyrektor OSiR. 

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama

WIDEO

Reklama