Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Koncert w rocznicę urodzin Ludomira Michała Rogowskiego

W ramach V Dni Muzyki Ludomira Michała Rogowskiego zostanie zorganizowany specjalny koncert "in memoriam" w 142. rocznicę urodzin chorwacko-polskiego kompozytora. Wydarzenie odbędzie się 21 października o godz. 18 w Trybunale Koronnym w Lublinie.
Koncert w rocznicę urodzin Ludomira Michała Rogowskiego

Autor: materiały promocyjne

Podczas koncertu w Trybunale Koronnym będzie można usłyszeć szczególną kompozycję w dorobku urodzonego w 1881 roku w Lublinie artysty. Po raz pierwszy w Polsce zostanie wykonana pieśń na sopran i fortepian o tematyce religijnej, w języku chorwackim "Andele moj svety". - Utwór ten, oprócz wyrazu głębokiej modlitwy, jest hołdem wobec kultury i sztuki Dalmacji - opowiadają organizatorzy wydarzenia.

W repertuarze koncertu znajdzie się także prawykonanie "Tryptyku Morskiego" Mariana Sawy do słów poetki urodzonej w Lublinie, Anny Chodorowskiej. Ponadto w programie interpretacje saksofonowej muzyki kameralnej kompozytorów Mariana Sawy i Marcina Tadeusza Łukaszewskiego, kompozycje Fryderyka Chopina oraz Joaquinna Nina  Castellanosa.

Wystąpią  artystki: śpiewaczka Dorota Całek, saksofonistka Alicja Wołyńczyk – Raniszewska,  altowiolistka Justyna Górska oraz pianistka Urszula Świerczyńska.

Koncert poprowadzi Magdalena Chmiel. Wstęp wolny.


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama