Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Pomalują światłem Plac Litewski

Na różowo, niebiesko i zielono zaświecą się dzisiaj, czwartek, 29 lutego, iluminacje Placu Litewskiego. „Baobab", kasztanowce wzdłuż budynku poczty oraz fontanny multimedialne będą podświetlone od godz. 18 do północy. W ten sposób Miasto Lublin włącza się w obchody Światowego Dnia Chorób Rzadkich, nieprzypadkowo obchodzonego w ostatni dzień lutego, czyli najrzadszy dzień w roku.
Pomalują światłem Plac Litewski
Na różowo, niebiesko i zielono zaświecą się dzisiaj, czwartek, 29 lutego, od godz. 18 do północy, iluminacje Placu Litewskiego.

Autor: UM Lublin

 Światowy Dzień Chorób Rzadkich jest obchodzony 28 lub 29 lutego ma na celu zwrócenie uwagi na temat chorób rzadkich, czyli takich których częstość występowania nie przekracza pięciu chorych na 10 tysięcy. Wszystkie te choroby mają poważny przebieg, są przewlekłe i często zagrażają życiu. Chorób rzadkich zidentyfikowano dotychczas ponad 6 tys., dlatego – choć każda z nich jest rzadka – razem stanowią istotny problem społeczny, dotyczący nawet ok. 300 milionów ludzi na całym świecie. Z inicjatywą podświetlenia Placu Litewskiego wystąpiła Klinika Neurologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

 

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Komentarze

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama