Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Henryk Protasiuk

Urodził się 40 lat temu w Wisznicach. Jest absolwentem Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi UMCS. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu integracji europejskiej w Centrum Europejskim UW w Warszawie.
Po studiach na lubelskiej uczelni rozpoczął pracę zawodową jako nauczyciel, w rodzinnych Polubiczach. Następnie przez kilka lat pracował w Studium Nauczycielskim w Białej Podlaskiej. Po jego likwidacji podjął pracę w IV LO im. Stanisława Staszica, jako nauczyciel geografii i przysposobienia obronnego. W 1998 roku z jego inicjatywy powstał pierwszy Szkolny Klub Europejski w naszym regionie. - Uznałem, że taki klub w szkole jest potrzebny, aby aktywizować młodzież do nowych zadań, które stawia przed nami piętnastka. Chciałem zaprezentować młodym ludziom nowe spojrzenie na Polskę w świetle jednoczącej się Europy - mówi Henryk Protasiuk. Od wielu lat jest związany z bialskim oddziałem LOK. Dzięki temu ma możliwość profesjonalnego przygotowywania młodzieży do udziału w konkursach strzeleckich, marynistycznych i pożarniczych. Współpracuje ze Stowarzyszeniem Oświatowców Polskich w Toruniu. Rok rocznie bierze udział w sympozjach geograficznych, ćwiczeniach oraz wycieczkach, które mają na celu doskonalenie umiejętności nauczycielskich. Od wielu już lat jego pasją życiową jest turystyka piesza oraz fotografia.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama