Zielony grill
Kiedy już najecie się karczkiem, kiełbasą czy kaszanką spróbujcie poszaleć z warzywami i owocami. Oto kilka podpowiedzi na urozmaicenie ogrodowego przyjęcia.
- 30.06.2006 14:38
Kapelusze pieczarek skropcie cytryną. Cebulę posiekajcie z nóżkami pieczarek. Dodajcie do białego sera wymieszanego z ziołami.
Do kapeluszy nałóżcie masełka czosnkowego, potem ziołowego sera i na grill.
Ten sam numer możecie powtórzyć z papryką przekrojoną na pół.
Posolone ćwiartki ziemniaków upieczcie na grillu w aluminiowej folii.
Plastry cukini nasmarujcie czosnkowym masłem i zwińcie w rulon.
Na metalowe szpadki nadziewajcie cukinie, kostki boczku, kartofelki i kawałki zielonej i czerwonej papryki. Trochę oliwy, ziół i na grilla.
Spróbujcie także nakładać na szpadki kawałki cukini, papryki i pieczarek.
Bakłażany to prawdziwy skarb.
Wystarczy pokroić je w plastry, posolić, zostawić na pół godziny, żeby puściły goryczkę, spłukać, skropić oliwą, doprawić i na grilla.
Ale ja proponuję Wam przekroić bakłażany na pół. Powstaną łódeczki. Po usunięciu goryczki skrapiamy je oliwą, doprawiamy ziołami prowansalskimi.
Na łódki nakładamy plastry cebuli, skrapiamy oliwą, na oliwę plastry pomidorów, roztarty czosnek i świeże zioła. W srebrną folię i na grill.
Coś pysznego.
Jabłka kroicie w plastry, smarujecie sokiem z cytryny, posypujecie imbirem i pieczecie na grillu 3 minuty.
Obracacie na drugą stronę. Nakładacie kawąłki sera. Jak serek się podtopi możecie całą kompozycję ozdobić żurawiną ze słoika. Albo borówkami.
Teraz sałatka. Na kawałki kroicie zielony ogórek, czerwoną, żółtą i zieloną paprykę, 10 dag fety, 10 dag żółtego sera. Mieszacie składniki w salaterce, dodajecie majonez zmieszany z ulubioną musztardą. I dużo świeżego tymianku.
Na koniec wegetariański przysmak.
Do salaterki wrzucacie puszkę kukurydzy, cieciorki, groszki i fasoli. Doprawcie solą z pieprzem, roztartym czosnkiem, dodajcie jogurtu i świeżych ziół.
Aha. Podajecie w szklaneczkach.
Waldemar Sulisz
PS
Grill i sałatki.
Kolekcja Pani domu.
To bardzo ciekawe wydawnictwo, gdzie znajdziecie więcej znakomitych przepisów na grillową, zieloną ucztę.
Reklama













Komentarze