- Mając na uwadze przygotowanie uczniów do bezpiecznego spędzania wakacyjnego czasu spotkanie z młodzieżą miało charakter edukacyjny. W czasie pikniku, oprócz jedzenia smacznych, zdrowych przekąsek było szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy, jak i praktyczne sprawdzenie umiejętności - mówi Janusz Skwarek, dyrektor Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu.
Uczestnicy zostali poczęstowani chlebem i masłem ziołowym domowej roboty. Pili napoje z: pomarańczy, jabłek i pokrzywy. Ta ostatnia wzbudziła spore uznanie. Uczniowie, którzy odgadli nazwy egzotycznych owoców zostali nimi obdarowani. Były to pitahaya (kwitnący kaktus z Meksyku), melon, awokado, granat i mango.
Najlepiej ratują w Miączynie
Akademickie Liceum Ogólnokształcące razem z Zamojską Kliniką Rehabilitacji zorganizowało piknik tematyczny połączony z konkursem dla gimnazjalistów. Uczniowie uczestniczyli w dwóch konkursach tematycznych: praktyczne postępowanie w sytuacji wypadkowej i składanie na modelu elementów ciała ludzkiego. Uczestniczyło 10 drużyn. Najlepsi okazali się gimnazjaliści z Miączyna.
- (oprac. reda)
- 25.05.2014 18:16

Data dodania:
25.05.2014 18:16
ZOBACZ TAKŻE
Reklama
ALARM 24
Reklama
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
Reklama
Reklama

Komentarze