Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Edukacja

Lublin: W tej szkole nauczą grać w Fifę i Counter-Strike

Lublin: W tej szkole nauczą grać w Fifę i Counter-Strike

We wrześniu w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym Informatycznym w Lublinie naukę rozpoczną fascynaci gier komputerowych. Wszystko za sprawą nowej klasy o profilu „e-sportowym”. 26.06.2017 16:33
Kraśnik: Ważna szkolna inwestycja. Na warsztaty do nowej hali

Kraśnik: Ważna szkolna inwestycja. Na warsztaty do nowej hali

Umowa dotycząca unijnego dofinansowania jest już podpisana. W tym roku zostanie ogłoszony też przetarg na wykonanie inwestycji. Hala przy Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku, w której będą odbywać się warsztaty dla uczniów ma być gotowa do września 2018 r. W ramach unijnego projektu zostanie kupiony również nowy sprzęt i wyposażenie. 26.06.2017 11:24
Miliony dla włodawskich zawodówek

Miliony dla włodawskich zawodówek

Uczniowie ZSZ nr 1, II LO i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego już niedługo będą uczyć się w salach o ulepszonym standardzie oraz w pracowniach i warsztatach szkolnych wyposażonych w najlepszy sprzęt. Miejscowe starostwo gotowe jest przeznaczyć na ten cel 3,5 mln zł. 26.06.2017 07:51
Złote Pióra dla prymusów z Białej Podlaskiej. Lista nagrodzonych uczniów

Złote Pióra dla prymusów z Białej Podlaskiej. Lista nagrodzonych uczniów

Już po raz jedenasty najlepsi uczniowie bialskich szkół dostali Złote Pióra od prezydenta miasta. 25.06.2017 12:51
Zakończenie roku szkolnego w Puławach

Zakończenie roku szkolnego w Puławach

Uczniowie z puławskich szkół w piątek oficjalnie zakończyli rok szkolny. Najlepsi otrzymali świadectwa z biało-czerwonym paskiem oraz nagrody i pamiątkowe dyplomy. Na zdjęciach uroczystości w I LO im. ks. A.J. Czartoryskiego i w Zespole Szkół Technicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie. 23.06.2017 16:31
Koniec roku szkolnego! Po wakacjach uczniowie wrócą do zupełnie nowej szkoły

Koniec roku szkolnego! Po wakacjach uczniowie wrócą do zupełnie nowej szkoły

347 540 uczniów w województwie lubelskim otrzyma dzisiaj świadectwa ukończenia kolejnej klasy. We wrześniu uczniowie wrócą do zupełnie innej, bo zreformowanej szkoły. 23.06.2017 06:38
Nauczyciele poprosili o pomoc wojewodę. Będzie zarząd komisaryczny w gminie?

Nauczyciele poprosili o pomoc wojewodę. Będzie zarząd komisaryczny w gminie?

Wojewoda nie wyklucza złożenia wniosku o wprowadzenie zarządu komisarycznego w Lubyczy Królewskiej (powiat tomaszowski). Powodem ma być m.in. nieprzekazywanie środków na zakładowe fundusze świadczeń socjalnych w miejscowych szkołach, niewypłacanie dodatków wyrównawczych nauczycielom i niezgodne z prawem powołanie dyrektor Zespołu Szkół. W tle konfliktu znajdują się także zwolnienia pedagogów. 22.06.2017 22:15
Znamy najlepsze gimnazja w Lublinie. Sprawdź gdzie najlepiej wypadł egzamin

Znamy najlepsze gimnazja w Lublinie. Sprawdź gdzie najlepiej wypadł egzamin

Uczniowie Gimnazjum nr 10 z ulicy Wajdeloty najlepiej poradzili sobie w tym roku z egzaminem z języka polskiego, matematyki, przedmiotów przyrodniczych oraz języka angielskiego i rosyjskiego. Z kolei w zmaganiach z pytaniami z historii i WOS bezkonkurencyjni okazali się trzecioklasiści z Gimnazjum nr 24. 22.06.2017 16:45
Puławy: Nagrody rozdane, czas na wakacje

Puławy: Nagrody rozdane, czas na wakacje

W czwartek przedstawiciele powiatu puławskiego wręczyli nagrody uczniom, którzy wyróżnili się osiągnięciami w nauce, kulturze i działalności społecznej. 22.06.2017 16:07
Na UMCS o współpracy polsko-ukraińskiej. Dzisiaj rozpoczyna się konferencja

Na UMCS o współpracy polsko-ukraińskiej. Dzisiaj rozpoczyna się konferencja

O trudnych problemach historycznych i możliwości wypracowania formuły dialogu i pojednania polsko-ukraińskiego będą dyskutować uczestnicy konferencji „Przeszłość – Teraźniejszość – Przyszłość. Stosunki polsko ukraińskie w XX i XXI w.”, która dziś rozpoczyna się na UMCS. Wezmą w niej udział przedstawiciele największej lubelskiej uczelni oraz ukraińskich uniwersytetów w Kijowie, Iwano-Frankiwsku, Czerniowcach i Łucku. 22.06.2017 07:54
Bezpieczeństwo w szkołach. Ponad 4 tys. wypadków w minionym roku szkolnym

Bezpieczeństwo w szkołach. Ponad 4 tys. wypadków w minionym roku szkolnym

W minionym roku szkolnym w placówkach oświatowych w województwie lubelskim doszło do blisko 4 tys. wypadków - wynika z danych Ministerstwa Edukacji Narodowej. Najwięcej z nich miało miejsce w szkołach podstawowych i gimnazjach, gdzie odnotowywano po trzy tego typu zdarzenia dziennie. 21.06.2017 17:33
Przedszkolaki z Lublina w Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie i konkursie sprawnościowym

Przedszkolaki z Lublina w Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie i konkursie sprawnościowym

Dzieci z jedenastu przedszkoli wzięły wczoraj udział w VI Międzyprzedszkolnym Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie oraz konkursie sprawnościowym, w którym brały udział w zabawach swoich rodziców i dziadków. 21.06.2017 09:25

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama

WIDEO

Reklama