Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Tomasz Więcławski/PAP

Lista artykułów:

Dworzec kolejowy w Chełmie

Ekspert: Polska służba zdrowia, zdewastowana po dwóch latach pandemii, musi stawić czoła kolejnemu wielkiemu wyzwaniu

Polska służba zdrowia zdewastowana po dwóch latach pandemii musi stawić czoła kolejnemu wielkiemu wyzwaniu: zaopiekowania się milionami nowych pacjentów z Ukrainy - powiedział PAP dr n. med. Konstanty Szułdrzyński z Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii CSK MSWiA. Ocenił, że wielu pracowników służby zdrowia jest dawno za granicą wytrzymałości, ale w obliczu kryzysu humanitarnego łatwiej wykrzesać z siebie resztki sił.

Zdjęcie ilustracyjne

Ekspert: Nie będzie zablokowania służby zdrowia w związku z piątą falą epidemii

Nie będzie zablokowania służby zdrowia w związku z piątą falą epidemii - powiedział w rozmowie z PAP wirusolog prof. Włodzimierz Gut. Wskazał, że na razie liczba zajętych przez pacjentów z COVID-19 łóżek w szpitalach spada, podobnie jak liczba zajętych respiratorów.

Ekspert: Trzeba jasno powiedzieć lekarzom POZ, co mają robić z chorymi na COVID

Ekspert: Trzeba jasno powiedzieć lekarzom POZ, co mają robić z chorymi na COVID

Trzeba jasno wytłumaczyć lekarzom POZ, co mają robić z chorymi na COVID-19 - powiedział PAP prof. Piotr Kuna z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Dodał, że wielu lekarzy boi się, a może nie chce zajmować się tymi pacjentami, więc NFZ powinien zalecić standardy postępowania z chorymi którzy mogą być leczeni w domu.

Zdjęcie ilustracyjne
Rozmowa

Ekspert: Szczepmy się trzecią dawką i nie popadajmy w histerię związaną z wariantem Omicron

Szczepmy się trzecią dawką i nie popadajmy w histerię związaną z wariantem Omicron — powiedział w rozmowie z PAP prof. Piotr Kuna, kierownik II Katedry Chorób Wewnętrznych UM w Łodzi. Dodał, że ostatnią rzeczą, którą trzeba robić, to wywoływać w ludziach - mający katastrofalne skutki - strach.

Zdjęcie ilustracyjne

„Na studia przychodzi każdy, a nie wszyscy się nadają”

Dziś na studia przychodzi każdy, a nie wszyscy się nadają. Poziom wiedzy historycznej zdecydowanej większości jest katastrofalny – powiedział w wywiadzie dla PAP historyk z UMK w Toruniu, zastępca przewodniczącego Kolegium IPN prof. Wojciech Polak.

Prof. dr hab. n. med. Magdalena Marczyńska

Członkini Rady Medycznej: W szkołach i na uniwersytetach powinien być obowiązek szczepień

- Dzieci powinny wrócić normalnie do szkół 1 września, bo ogromnej większości przypadków przechodzą zakażenie COVID-19 łagodnie - mówi prof. Magdalena Marczyńska. Przyznaje, że nieco inaczej jest w jej ocenie ze studentami, którzy powinni się szczepić.

Zdjęcie ilustracyjne

Ekspert: Wspinamy się w kierunku czwartej fali, ale nie grozi nam powtórka z wiosny

Wspinamy się w kierunku czwartej fali zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, co widać po codziennych raportach - powiedziała PAP prof. Joanna Zajkowska z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Dodała jednak, że Polsce nie grozi już jednak powtórka "dramatu" z wiosny.

Zdjęcie ilustracyjne

Ekspert: Dzieci powinny wrócić do szkoły 1 września. Studenci powinni się szczepić

Dzieci powinny wrócić normalnie do szkół 1 września, bo ogromnej większości przypadków przechodzą zakażenie COVID-19 łagodnie - powiedziała PAP prof. Magdalena Marczyńska. Przyznała, że nieco inaczej jest w jej ocenie ze studentami, którzy powinni się szczepić.

Zdjęcie ilustracyjne

Ekspert: 1-2 dni po szczepieniu zrezygnujmy z opalania, pływania czy wycieczek rowerowych

Po szczepieniu przeciw COVID-19 zrezygnujemy na 1-2 dni z opalania na plaży, pływania w morzu czy jeziorze oraz intensywnych wycieczek rowerowych - powiedziała PAP prof. Joanna Zajkowska z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

Zdjęcie ilustracyjne

Ekspert: Pandemia pokazała, jak małą mamy bazę do leczenia w pojedynczych salach

Pandemia pokazała, jak małą mamy bazę do leczenia w pojedynczych salach – powiedziała PAP prof. Joanna Zajkowska z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Dodała, że rzeczywistość szpitali zakaźnych powoli wraca do normalności, ale COVID-19 uwidocznił wieloletnie problemy.