Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

koronawirus

29 listopada 2021 r.
7:35

Ekspert: Szczepmy się trzecią dawką i nie popadajmy w histerię związaną z wariantem Omicron

282 21 A A
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (fot. Jacek Szydłowski/archiwum)

Szczepmy się trzecią dawką i nie popadajmy w histerię związaną z wariantem Omicron — powiedział w rozmowie z PAP prof. Piotr Kuna, kierownik II Katedry Chorób Wewnętrznych UM w Łodzi. Dodał, że ostatnią rzeczą, którą trzeba robić, to wywoływać w ludziach - mający katastrofalne skutki - strach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
  • Panie profesorze, od dwóch dni obserwujemy silne emocje w wielu przekazach medialnych dotyczących nowego wariantu wirusa SARS-COV-2 o nazwie Omicron. Powinniśmy się realnie obawiać, czy po raz kolejny w trakcie tej epidemii uderzamy w zbyt mocne tony, które nie są adekwatne do poziomu zagrożenia?

– W mojej ocenie histeria wynika z niewiedzy. Nowy wariant rzeczywiście ma więcej mutacji od dotychczasowych. Tak naprawdę jednak nie wiemy w tym momencie, czy będzie bardziej zakaźny, czy będzie cięższy, czy też łagodniejszy. Chcę tylko zwrócić uwagę, że nowy wariant pochodzi z Afryki. Tam jest na pewno od jakiegoś czasu, a dopiero teraz został wykryty. Jeżeli patrzy się jednak na liczbę zakażeń wirusem SARS-CoV-2 na tym kontynencie, a także liczbę zgonów spowodowanych COVID-19, to jest ona zdecydowanie niższa od tej w Europie. To zastanawiające.

Druga sprawa — tam poziom wyszczepienia społeczeństw jest bardzo niski. Można powiedzieć oczywiście, że liczba przypadków zakażeń jest niska, bo się nie bada pacjentów, ale nie obserwujemy też wzrostu obiektywnego wskaźnika — liczby zgonów. Albo tamta populacja przechodzi tę chorobę znacznie łagodniej, albo po prostu warianty afrykańskie są łagodne.

Pamiętam, gdy nas straszono ok. pół roku temu wariantem południowoafrykańskim. On miał być najgroźniejszy i najgorszy, a jednak prawie w ogóle nie rozprzestrzenił się po świecie. W tej chwili 99,5 procent zakażeń to wariant indyjski — Delta. Tylko na podstawie informacji, że ten nowy wariant ma więcej mutacji, wywołano po raz kolejny panikę.

  • Mamy naukowe symulacje dotyczące tego, w jakim kierunku może mutować dalej SARS-CoV-2?

– Są publikacje z "Nature" dotyczące przebadania sztucznych mutacji SARS-CoV-2. Włożono w tych badaniach wszelkie możliwe mutacje, które można sobie wymyślić, tak, aby zrobić ten wirus — w sposób laboratoryjny — najgorszym, jakim może być. I co wyszło? Szczepionki Pfizera i Moderny są skuteczne również przeciwko takim mutacjom - wymyślnym, najbardziej skomplikowanym i groźnym.

Pamiętajmy jednak, że w realnym życiu skuteczność szczepionek jest zawsze nieco niższa niż w badaniach klinicznych, bo do nich wybiera się określone kohorty pacjentów. A w całości populacji zróżnicowanie ludzi jest większe. Ludzie mają różne systemy immunologiczne, różne choroby współistniejące, więc badań nigdy nie można przełożyć 1 do 1 na realne życie.

Co powinniśmy zrobić w tej obecnej sytuacji? Jak najszybciej przyjąć trzecią dawkę szczepionki. Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, póki tego wariantu jeszcze u nas nie ma i nie atakuje.

  • Oczywiście będzie to pytanie nieco teoretyczne, ale czy może okazać się, że Omikron będzie bardziej zakaźny i wyprze Deltę, ale będzie mniej zjadliwy i przez to mniej groźny dla światowej populacji?

– Może tak być. Na ogół z chorobami wirusowymi tak zazwyczaj jest, że kolejne warianty są bardziej zakaźne, ale zazwyczaj także łagodniejsze. Nigdy nie wiemy też, jaka będzie kolejna mutacja. W Japonii SARS-COV-2 zmutował w takim kierunku, że wirus Delta zginął, bo nie mógł się dalej replikować. Wirus to informacja, a nie cząstka żywa. Państwo dziennikarze doskonale wiecie, co dzieje się z informacją po drodze, jak może być ona modyfikowana i zmieniana. Nie podbijajmy więc znów bębenka i nie twórzmy histerii, gdy mamy mało informacji.

  • A może jest tak, że wszystkie osoby kreujące opinię publiczną powinny się nieco dłużej zastanowić, zanim powiedzą rzeczy ekscytujące, które wywołują w ludziach poczucie strachu i zagrożenia? Ten strach może bowiem mieć na lata nieodwracalne skutki dla naszego zdrowia publicznego.

– Podzielam tę opinię. Najwyższa pora zacząć się przygotowywać do tej myśli, że wirus ten stanie się wirusem sezonowych infekcji dróg oddechowych. Tak, aby nie podchodzić do niego w sposób sensacyjny, ale traktować tak samo, jak wirusa grypy. Im szybciej się to stanie, tym dla nas korzystniej. Szczepionki pozwalają nam sprowadzić ten wirus do poziomu niegroźnego dla zdecydowanej większości populacji przeziębienia. Tych przeziębień nie wyeliminujemy szczepionkami, ale za ich pomocą, a także dostępnych leków, możemy spokojnie nad COVID-19 zapanować.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
TECZOWY_ZSL / 29 listopada 2021 r. o 13:46
+11
Połącz kropki... Czy otworzyłeś Google? Wpisz: populacja Japonii - przeczytaj.... Wpisz: wskaźniki szczepień Japonia - zapamietaj... Wpisz: Japonia zakażenia covid..... nie spadnij z krzesła. ..... połaczyłeś kropki? sprawdź też dla spokoju worldometers.info/coronavirus/country/japan/ ...Wnioski? Co zrobili w miesiąc, że maja zero zgonów i 73 nowych zakażeń david19 przy 126 milionach mieszkańców w gęsto zaludnionych i zurbanizowanych obszarach???????????????????
Avatar
TECZOWY_ZSL / 29 listopada 2021 r. o 12:35
+11
Ambasador szczepień, słynny polski skoczek narciarski odkrył, ze zostali wydymani  ... co na to EXPERT???
Avatar
TECZOWY_ZSL / 29 listopada 2021 r. o 10:55
+10
JAPONIA: 73 nowe zakażenia.... ZERO zgonów.... bez 3ciej dawki .... 3x większa populacja niż PL .... od sierpnia zezwolili stosować pewien lek kosztujacy grosze, a silnie atakowany przez żymskie organizacje....  CUD!!!
Avatar
TECZOWY_ZSL / 29 listopada 2021 r. o 10:55
+9
„…Tylko w ciągu ostatnich 13 tygodni około 107 700 seniorów zmarło powyżej normy. Pomimo 98,7% wskaźnika szczepień wśród seniorów….” - wynika z danych w USA
Avatar
TECZOWY_ZSL / 29 listopada 2021 r. o 10:55
+9
JAPONIA: 73 nowe zakażenia.... ZERO zgonów.... bez 3ciej dawki .... 3x większa populacja niż PL .... od sierpnia zezwolili stosować pewien lek kosztujacy grosze, a silnie atakowany przez żymskie organizacje....  CUD!!!
Nie zezwolili durniu ***s://fakehunter.pap.pl/raport/f3647d64-fed4-4a6f-b3a5-edb4a5dec12f
  Z łatwością mozna w Japonii kupić  Ivermectin, Hydroxychloroquin i Azithermyocin przez Internet.. każdy może kupic te preparaty. dlaczego w Polin IVM jest tak banowane?  Japońska nauka jest gorsza od żymskiej?    $$$$$$$$$$$$$$$$   ??????????
  Z łatwością mozna w Japonii kupić  Ivermectin, Hydroxychloroquin i Azithermyocin przez Internet.. każdy może kupic te preparaty. dlaczego w Polin IVM jest tak banowane?  Japońska nauka jest gorsza od żymskiej?    $$$$$$$$$$$$$$$$   ?????????? rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 29 listopada 2021 r. o 09:29
+9
W Japonii  wczoraj zmarła na david19 JEDNA osoba, a 127 zostało zakażonych. Ich populacja jest 3x większa niż Polska......  mimi tego rząd podjął decyzję o zamknięciu granic kraju dla wszystkich cudzoziemców od jutra z powodu mutacji Omicron. Żymscy namiestnicy w Polin chcą czegoś przeciwnego dla Polaków?
Avatar
Fantom / 29 listopada 2021 r. o 17:09
+6
"ostatnią rzeczą, którą trzeba robić, to wywoływać w ludziach - mający katastrofalne skutki - strach"... ? a co tymczasem robią media i politycy od 2 lat...? STRACH to przecież podstawowe narzędzie rządzenia ciemnym ludem, to socjotechnika stara jak cywilizacja ludzka... kiedys straszono zaćmieniami słońca, piekłem, zimną wojną itp.. teraz wirusem... zniewolenie to samo...!!! wystraszony lud zrobi wszystko co mu się każe a i nie poskąpi datków i ofiary na udobruchanie bogów i odczynienie...! Tak covidioci, daliście się nabrać na prostą, starą, sprawdzoną socjotechnikę...
"ostatnią rzeczą, którą trzeba robić, to wywoływać w ludziach - mający katastrofalne skutki - strach"... ? a co tymczasem robią media i politycy od 2 lat...? STRACH to przecież podstawowe narzędzie rządzenia ciemnym ludem, to socjotechnika stara jak cywilizacja ludzka... kiedys straszono zaćmieniami słońca, piekłem, zimną wojną itp.. teraz wirusem... zniewolenie to samo...!!! wystraszony lud zrobi wszystko co mu się każe a i nie poskąpi datków i ofiary na udobruchanie bogów i odczynienie...! Tak covidioci, daliście się nabrać... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 29 listopada 2021 r. o 09:29
+5
„…Tylko w ciągu ostatnich 13 tygodni około 107 700 seniorów zmarło powyżej normy. Pomimo 98,7% wskaźnika szczepień….” - wynika z danych w USA
98% wyszczepienia w USA? HAHAHAHA!!! Ciekawe skąd ci to wyszło (Z resztą wiadomo że z dudy), skoro oficjalne źródła mówią o wyszczepieniu poniżej 60%.
" 98 %+ wyszczepienia seniorów z USA". - tego słowa zabrakło
Avatar
_XD_ / 29 listopada 2021 r. o 08:49
+2
„…Tylko w ciągu ostatnich 13 tygodni około 107 700 seniorów zmarło powyżej normy. Pomimo 98,7% wskaźnika szczepień….” - wynika z danych w USA
 98% wyszczepienia w USA? HAHAHAHA!!! Ciekawe skąd ci to wyszło (Z resztą wiadomo że z dudy), skoro oficjalne źródła mówią o wyszczepieniu poniżej 60%.
Avatar
_XD_ / 1 grudnia 2021 r. o 08:55
+1
"ostatnią rzeczą, którą trzeba robić, to wywoływać w ludziach - mający katastrofalne skutki - strach"... ? a co tymczasem robią media i politycy od 2 lat...?  STRACH  to przecież podstawowe narzędzie rządzenia ciemnym ludem,  to socjotechnika stara jak cywilizacja ludzka... kiedys straszono zaćmieniami słońca, piekłem, zimną wojną  itp.. teraz wirusem... zniewolenie to samo...!!! wystraszony lud zrobi wszystko co mu się każe a i nie poskąpi datków i ofiary  na udobruchanie bogów i odczynienie...! Tak covidioci, daliście się nabrać na prostą, starą, sprawdzoną  socjotechnikę...
 No Kaczyński i PISdy stosują ja od ponad dekady. XD
 No Kaczyński i PISdy stosują ja od ponad dekady. XD rozwiń
Avatar
_XD_ / 1 grudnia 2021 r. o 08:55
+1
"ostatnią rzeczą, którą trzeba robić, to wywoływać w ludziach - mający katastrofalne skutki - strach"... ? a co tymczasem robią media i politycy od 2 lat...?  STRACH  to przecież podstawowe narzędzie rządzenia ciemnym ludem,  to socjotechnika stara jak cywilizacja ludzka... kiedys straszono zaćmieniami słońca, piekłem, zimną wojną  itp.. teraz wirusem... zniewolenie to samo...!!! wystraszony lud zrobi wszystko co mu się każe a i nie poskąpi datków i ofiary  na udobruchanie bogów i odczynienie...! Tak covidioci, daliście się nabrać na prostą, starą, sprawdzoną  socjotechnikę...
 No Kaczyński i PISdy stosują ja od ponad dekady. XD
 No Kaczyński i PISdy stosują ja od ponad dekady. XD rozwiń
Avatar
Fantom / 29 listopada 2021 r. o 17:09
+6
"ostatnią rzeczą, którą trzeba robić, to wywoływać w ludziach - mający katastrofalne skutki - strach"... ? a co tymczasem robią media i politycy od 2 lat...? STRACH to przecież podstawowe narzędzie rządzenia ciemnym ludem, to socjotechnika stara jak cywilizacja ludzka... kiedys straszono zaćmieniami słońca, piekłem, zimną wojną itp.. teraz wirusem... zniewolenie to samo...!!! wystraszony lud zrobi wszystko co mu się każe a i nie poskąpi datków i ofiary na udobruchanie bogów i odczynienie...! Tak covidioci, daliście się nabrać na prostą, starą, sprawdzoną socjotechnikę...
"ostatnią rzeczą, którą trzeba robić, to wywoływać w ludziach - mający katastrofalne skutki - strach"... ? a co tymczasem robią media i politycy od 2 lat...? STRACH to przecież podstawowe narzędzie rządzenia ciemnym ludem, to socjotechnika stara jak cywilizacja ludzka... kiedys straszono zaćmieniami słońca, piekłem, zimną wojną itp.. teraz wirusem... zniewolenie to samo...!!! wystraszony lud zrobi wszystko co mu się każe a i nie poskąpi datków i ofiary na udobruchanie bogów i odczynienie...! Tak covidioci, daliście się nabrać... rozwiń
Avatar
___K___ / 29 listopada 2021 r. o 14:19
-5
Połącz kropki... Czy otworzyłeś Google? Wpisz:  populacja Japonii - przeczytaj.... Wpisz:  wskaźniki szczepień Japonia - zapamietaj... Wpisz:  Japonia zakażenia covid..... nie spadnij z krzesła. ..... połaczyłeś kropki? sprawdź też dla spokoju  worldometers.info/coronavirus/country/japan/  ...Wnioski? Co zrobili w miesiąc, że maja zero zgonów i 73 nowych zakażeń david19 przy 126 milionach mieszkańców w gęsto zaludnionych i zurbanizowanych obszarach???????????????????
Oficjalnie zdradzasz źródło swojej "wiedzy"? Nie mam więcej pytań :-)
Oficjalnie zdradzasz źródło swojej "wiedzy"? Nie mam więcej pytań :-) rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 29 listopada 2021 r. o 13:46
+11
Połącz kropki... Czy otworzyłeś Google? Wpisz: populacja Japonii - przeczytaj.... Wpisz: wskaźniki szczepień Japonia - zapamietaj... Wpisz: Japonia zakażenia covid..... nie spadnij z krzesła. ..... połaczyłeś kropki? sprawdź też dla spokoju worldometers.info/coronavirus/country/japan/ ...Wnioski? Co zrobili w miesiąc, że maja zero zgonów i 73 nowych zakażeń david19 przy 126 milionach mieszkańców w gęsto zaludnionych i zurbanizowanych obszarach???????????????????
Avatar
TECZOWY_ZSL / 29 listopada 2021 r. o 12:35
+11
Ambasador szczepień, słynny polski skoczek narciarski odkrył, ze zostali wydymani  ... co na to EXPERT???
Avatar
TECZOWY_ZSL / 29 listopada 2021 r. o 10:55
+9
„…Tylko w ciągu ostatnich 13 tygodni około 107 700 seniorów zmarło powyżej normy. Pomimo 98,7% wskaźnika szczepień wśród seniorów….” - wynika z danych w USA
Avatar
TECZOWY_ZSL / 29 listopada 2021 r. o 10:55
+10
JAPONIA: 73 nowe zakażenia.... ZERO zgonów.... bez 3ciej dawki .... 3x większa populacja niż PL .... od sierpnia zezwolili stosować pewien lek kosztujacy grosze, a silnie atakowany przez żymskie organizacje....  CUD!!!
Avatar
TECZOWY_ZSL / 29 listopada 2021 r. o 10:55
+9
JAPONIA: 73 nowe zakażenia.... ZERO zgonów.... bez 3ciej dawki .... 3x większa populacja niż PL .... od sierpnia zezwolili stosować pewien lek kosztujacy grosze, a silnie atakowany przez żymskie organizacje....  CUD!!!
Nie zezwolili durniu ***s://fakehunter.pap.pl/raport/f3647d64-fed4-4a6f-b3a5-edb4a5dec12f
  Z łatwością mozna w Japonii kupić  Ivermectin, Hydroxychloroquin i Azithermyocin przez Internet.. każdy może kupic te preparaty. dlaczego w Polin IVM jest tak banowane?  Japońska nauka jest gorsza od żymskiej?    $$$$$$$$$$$$$$$$   ??????????
  Z łatwością mozna w Japonii kupić  Ivermectin, Hydroxychloroquin i Azithermyocin przez Internet.. każdy może kupic te preparaty. dlaczego w Polin IVM jest tak banowane?  Japońska nauka jest gorsza od żymskiej?    $$$$$$$$$$$$$$$$   ?????????? rozwiń
Avatar
_XD_ / 29 listopada 2021 r. o 10:35
-4
JAPONIA: 73 nowe zakażenia.... ZERO zgonów.... bez 3ciej dawki .... 3x większa populacja niż PL .... od sierpnia zezwolili stosować pewien lek kosztujacy grosze, a silnie atakowany przez żymskie organizacje....  CUD!!!
 Nie zezwolili durniu ***s://fakehunter.pap.pl/raport/f3647d64-fed4-4a6f-b3a5-edb4a5dec12f
Avatar
___K___ / 29 listopada 2021 r. o 09:54
-4
I nie zapomnij o intensywnym zaplusowaniu samego siebie! Jakbyś myślał, że ktoś się na to nabierze :-)
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 stycznia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 stycznia 2022 r.

Sklepikarze, którzy nie obniżą cen w strachu. "Boję się, że któryś z klientów doniesie"
galeria

Sklepikarze, którzy nie obniżą cen w strachu. "Boję się, że któryś z klientów doniesie"

Boję się, że klienci na mnie doniosą – mówi właścicielka małego sklepu spożywczego w Lublinie. Ze względu na drogie media i rosnące koszty pracy kobieta najprawdopodobniej nie będzie mogła 1 lutego obniżyć cen podstawowych produktów spożywczych. Powinna to zrobić, bo wtedy 5-procentowa stawka VAT na żywność ma być zniesiona.

Lublin. Był zagajnik, będzie sklep

Lublin. Był zagajnik, będzie sklep

Ruszyła wycinka drzew przy ul. Zelwerowicza, gdzie niebawem ma się zacząć budowa sklepu. Inwestor dostał od miasta komplet niezbędnych mu pozwoleń.

Nie żyje lubelski raper AdoDe. Miał 43 lata
film

Nie żyje lubelski raper AdoDe. Miał 43 lata

– Człowiek o wielkim sercu, optymista, wiecznie uśmiechnięty przyjaciel, fantastyczny raper, legenda lubelskiego hip hopu – żegna artystę producent medyczny.

Niedzielski zapowiada szczyt V fali. Nawet 140 tys. zakażeń dziennie

Niedzielski zapowiada szczyt V fali. Nawet 140 tys. zakażeń dziennie

W Polsce mamy już do czynienia z V falą pandemii COVID-19. Zgodnie z naszym modelem szczyt zakażeń przypadnie w połowie lutego i będzie wynosił ok. 60 tys. przypadków dziennie. Inne dane mówią o nawet 140 tys. zakażeń – powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski. Poinformował, że we wtorek może być więcej niż 20 tys. zachorowań.

Górnik Łęczna wyleciał do Turcji
film

Górnik Łęczna wyleciał do Turcji

Piłkarze Górnika Łęczna zakończyli pierwszy etap przygotowań do rundy wiosennej efektowną wygraną z trzecioligowym KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. W poniedziałek Maciej Gostomski i spółka zameldowali się w klubie skąd wyruszyli na zgrupowanie do tureckiej Antalyi

Zawiesza, a jednak wraca. Burmistrz Włodawy zatęsknił do lewicy

Zawiesza, a jednak wraca. Burmistrz Włodawy zatęsknił do lewicy

Mimo nawiązania współpracy z PiS burmistrz Włodawy chce być członkiem Nowej Lewicy. Wiesław Muszyński przekonał lubelskich kolegów, że porozumienie z partią rządzącym dotyczy tylko samorządu. Ale będzie musiał się wytłumaczyć centrali swojej partii.

Filmowe przeboje w Filharmonii. Dwa koncerty karnawałowe
21 stycznia 2022, 19:00

Filmowe przeboje w Filharmonii. Dwa koncerty karnawałowe

Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na dwa wyjątkowe koncerty karnawałowe, podczas których będzie można usłyszeć największe przeboje muzyki filmowej i musicalowej. Wydarzenia odbędą się 21 stycznia o godz. 19 i 22 stycznia o godz. 18.

Niedzielski: namawiałem ekspertów do pozostania w Radzie Medycznej

Niedzielski: namawiałem ekspertów do pozostania w Radzie Medycznej

Namawiałem ekspertów Rady Medycznej, którzy złożyli rezygnacje, do tego, żeby kontynuowali swoją misję mimo rozbieżności. Niestety nie przekonaliśmy ich, stąd zbliżamy się do końca funkcjonowania rady w tej formule – powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Ksiądz aresztowany za załatwianie fałszywych certyfikatów covidowych

Ksiądz aresztowany za załatwianie fałszywych certyfikatów covidowych

Ksiądz Łukasz Sz. jest jednym z tymczasowo aresztowanych ws. fałszowania certyfikatów covidowych – poinformowała w poniedziałek poznańska prokuratura. W ub. tygodniu zatrzymano w tej sprawie łącznie pięć osób, w tym dwóch żołnierzy.

Najpierw dziecko znalazło ciało ojca. Teraz w szpitalu w Lublinie na Covid-19 zmarła matka

Najpierw dziecko znalazło ciało ojca. Teraz w szpitalu w Lublinie na Covid-19 zmarła matka

Nie żyje 50-letnia pacjentka z Covid-19, która przez ponad tydzień walczyła o życie w lubelskim szpitalu. Nie zaszczepiła się, podobnie jak jej mąż, który zmarł w domu. Martwego ojca znalazło dziecko.

Lubelskie. Norki na kwarantannie z powodu koronawirusa

Lubelskie. Norki na kwarantannie z powodu koronawirusa

Licząca ok. trzech tysięcy ferma norek w Starym Zadybiu w powiecie ryckim została objęta kwarantanną po tym jak badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u pięciu osobników. Izolacja zwierząt potrwa 90 dni.

Seria włamań do domów koło Lublina. Alarmuje radny

Seria włamań do domów koło Lublina. Alarmuje radny

O „wzmożoną czujność” prosi mieszkańców Kamil Rarak, zastępca przewodniczącego Rady Gminy Niemce. Apel radnego ma związek z włamaniami do domów w podlubelskich miejscowościach.

"Inspiracje Ziemią... Zakwitły Bursztynem" - nowa wystawa w Centrum Spotkania Kultur
20 stycznia 2022, 18:00

"Inspiracje Ziemią... Zakwitły Bursztynem" - nowa wystawa w Centrum Spotkania Kultur

Od 21 stycznia w Galerii City Project Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) będzie można podziwiać wystawę Krystyny Rudzkiej-Przychody i Lucjana Gazdy "Inspiracje Ziemią... Zakwitły Bursztynem". Wernisaż zostanie zorganizowany w czwartek, 20 stycznia o godz. 18.

Luxiona AZS UMCS Lublin – Heiro Rzeszów 8:4. Pokazali siłę w ataku

Luxiona AZS UMCS Lublin – Heiro Rzeszów 8:4. Pokazali siłę w ataku

Luxiona AZS UMCS Lublin udanie rozpoczęła ligową rywalizację w 2022 roku. Akademicy pokonali w Świdniku Heiro Rzeszów, choć spotkanie zaczęło się zdecydowanie lepiej dla gości

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!