Kulinarna mapa Lubelszczyzny: cebularze, schabowy, forszmak, flaki i pierogi św. Jacka
W piątkowym Magazynie Dziennika Wschodniego zaprezentujemy drugi odcinek cyklu \"Kulinarna mapa Lubelszczyzny” a w nim legendę cebularzy, schabowego po lubelsku, słynny forszmak i flaki.
- 22.07.2010 11:57
Kulinarna mapa Lubelszczyzny to wspólny projekt Dziennika Wschodniego i Województwa Lubelskiego. Chcemy w nim pokazać wielokulturową kuchnię Lubelszczyzny, w której przenikają się smaki białoruskie, ukraińskie, tatarskie, ruskie, żydowskie, włoskie i węgierskie.
– W waszej kuchni jeszcze czuć smak Rzeczpospolitej Obojga Narodów – mówił w kaplicy Trójcy Świętej podczas ubiegłorocznej edycji Europejskiego Festiwalu Smaku Robert Makłowicz. To on razem z Piotrem Bikontem pierwszy zaczął promować nasze kulinarne dziedzictwo w Polsce.
W piątkowym (23 lipiec) Magazynie Dziennika Wschodniego przedstawimy historię cebularzy lubelskich, potrawy znanej w Polsce i Europie. Podamy przepisy na schabowego po lubelsku (w panierce z kaszy gryczanej) i forszmak oraz pierogi św. Jacka. Znajdzie tam także przepis na papieski piernik, ulubione ciasto Karola Wojtyły, które w Lublinie piekła mu Maria Wahl.
Partnerem cyklu Kulinarna mapa Lubelszczyzny jest województwo lubelskie.
Reklama













Komentarze