Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Jak czas spędzają przedszkolaki w Chełmie? Np. z robotami

Eko-warsztaty, nauka robotyki oraz zajęcia z ratownikami dotyczące bezpieczeństwa – takie atrakcje czekały na młodych mieszkańców i mieszkanki Chełma oraz okolic podczas tegorocznego „Lata z CEMEX”. W warsztatach, zabawach integracyjnych i wycieczkach uczestniczyło w sumie ponad 180 dzieci. Organizatorami wydarzenia byli: CEMEX Polska oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie.
Jak czas spędzają przedszkolaki w Chełmie? Np. z robotami

Co było najciekawsze? Dzieciaki nie mają wątpliwości, że były to warsztaty z robotyki, podczas których tworzyli wspólnie modele robotów, a następnie programowali je do działania. Organizatorzy dodają, że była to nie tylko dobra zabawa ale i zdobywanie wiedzy i kluczowych kompetencji, takich jak umiejętność rozwiązywania problemów i pracy zespołowej.

Duże zainteresowanie towarzyszyło także eko-warsztatom w Zagrodzie Edukacyjnej Wolawce, położonej niedaleko Chełma. Uczestnicy wykonywali ekologiczne zabawki, brali udział w zajęciach poświęconych zdrowej żywności i przede wszystkim spotykali się ze zwierzętami zamieszkującymi Zagrodę.

– „Lato z CEMEX” to projekt, który na stałe wpisał się w kalendarz chełmskich inicjatyw CEMEX i Fundacji CEMEX, skierowanych do dzieci i młodzieży. Od trzech lat najmłodsi uczestniczą w letnich zajęciach, podczas których nie tylko dobrze się bawią, ale także zdobywają wiedzę i umiejętności – mówi Dominika Sztuka-Arak, Prezeska Fundacji CEMEX „Budujemy Przyszłość”. – Cieszymy się, że proponowane zajęcia cieszą się tak dużym powodzeniem. To dla nas potwierdzenie, że przygotowany program odpowiada na potrzeby dzieci z Chełma i okolic – dodaje.


Podziel się
Oceń

Komentarze

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama