Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

MAGDALENA BOŻKO

Lista artykułów:

Antonina Krzysztoń „Przeźroczysty chłopiec”, Prószyński i S-ka

Antonina Krzysztoń „Przeźroczysty chłopiec”

Rzadko piszę o literaturze dziecięcej, ale ta książka to prawdziwa gratka dla dzieci i... dla dorosłych. Wzruszająca, zabawna, mądra. Pełna ciepła i empatii. Jednym zdaniem – Antonina Krzysztoń w nowej, pięknej odsłonie.

David Joung "Stasi i dziecko". Recenzja książki

David Joung "Stasi i dziecko". Recenzja książki

Jest w tej książce coś silnie opresyjnego. I nie chodzi o zbrodnię, która jest głównym wątkiem powieści, ale o okoliczności, w jakich do niej dochodzi i które towarzyszą śledztwu. Okoliczności nie byle jakie, bo rzecz dzieje się tuż pod okiem Stasi – osławionych NRD-owskich służb.

Emmy Abrahamson, „Jak się zakochać w facecie, który mieszka w krzakach”

Emmy Abrahamson, „Jak się zakochać w facecie, który mieszka w krzakach”

Lekka, zabawna, utrzymana w konwencji komedii romantycznej opowieść, która mówi w gruncie rzeczy o sprawach wagi ciężkiej; o tolerancji, stereotypach, schematach, normach społecznych. A wszystko w kontekście – jakże by inaczej – miłości…

Clare Mackintosh „Widzę cię”, Prószyński i S-ka

Clare Mackintosh, „Widzę cię”

„Widzę cię” jest aż duszne od napięcia - jak na dobry thriller przystało. Jest strach, poczucie zagrożenia, permanentnej inwigilacji  i osaczenia. Po lekturze tej książki podróż metrem może być prawdziwym wyzwaniem.

Daisy Goodwin, „Wiktoria”

Daisy Goodwin, „Wiktoria”

Wszystkich fanów serialu „Wiktoria” od razu zapewniam: książka jest spójna z filmem i doskonale go uzupełnia. Nie ma lepszym historii niż te o władzy i miłości. I to jest właśnie taka opowieść.

Agnieszka Nietresta-Zatoń „Oaza spokoju”

Agnieszka Nietresta-Zatoń „Oaza spokoju”

Mam słabość do współczesnych, polskich powieści. Zwłaszcza wtedy, gdy są dobrze napisane i niosą ze sobą pozytywny przekaz. „Oaza spokoju” Agnieszki Nietresty-Zatoń spełnia oba warunki.

Jakub Żulczyk "Wzgórze psów". Recenzja książki

Jakub Żulczyk "Wzgórze psów". Recenzja książki

Zybork – postpegeerowskie miasteczko wykreowane przez Jakuba Żulczyka może być wszędzie. W każdym miejscu w Polsce. Nie da z niego uciec, nie da się od niego odciąć. I nie sposób go zmienić. Ta hermetyczna, duszna społeczność  rządzi się swoimi regułami, swoim prawem - które z żadnym prawem nie mają nic wspólnego.  

Paula Hawkins „Zapisane w wodzie”

Paula Hawkins „Zapisane w wodzie”

Trudne zadanie ma pisarz, którego pierwsza powieść odniosła spektakularny sukces.  Drugą musi udowodnić, że nie jest autorem „jednej książki”, a sukces nie był przypadkiem.  Paula Hawkins, autorka „Dziewczyny z pociągu” z takim wyzwaniem musiała się zmierzyć wydając „Zapisane w wodzie”.

"Łowcy ognia", Mons Kallentoft  - recenzja książki

"Łowcy ognia", Mons Kallentoft - recenzja książki

Nazwisko Kallentoft to gwarancja mocnej, dobrej lektury z silną i zarazem pełną słabości komisarz Malin Fors w roli głównej. Co istotne – forma pisarza, podobnie jak jego bohaterki, zyskują z każdą odsłoną.

 Konrad Szołajski „Wisłocka, czyli jak to ze Sztuką kochania było”, Świat Książki

Konrad Szołajski „Wisłocka, czyli jak to ze Sztuką kochania było”, Świat Książki

Michalina Wisłocka i jej „Sztuka kochania” powracają brawurowo za sprawą filmu, który właśnie wchodzi do kin. Ale książka Konrada Szołajskiego jest również grzechu warta.