Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Tomasz Więcławski/PAP

Lista artykułów:

Minister edukacji i nauki: Jeśli sytuacja pandemiczna się nie pogorszy, to od października studenci wrócą w mury uczelni

Minister edukacji i nauki: Jeśli sytuacja pandemiczna się nie pogorszy, to od października studenci wrócą w mury uczelni

Studenci wrócą do nauki stacjonarnej na uczelniach od 1 października, jeśli warunki pandemiczne nie zmienią się na gorsze – powiedział w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Dodał, że zachęca do przeprowadzana sesji egzaminacyjnych w trybie stacjonarnym tam, gdzie jest to możliwe.

Zdjęcie ilustracyjne
Rozmowa

Pandemia koronawirusa w Indiach: Brakuje łóżek, leków, tlenu, a nawet miejsc pochówku

Lekarze z Indii alarmują, że sytuacja w tym kraju w zakresie epidemii COVID-19 jest dramatyczna – powiedziała w rozmowie z PAP prof. Joanna Zajkowska z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Brakuje tam łóżek szpitalnych, leków, tlenu, a w konsekwencji nawet miejsc pochówku.

Prof. Flisiak: maseczki na zewnątrz nie są potrzebne

Prof. Flisiak: maseczki na zewnątrz nie są potrzebne

– Maseczki na zewnątrz nie są potrzebne, a zdecydowanie bardziej trzeba się skupić na miejscach, w których wirus znajduje się w większym stężeniu i dobrze się rozprzestrzenia – mówi prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych prof. Robert Flisiak.

Zdjęcie ilustracyjne

Ekspert: Nie ma dobrego wyjścia, bo każde poluzowanie obostrzeń, to wzrosty zakażeń

Mam świadomość dylematów, przed którymi staje rząd, ale w trakcie epidemii nie ma dobrego wyjścia. Każde poluzowanie obostrzeń daje wzrosty zakażeń – powiedział PAP wirusolog prof. Włodzimierz Gut. W jego ocenie tylko masowe szczepienia mogą przyspieszyć koniec pandemii.

Koronawirus. Zmarł 15-letni pacjent

Koronawirus. Zmarł 15-letni pacjent

W szpitalu w Grudziądzu zmarł chory na COVID-19 piętnastoletni pacjent. Chłopiec miał kilka chorób współistniejących. Jest najmłodszą osobą z COVID-19, która zmarła w grudziądzkiej lecznicy w tym roku.

Zdjęcie ilustracyjne

Ekspert: Obecnie częściej zakażają się młodzi, to pierwszy efekt szczepień

Obecnie częściej zakażają się koronawirusem SARS-CoV-2 młodzi ludzie. To pierwszy efekt szczepień - powiedział PAP w czwartek wirusolog prof. Włodzimierz Gut. Dodał, że bardzo niekorzystną okolicznością jest zbyt mała dostępność szczepionki.

Zdjęcie ilustracyjne

Ekspert: Obecne wzrosty zakażeń koronawirusem nie muszą wywołać trzeciej fali epidemii

Obecne wzrosty zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 nie muszą wywołać trzeciej fali epidemii; nie muszą być z tygodnia na tydzień duże - powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych lek. med. Michał Sutkowski. Dodał, że spada również liczba zgonów na COVID-19.

Zdjęcie ilustracyjne

Ekspert o pandemii koronawirusa: Opanować muszą się ci, którzy nadal się bawią

Abyśmy mogli zmniejszyć rozprzestrzenianie się wirusa, opanować muszą się ci, którzy nadal się bawią – ocenił w rozmowie z PAP prof. Włodzimierz Gut. Przyznał, że obecnie choruje wielu młodych ludzi, co sugeruje, że dla pewnych grup, np. studentów, nauka zdalna jest przedłużeniem wakacji.

Zdjęcie ilustracyjne

Testy antygenowe będą wykorzystywane do stwierdzania koronawirusa obok testów PCR

Szybkie testy antygenowe będą wykorzystywane do stwierdzania zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 obok testów PCR. Mają pomóc m.in. w szybszej diagnostyce pacjentów na SOR-ach czy w innych placówkach ochrony zdrowia.