Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed gęstymi mgłami.
Co nas czeka w ostatni weekend listopada i w pierwszy dzień grudnia? Temperatura w dzień wciąż raczej mało zimowa, a śniegu też nie widać. Zapraszamy na prognozę pogody.
Warunki drogowe na Lubelszczyźnie nie są najlepsze. Do wieczora w kilkunastu powiatach województwa obowiązują ostrzeżenia IMGW o marznących opadach. Wczoraj rano w powiecie opolskim jedno z aut wpadło do rowu
Dzisiaj od popołudnia do jutrzejszego poranka mogą występować oblodzenia na drogach i chodnikach w naszym województwie. Ostrzeżenia dotyczą wszystkich powiatów.
Będzie ślisko na drogach. Oblodzenie pojawi się w całym regionie.
Jakie temperatury czekają nas w ten weekend? Czy możemy spodziewać się przymrozów i opadów śniegu? A może jesienno- zimowa aura zrobi sobie na chwilę wolne? Zobaczcie w naszej prognozie pogody, którą przedstawi Agnieszka Wójcik. Prognozę przygotowała mgr Anna Brzozowska-Junak z Instytutu Nauk o Ziemi i Środowisku UMCS
Służby drogowe w Lublinie mnie chcą dać się zaskoczyć i rozpoczęły pierwsze działania w ramach akcji „Zima 2024/2025”.
Marznące opady deszczu oraz mżawka powodujące gołoledź nadejdą nad województwo lubelskie.
Dzisiejszy wieczór i jutrzejszy poranek z gęstą mgłą. Synoptycy prognozują ją w kilku powiatach Lubelszczyzny.
Prognoza pogody na weekend 8- 11 listopada
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alert pogodowy dotyczący gęstych mgieł. Ostrzeżenie obowiązuje niemalże w całej Polsce.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gęstymi mgłami. W 18 powiatach widzialność może spaść miejscami poniżej 200 metrów.
Czy na Wszystkich Świętych potrzebny będzie parasol, a może ciepła kurtka i czapka? O tym powiemy w naszej prognozie pogody przygotowanej przez dr. Krzysztofa Siwka z Instytutu Nauk o Ziemi i Środowisku UMCS.
Dzisiejsza noc część województwa spowije gęsta mgła. Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej przed tym zjawiskiem ostrzega mieszkańców sześciu powiatów północnej i wschodniej Lubelszczyzny.
Jaka będzie pogoda na Lubelszczyźnie podczas rozpoczynającego się właśnie weekendu? Rano możemy spodziewać się mgieł i niskich temperatur. Podczas dnia sporo słońca, a dzięki wyżowi - może zrobić się ciepło.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla całego województwa lubelskiego dotyczące mgieł. Niżej poradnik jak prowadzić auto w takich warunkach
Liście na drzewach zmieniające kolor na odcienie złota i czerwieni, lekki chłodek i piękne słońce - z takimi obrazami kojarzy nam się jesień. Aby podziwiać jej piękno wcale nie trzeba wyjeżdżać poza miasto.
Słonecznie, bez deszczu i umiarkowany wiatr, czyli typowa "złota", polska jesień. Odpowiada za nią wyż znad Białorusi, który przyniesie wysokie ciśnienie sięgające 1030 hPa. Wyż powodować przygruntowe przymrozki.
Niedziela według synoptyków szykuje się pod znakiem silnego wiatru, a także burz.
W sobotę mogliśmy się cieszyć spokojną pogodą, ale niedziela będzie już zupełnie inna. Nad Polskę z zachodu nadciąga front, którzy przyniesie dynamiczne zmiany. Na Lubelszczyźnie będzie wiało już od południa. Ostrzeżenia wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Wczorajszy wieczór obfitował w niezwykłe zjawiska. Zgodnie z prognozą Polskiej Akademii Nauk, z powodu silnej burzy geomagnetycznej na Słońcu, mogliśmy obserwować zorzę polarną. Aurora była widziana w całym kraju, w tym na Lubelszczyźnie. Poniżej zdjęcia, jakie nadesłali nam wczoraj nasi Czytelnicy.
Po pięknej złotej jesieni zrobiło się szaro, buro i ponuro. Weekend stanie pod znakiem niskiej temperatury i chmur z przebłyskami słońca. Więcej w prognozie pogody przygotowanej przez dr Krzysztofa Siwka z Instytutu Nauk o Ziemi i Środowisku UMCS.