Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Zbigniew Miazga

Lista artykułów:

Ratujemy cmentarne zabytki

Ratujemy cmentarne zabytki

Konstanty Frączek, zawodowy przewodnik turystyczny był najwytrwalszym uczestnikiem kwesty prowadzonej na rzecz cmentarnych zabytków. Aż przez cztery ostatnie dni można go było spotkać z kwestarską puszką przy bramie najstarszego lubelskiego cmentarza przy ul. Lipowej.

Zwolnienia na uczelniach

Zwolnienia na uczelniach

W Akademii Rolniczej pracę może stracić nawet 100 osób. W UMCS – co najmniej 50 – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Także w KUL zamierzają „zrewidować” liczbę pracowników

Tolerancja po polsku

Tolerancja po polsku

W czasie odbywającego się w KUL w dn. 24-26 września międzynarodowego kongresu \"Chrześcijaństwo w dialogu kultur na ziemiach Rzeczpospolitej” prof. Janusz Tazbir mówił o polskiej tolerancji religijnej. Poniższe myśli Profesora sformułowane zostały w czasie naszej rozmowy

Śmieci do odzysku

Śmieci do odzysku

W ostatni weekend, kiedy to odbywało się „Sprzątanie Świata”, na zaśmieconych skwerach, w lasach, nad jeziorami, spotykałem przede wszystkim tych, którzy sami śmiecą najmniej – dzieci. W tym roku „Sprzątanie Świata” w pięciu gminach, z którymi współpracuje zajmująca się selektywną zbiórką odpadów lubelska firma „Sal. Pol”, było także podsumowaniem współzawodnictwa w gromadzeniu zużytych opakowań. Przodującym wójtom, sołtysom, szkołom i dzieciom przyznano nagrody. Ufundowały je samorządy, Organizacja Odzysku „Rekopol” i Fundacja „Recal” wspierająca odzyskiwanie aluminiowych puszek po napojach.

Dyplomowe kolegium

Dyplomowe kolegium

Katarzyna Kołodziej, studentka V roku architektury Politechniki Wrocławskiej, w najbliższych dniach bronić będzie pracę dyplomową – projekt kazimierskiego Kolegium Artystycznego. Kolegium merytorycznie nadzoruje Wydział Artystyczny UMCS. Aby mogło się rozwijać, niezbędny jest nowy obiekt.

„Pianista” wydarzeniem

„Pianista” wydarzeniem

Na ten film czekaliśmy z niecierpliwością. Jego bohaterem jest Władysław Szpilman, legenda przedwojennego i powojennego polskiego życia muzycznego. Film o nim zrobił jeden z najwybitniejszych polskich i światowych reżyserów, Roman Polański.

Kazimierz zmieni nazwę?

Kazimierz zmieni nazwę?

Koniec festiwalu

Koniec festiwalu

Wczoraj zakończyło się kazimierskie Lato Filmów. Pokazano na nim ponad 300 filmów. Obejrzało je niemal 60 tys. widzów, w przewadze uczniów i studentów z całej Polski.

Musicie z tym poradzić sobie sami

Musicie z tym poradzić sobie sami

Jeszcze są indeksy

Jeszcze są indeksy

Kandydacie na studia - jeżeli nie dostałeś się w pierwszym podejściu, nie wszystko stracone! Czekają na ciebie miejsca na niektórych kierunkach zaocznych i studiach wieczorowych i licencjackich. W sumie kilka tysięcy indeksów.