Kirkut w Szczebrzeszynie wygląda jak pobojowisko
Dziury w siatce, paskudna brama, wszędobylskie zarośla, góry śmieci, butelki i… zużyte prezerwatywy. Na taki obrazek natknął się Tomasz Pańczyk z Warszawy wraz z pracownikiem Muzeum Żydów Polskich na szczebrzeskim cmentarzu. Byli tym zbulwersowani. Sprawa trafiła m.in. do kancelarii Prezydenta RP.
17.11.2009 14:12