Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Ewa Dziadosz

Lista artykułów:

Michał Ciuk (z prawej) i Cezary Orzechowski postanowili poświęcić czas i energię na stworzenie prawd

O dwóch takich, co rozbroili telewizor

Milion telewizorów rocznie kupują Polacy i niebawem tyle samo będzie każdego roku trafiać do śmieci. W każdym odbiorniku znajdują się zarówno zabójcze, jak i cenne materiały. Nie ma jednak żadnego programu ich odzysku ani utylizacji. Uczniowie Zespołu Szkół Energetycznych w Lublinie opracowali własną metodę ich recyklingu

Tata, mój wzór

Tata, mój wzór

– Sanki są na zimę, rower jest na lato. Mama to nie to samo, co tato – wyśpiewują dzieciaczki z Arki Noego. Niewątpliwie mają rację, ale o Dniu Matki pamięta każdy. Świętowany na Zachodzie Dzień Ojca, wciąż nie ma tyle powodzenia, co inne zagraniczne święta, jak chociażby Walentynki. A i sama idea ojcostwa nie doczekała się takiej gloryfikacji, jak opiewane przez poetów i uwieczniane przez malarzy macierzyństwo.

O dwóch takich, co rozbroili telewizor

O dwóch takich, co rozbroili telewizor

Milion telewizorów rocznie kupują Polacy i niebawem tyle samo będzie każdego roku trafiać do śmieci. W każdym odbiorniku znajdują się zarówno zabójcze, jak i cenne materiały. Nie ma jednak żadnego programu ich odzysku ani utylizacji. Uczniowie Zespołu Szkół Energetycznych w Lublinie opracowali własną metodę ich recyklingu.

Jaś bez Małgosi uczy się lepiej

Jaś bez Małgosi uczy się lepiej

Koedukacyjne nauczanie to tylko nieudany epizod w historii edukacji – odkryli właśnie Amerykanie i wprowadzają do szkół publicznych segregację płciową. W Polsce na ten eksperyment trzeba będzie jeszcze poczekać. Wprawdzie psycholodzy i pedagodzy mówią o różnicach rozwojowych dziewczyn i chłopców, ale zamykanie ich w jednej klasie jest rozwiązaniem najtańszym i najwygodniejszym.

Prawo kolesiów

Prawo kolesiów

Gmina Jastków idzie do unii

Gmina Jastków idzie do unii

Po stawie w parku otaczającym siedzibę Urzędu Gminy w Jastkowie, majestatycznie sunęła łódź zgrabnie udając wenecką gondolę. Wodna wycieczka była symboliczną podróżą przez Europę, kraje unii prezentowane były bowiem na rozstawionych pod drzewami straganach. Za tydzień mogą to już być państwa związane z Polską unią.

Łukasz (z lewej) i Bernard kariery komandosów nie uwzględniali dotychczas w swoich planach. Ponieważ

My nie chcemy do uni

Łukasz Krupa i Bernard Ginalski, trzecioklasiści XXI LO im. św. Stanisława Kostki w Lublinie, maturę będą zdawać za rok, ale już teraz mają szansę na zdobycie indeksu prestiżowego Collegium Civitas w Warszawie. Jednak, jak sami przyznają, do udziału w konkursie wiedzy o NATO i współpracy transatlantyckiej bardziej zachęciła ich inna nagroda.

My nie chcemy do unii

My nie chcemy do unii

Łukasz Krupa i Bernard Ginalski, trzecioklasiści XXI LO im. św. Stanisława Kostki w Lublinie, maturę będą zdawać za rok, ale już teraz mają szansę na zdobycie indeksu prestiżowego Collegium Civitas w Warszawie. Jednak, jak sami przyznają, do udziału w konkursie wiedzy o NATO i współpracy transatlantyckiej, bardziej zachęciła ich inna nagroda.

Budowa ścieżek rowerowych w mieście to konieczność. Zamiast tłoczyć się w autobusie można by do prac

W rowerach siła

Przed godziną 13. na pl. Litewskim zaczął rosnąć tłum cyklistów. Ubrani w profesjonalne stroje kolarskie, podrywali wyczynowe rowery do ekwilibrystycznych sztuczek. Inni dyskutowali o fatalnej sytuacji Lublina, w którym kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów nie może dojechać na dwóch kółkach na zajęcia.

W konkursie Oriflame "Matka i córka - naturalna więź” uczestniczyło 1600 par matek i córek 
z całe

A ja kocham moją mamę

Popularność bywa męcząca. Męczy to ciągłe ustawianie się do fotografii, wywiady, protekcjonalne traktowanie... Kiedy wracałyśmy z Warszawy, widziałyśmy w pociągu Krzyśka Zalewskiego i rozumiałyśmy, jak ciężka jest rola Idola, a on ma jeszcze maturę na głowie - mówią Aldona i Karolina Miłkowskie, czterdziesto- i dwudziestolatka, matka i córka