Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Szymon Zdziebłowski

Lista artykułów:

Zdjęcie ilustracyjne

To może być jedna z najgorszych suszy w historii. W marcu prawie wcale nie padało

Jeśli nie pojawią się regularne opady deszczu, to latem czeka nas jedna z największych susz w historii Polski – alarmuje hydrolog, wiceprezes PAN prof. Paweł Rowiński. Do takiej sytuacji przyczyniły się niskie opady spowodowane zmianami klimatu i nieodpowiednie zarządzanie dostępnymi, ograniczonymi zasobami wody.

Zdjęcie ilustracyjne

Pediatra: Dzieci mogą zakazić się koronawirusem i go rozsiewają, ale są bezpieczne

- Dzieci co prawda mogą zakazić się koronawirusem i go rozsiewają, ale są bezpieczne. Częstość występowania zapalenia płuc u nich jest znikoma i wynosi 0,1 proc. - przekonuje genetyk i pediatra, prof. Marek Sanak w najnowszym wideo, zrealizowanym przez resort nauki w ramach akcji “Posłuchaj naukowca”.

O drzewa w mieście trzeba po prostu dbać. Należy im stworzyć takie warunki, by mogły rozwinąć odpowiedni system korzeniowy

Drzewa to miejskie skarby. "Ich obecność nie tylko polepsza jakość życia"

Najbardziej cenne i wartościowe w zieleni miejskiej są drzewa – mówi dr Justyna Rubaszek z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Ich obecność nie tylko polepsza jakość życia mieszkańców, ale korzystnie wpływa na środowisko, bioróżnorodność i klimat – dodaje

Archeolodzy dokumentują szczątki kostne i elementy wyposażenia wojskowego na zboczu góry Skarzawa w gminie Mstów w 2015 r.

Szkielet, który „przemówił”. Historia pewnego weterynarza

Samotny i zapomniany grób w lesie niedaleko Konstantynowa na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Archeolodzy, którzy wydobyli kości, twierdzą, że leży tam młody, zadbany mężczyzna, postrzelony w głowę. Jego stopy obgryzły dzikie zwierzęta. Nie było przy nim żadnych przedmiotów ani szczątków ubrań. Czyżby porachunki mafii?

Czermno: Archeolodzy odkopali zagadkowy podwójny grób

Czermno: Archeolodzy odkopali zagadkowy podwójny grób

Podwójny pochówek – 30-letniego mężczyzny pozbawionego głowy i kilkuletniego dziecka – odkryli archeolodzy podczas wykopalisk w obrębie grodziska w Czermnie. To dowód na pogańskie rytuały w schrystianizowanych Grodach Czerwieńskich