Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Pacjenci dopytują, czy to możliwe, żeby tak było w powiatowym szpitalu w Poniatowej. Tak, czyli nowocześnie i wygodnie. Zmiany są efektem oficjalnie zakończonego remontu dwóch oddziałów i izby przyjęć. Tymczasem mieszkańcy przypominają o problemie z oddziałem dziecięcym, którego od roku nie ma w opolskim szpitalu
– Już nie pamiętam, który to był finał, ani na co zbierałam gdy chodziłam z puszką pierwszy raz. Miałam 17 albo 18 lat. Starsza siostra mnie kiedyś wzięła ze sobą i tak mi się spodobało, że od tamtej pory jestem co roku – wspomina pani Agnieszka, która zajmuje się handlem i wychowuje dwójkę dzieci.
– Wspieram WOŚP, zbieram na walkę z sepsą. Zawsze chciałem kwestować ale dopiero w tym roku się zdecydowałem. Trzeba pomagać, nie wiadomo kiedy nam będzie potrzebna pomoc – tłumaczy pan Dominik.
– Już niejednokrotnie okazaliście nam zaufanie i wsparcie – doceniają twórcy Muzeum Osiedli Mieszkaniowych, którzy zbierają fundusze by móc kontynuować działalność i utrzymać siedzibę na skraju osiedla projektowanego przez Zofię i Oskara Hansen.
Jeszcze tylko do piątku można nadsyłać filmy, by wzięły udział w Festiwalu Kina Offowego FILMOFFO. To 14. edycja wydarzenia i pierwsza po pandemicznej przerwie. Laureaci wyjeżdżają z Opola Lubelskiego ze statuetką Złotego Jeża
W środku ferii zimowych można opiniować... miejskie kąpielisko. Poniatowa prowadzi konsultacje i niemal w tym samym terminie czeka na oferty wykonawców robót w rejonie miejsca letniego wypoczynku
Młodsi i przyjezdni mogą nie wiedzieć o istnieniu tego budynku. No, bo kto się interesuje schowanym w podwórku opustoszałym, przedwojennym bankiem. Ale wielkie drewniane drzwi otwierają się coraz częściej. Przy Krakowskim Przedmieściu 39 powstaje Baobab. Określenia: miejsce, spotkanie, sąsiedztwo – charakteryzują go najlepiej.
Historia 160 lat temu wybuchło powstanie styczniowe. Charakterystyczną broń powstańców, kosy osadzone na sztorc widać było w niedzielę w lubelskim skansenie, gdzie spotkali się rekonstruktorzy, by przypomnieć tragiczne wydarzenia. Odtworzyli jedną z potyczek. Po niej, powstańcy i wrogowie w świetnych humorach spotkali się przy garnku z zupą.
Jest pomysł na pawilon przy ul. Balladyny 10. Radna widzi w niszczejącym od lat obiekcie miejską instytucję kultury. Miasto jeszcze nie wie, jaka będzie przyszłość nieruchomości zaprojektowanej przez Oskara Hansena.
Okazuje się, że miasto z długą historią zawsze może się czegoś o sobie dowiedzieć. Jedna z rodowitych mieszkanek chce zachęcić do zaglądania na strychy w poszukiwaniu dawnych zdjęć, bo każde jest ważne.