Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Jacek Barczyński

Podpis:

Jacek Barczyński, bar

Adres e-mail:

jacek.barczynski@dziennikwschodni.pl

Numer telefonu:

697 770 007

Lista artykułów:

Wartość projektu to prawie 10 mln zł

Dom Seniora powstał w starym wojskowym sztabie

Dom seniora i ośrodek wsparcia w dawnym sztabie wojskowym. Pomoc otrzyma tu kilkadziesiąt osób. Powiatowe Centrum Usług Społecznych we Włodawie zostało oficjalnie oddane do użytku.

Trzygwiazdkowy pensjonat zamiast opuszczonej szkoły

Trzygwiazdkowy pensjonat zamiast opuszczonej szkoły

Wybudowana w 1959 roku wiejska Szkoła Podstawowa w Wereszczynie została definitywnie zamknięta dziesięć lat temu. Od tamtej pory budynek stał pusty i niszczał. W końcu Rada Gminy Urszulin zadecydowała, że w szkolnych murach powstanie pensjonat o trzygwiazdkowym standardzie.

Do Włodawy dotarły już pierwsze kontenery, z których zbudowane zostanie wojskowe miasteczko

Wojsko już się instaluje w miasteczku kontenerowym we Włodawie

Powstaje kontenerowe miasteczko dla żołnierzy wspierających funkcjonariuszy Straży Granicznej w ochronie granicy. Ma w nim zamieszkać około 500 osób.

Ta aleja drzew to miejscowa atrakcja turystyczna. Mieszkańcy przeciwko wycince

Ta aleja drzew to miejscowa atrakcja turystyczna. Mieszkańcy przeciwko wycince

Gdy drogowcy oznaczyli farbą stare drzewa w zabytkowej alei natychmiast zareagowali okoliczni mieszkańcy. W internecie pojawił się apel o powstrzymanie wycinki a w urzędach rozdzwoniły się telefony.

Anna Szumera przy pracy
Magazyn
galeria

Anna na „Szumerówce” skazana na sztukę. Niezwykła artystka, wystawy, jej wdzięczni uczniowie

Mama Stanisława Mąka z podchełmskiego Rożdżałowa to znana nie tylko na Lubelszczyźnie ludowa malarka, rzeźbiarka, pisankarka i wycinankarka. Nieżyjący już ojciec Walerian był poetą i artystą. Po takich rodzicach ich córka Anna nie mogła zostać nikim innym niż też artystką.

W nocy poprzedzającej tegoroczne świętu Trzech Króli przewróciła się jedna z lip rosnących koło kościoła

Stare drzewa chylą się na zabytkowy kościół. "Pierwsza lipa runęła w 2017 roku"

Zabytkowemu kościołowi pw. św. Stanisława w Wereszczynie (gm. Urszulin) dodatkowego uroku przydają okalające go niemal równie stare lipy. Problem w tym, że w ciągu ostatnich czterech lat trzy z tych wiekowych drzew powaliły się na ziemię.

Do Lublina Ałła przyjechała z walizką i 500 dolarami. W Polsce znalazła miejsce na Ziemi
Magazyn

Do Lublina Ałła przyjechała z walizką i 500 dolarami. W Polsce znalazła miejsce na Ziemi

Ałła Oliwiak w rodzinnym Nikopolu była jedną z pierwszych tamtejszych bizneswoman. Dobrze jej się powodziło. Mimo to 20 lat temu zdecydowała się rozpocząć nowe życie w Polsce. Kilkanaście dni temu przyznano jej polskie obywatelstwo.

To już nasze miejsce na ziemi. Budowlaniec, który został rolnikiem
Magazyn
galeria

To już nasze miejsce na ziemi. Budowlaniec, który został rolnikiem

Mariusz Karpowicz z Łomaz, wówczas prezes dużej firmy budowlanej, penetrował nadbużańskie Polesie w poszukiwaniu siedliska na weekendowe wypady na ryby. Ostatecznie na początek kupił działkę z rybakówką o powierzchni… 42 hektarów. Po siedmiu latach ma ich już 100, a dodatkowo 200 dzierżawi.

Zaskakujące odkrycie na małym, wiejskim cmentarzu
magazyn
galeria

Zaskakujące odkrycie na małym, wiejskim cmentarzu

Na Cmentarzu Parafialnym w Wereszczynie (pow. włodawski) podczas prac porządkowych przy jednym z grobowców parafianka z Andrzejowa natknęła się na ukrytą pod ziemią nagrobną płytę. Okazało się, że upamiętniała bohatera wojen napoleońskich i Powstania Listopadowego Aleksandra Hempla.

Chełm: Stacja tankowania gazem kością niezgody. Sprawa trafiła do prokuratury

Chełm: Stacja tankowania gazem kością niezgody. Sprawa trafiła do prokuratury

Przy ul. Hrubieszowskiej w Chełmie miejscowa spółka Graf Dom wybudowała dwa bloki mieszkalne. Pozwolenia na budowę trzeciego nie otrzymała z uwagi na sąsiedztwo stacji tankowania gazem. Zdaniem biegłego z zakresu budownictwa, nadzór budowlany powinien wydać decyzję o jej rozbiórce.