Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Katarzyna Prus

Podpis:

Katarzyna Prus, kp

Adres e-mail:

katarzyna.prus@dziennikwschodni.pl

Lista artykułów:

Od 1 marca w szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej w Lublinie ma być o ponad 50 łóżek covidowych mniej

Szpital dziecięcy przenosi część oddziałów. Teraz tu szykują miejsca dla małych pacjentów

Od 1 marca w szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej w Lublinie ma być o ponad 50 łóżek covidowych mniej. Decyzja wojewody lubelskiego wiąże się z planowanymi przenosinami części oddziałów szpitala dziecięcego.

– To wstępne wyniki. Analizy oceny bezpieczeństwa i skuteczności terapeutycznej wykonano na razie u 93 pacjentów – mówi prof. Konrad Rejdak z Kliniki Neurologii SPSK4 w Lublinie

Amantadyna w Lublinie może działać. Są wstępne wyniki badań

Podawanie amantadyny zakażonym koronawirusem może mieć sens, ale tylko na bardzo wczesnym etapie, kiedy nie ma objawów choroby, albo są one znikome – wynika z ogłoszonych właśnie wstępnych wyników badania, które prowadzi Klinika Neurologii SPSK4 w Lublinie.

Aptekarze przyznają, że pacjenci częściej niż po bezpłatne testy, przychodzą po te, za które trzeba zapłacić
Pierwsza strona Dziennika

Pacjent woli być niewidoczny dla systemu. I wybiera płatne testy, zamiast tych darmowych

Apteki sprzedają coraz więcej testów antygenowych na Covid-19. W odróżnieniu od bezpłatnych, które można zrobić w punktach wymazowych, ich wyniki nie trafiają do centralnego rejestru. W razie wykrycia zakażenia, pacjent nie trafi na izolację.

9-letni chłopiec cały czas był zdrowy. Wypuścili go z kwarantanny dopiero po miesiącu
Alarm 24

9-letni chłopiec cały czas był zdrowy. Wypuścili go z kwarantanny dopiero po miesiącu

W końcu mogę pójść na basen i do kina! – cieszy się 9-letni Kacper. Chłopiec przez blisko miesiąc nie mógł wychodzić z domu, mimo że był zupełnie zdrowy. Kwarantannę udało się w końcu skrócić

Zdjęcie ilustracyjne

Najwięcej covidowych zgonów jest w Lubelskiem

Blisko 7 tysięcy chorych z Covid-19 zmarło w województwie lubelskim od początku pandemii. - To, w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców najwięcej w kraju - przyznał w czwartek wojewoda lubelski.

Bezrobotny, który weźmie udział w programie, będzie mógł skorzystać z konsultacji z doradcą zawodowym. Potem dostanie specjalny kupon na test zawodu i zgłasza się z nim do pracodawcy

Do pracy na 5 dni na próbę. Pracodawca dostanie 1000 złotych

Żadna ze stron nic nie traci, a może zyskać – oceniają pracodawcy, którzy są chętni do udziału w pilotażu Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie. Za pięć dni testowania potencjalnego pracownika dostaną 1000 zł.

W naszym regionie zarejestrowano 1096 NOP-ów (niepożądanych odczynów poszczepiennych). To zarówno łagodne reakcje alergiczne, poważne powikłania i zgony

Wysokie odszkodowanie za powikłanie po szczepieniu na COVID-19. Tylko w dwóch przypadkach

Ok. 20 wniosków o odszkodowanie za powikłanie po szczepieniach przeciwko Covid-19 trafiło już do Rzecznika Praw Pacjenta. Maksymalnie można dostać 100 tys. zł

Zdjęcie ilustracyjne
Pierwsza strona Dziennika

Jest zdrowy, ale od miesiąca nie może wyjść z domu. 9-latek jak w więzieniu

– Dziecko jest więźniem we własnym domu! – oburza się mama 9-latka, który na kwarantannie jest już prawie miesiąc, mimo że nic mu nie dolega. Od wczoraj obowiązują nowe, łagodniejsze przepisy covidowe. Ale nie dotyczą tych, których na izolacje lub kwarantannę skierowano wcześniej

Raper ma wystąpić w Lublinie 3 czerwca.
Pierwsza strona dziennika

Taco Hemingway szykuje się do koncertu w Lublinie. W miejscu szpitala tymczasowego

3 czerwca w Targach Lublin ma wystąpić gwiazda polskiego rapu Taco Hemingway. Czy to znaczy, że szpital tymczasowy, który cały czas przyjmuje pacjentów, szykuje się do zamknięcia?

Magdalena Czarkowska, zastępca dyrektora ds. medycznych Instytutu Medycyny Wsi

Ekspertka z Lublina w nowej Radzie Medycznej. „Rada obrała nowy kurs”

Powinniśmy skupić się na szczepieniach dzieci i młodzieży, bo w tych grupach wiekowych poziom wszczepienia jest bardzo niski - Rozmowa z Magdaleną Czarkowską, zastępcą dyrektora ds. medycznych Instytutu Medycyny Wsi w Lublinie i członkiem nowej Rady ds. Covid-19, która od ubiegłej środy działa przy premierze Mateuszu Morawieckim.