Piłka nożna

Tropikalne warunki, posiłki z pierwszej drużyny i wygrana rezerw Avii z Sokołem Konopnica [zdjęcia]

Krasnystaw zdobyty, czyli drugi komplet punktów Cisowianki Drzewce

Derby dla Górnika Łęczna! Motor przegrał pierwszy mecz w sezonie po golu z 90 minuty [zdjęcia]

Zbigniew Jakubas skomentował odejście z Motoru Lublin trenera Goncalo Feio

W poniedziałek kibice żółto-biało-niebieskich wpadli w kompletnie osłupienie po tym jak w mediach pojawiła się informacja o złożeniu dymisji przez Goncalo Feio, który wprowadził Motor Lublin na zaplecze PKO BP Ekstraklasy. Klub wydał już oficjalne oświadczenie w tej sprawie, a teraz głos zabrał również Zbigniew Jakubas

Trzęsienie ziemi w Motorze Lublin. Dymisja Goncalo Feio została przyjęta, jest już nowy trener!

Tego chyba nikt się nie spodziewał. W poniedziałek rano pojawiły się zaskakujące wieści, że Goncalo Feio po porażce z walczącą o utrzymanie Stalą Rzeszów (1:2) podał się do dymisji. Klub szybko zareagował na plotki i potwierdził te informacje w specjalnym oświadczeniu. Feio nie jest już trenerem Motoru Lublin, a jego miejsce na ławce zajmie dotychczasowy asystent Mateusz Stolarski.

Niespodzianka w Chodywańcach. Wyniki 16. kolejki zamojskiej klasy okręgowej

Huczwa Tyszowce wiosną miała gonić Hetmana Zamość, a już w pierwszej kolejce rundy wiosennej zaliczyła wpadkę. W sobotę ekipa Przemysława Siomy przegrała w Chodywańcach z tamtejszym Grafem 0:1. Przyjezdni mogą pluć sobie w brodę, bo przy stanie 0:0 nie wykorzystali rzutu karnego i to się na nich zemściło

Ruszyła zamojska klasa okręgowa. Hetman zaczął od pogromu

Faworyt do awansu kolejny raz pokazał klasę. W sobotę w pierwszym meczu rundy wiosennej dowodzony przez Roberta Wieczerzaka Hetman Zamość rozbił w meczu derbowym Omegę Stary Zamość aż 8:1 i wziął rewanż za jesienny podział punktów

Pavol Stano (Górnik Łęczna): Mecz ze Zniczem miał różne fazy

Górnik Łęczna w drugim meczu z rzędu stracił gola w doliczonym czasie gry. Jednak tym razem nie przegrał spotkania tylko podzielił się punktami ze Zniczem Pruszków. Jak niedzielny mecz podsumowali trenerzy obu ekip?

Łukasz Giza (KS Cisowianka Drzewce): Wszyscy widzieli karnego poza sędzią

W meczu Lublinianki z KS Cisowianka Drzewce nie brakowało kontrowersji. Goście przy wyniku 1:1 domagali się rzutu karnego, ale sędzia był innego zdania. W końcówce, to gospodarze zdobyli gola z "wapna" i wygrali 2:1. Jak trenerzy obu ekip oceniają spotkanie?

Polski Cukier Start gra dzisiaj z Treflem Sopot i spróbuje zmazać plamę po Gdyni

Polski Cukier Start Lublin dzisiaj zmierzy się z Treflem Sopot (godz. 20.30). Gospodarze nie są faworytem tej rywalizacji.

IV liga: Udany powrót Sadka, Start Krasnystaw odwrócił losy meczu i jeden gol wicelidera

W pierwszej kolejce rundy wiosennej kibice na pewno nie mogli narzekać na nudę. Jednym z ciekawszych spotkań było to w Biłgoraju. Tamtejsza Łada 1945 podejmowała Tomasovię. Dodatkowych smaczków było mnóstwo.

Sokół Konopnica wreszcie zagrał z Unią Bełżyce i udanie rozpoczął wiosnę

Wiosenne zmagania zainaugurowano na sztucznym boisku w Poniatowej, gdzie w zaległym spotkaniu Unia Bełżyce podejmowała Sokół Konopnica.

Górnik Łęczna prowadził długo ze Zniczem Pruszków, ale zakończył mecz z ogromnym niedosytem

Górnik Łęczna był o krok od piątej w tym sezonie wygranej na własnym stadionie. Zielono-czarni przez ponad 80. minut prowadzili ze Zniczem Pruszków, ale w doliczonym czasie gry goście zdołali odebrać łęcznianom zwycięstwo

Janowianka na piątkę z plusem w meczu z Ogniwem Wierzbica

Pewne zwycięstwo Janowianki w pierwszym meczu ligowym rundy wiosennej. Drużyna Ireneusza Zarczuka bez problemów ograła u siebie Ogniwo Wierzbica 5:0.

Sypnęło niespodziankami w zaległych meczach bialskiej okręgówki, Orlęta II bez punktów

W niedzielę zespoły nadrabiały zaległości z rundy jesiennej. I trzeba przyznać, że oba spotkania zakończyły się niespodziewanie. Orzeł Czemierniki ograł Orlęta II, a Victoria Parczew zremisowała z drugim zespołem Podlasia.

Demolka w Łęcznej, piłkarki Górnika rozbite przez GKS Katowice

GKS Górnik Łęczna poniósł drugą porażkę z rzędu. Podopieczne Patryka Błaziaka zostały rozbite przez GKS Katowice.

Goncalo Feio (Motor Lublin): Mieliśmy więcej sytuacji, ale w piłce wygrywa ten, kto strzela bramki

Kibice Motoru liczyli, że ich pupile wykorzystają problemy Stali Rzeszów i zgarną w sobotę trzy punkty. Niestety, gospodarze przerwali kiepską passę i wygrali 2:1. Jak spotkanie oceniają trenerzy obu ekip?

Niepotrzebna nerwówka, Podlasie lepsze od KSZO

Wieczysta Kraków, Orlęta Spomlek i Podlasie. To trzy najlepsze drużyny w grupie czwartej po trzech kolejkach rundy wiosennej. Bialczanie w sobotę pokonali u siebie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:0.

Chełmianka bez szans w starciu z Wieczystą Kraków

Niewiele w starciu z liderem zdziałali piłkarze Chełmianki. Drużyna Grzegorza Bonina przegrała 0:2, a Wieczysta Kraków od początku do końca miała spotkanie pod kontrolą.

Niespodzianka w Świdniku. Avia przegrała z Wisłoką

Avia na wiosnę jeszcze nie „odpaliła”. W trzecim meczu w tym roku świdniczanie doznali drugiej porażki. Niespodziewanie, w sobotę ulegli Wisłoce Dębica 1:2. Swoje robi za to Wieczysta Kraków, która odskoczyła już żółto-niebieskim na dziewięć punktów. A za tydzień dojdzie do spotkania na szczycie.

Motor zostawił wszystkie punkty w Rzeszowie, Stal przerwała fatalną passę [zobacz bramki]

Każda passa kiedyś się kończy. W sobotę boleśnie przekonali się o tym piłkarze Motoru. Drużyna Goncalo Feio zagrała w Rzeszowie z najsłabszym zespołem zaplecza ekstraklasy, który na wiosnę doznał kompletu czterech porażek. Stal mocno się jednak zmobilizowała i ograła wyżej notowanego rywala 2:1.

Świdniczanka ciągle czeka na pierwszego gola i pierwsze zwycięstwo

Nie można powiedzieć, że wyjazdowy mecz Świdniczanki z Wiślanami Jaśkowice był kompletnie nieudany. Owszem, drużyna Łukasza Gieresza przegrała 0:2, ale miała swoje momenty i na pewno nie rozegrała złego spotkania. Jak wiadomo, w piłce za styl punktów się jednak nie przyznaje.

Sokół Sieniawa pokonany, trzy mecze i siedem punktów Orląt Spomlek

Po rundzie jesiennej sytuacja Orląt Spomlek była beznadziejna. Trzy mecze na wiosnę i wszystko wygląda zupełnie inaczej. Drużyna z Radzynia Podlaskiego pokonała w sobotę w meczu o sześć punktów Sokoła Sieniawa 1:0. Dzięki temu w tabeli jest czwarta od końca.

30 sekund drugiej połowy i po meczu. Lewart nie miał problemów z Granitem

Jeden z faworytów do awansu – Lewart Lubartów udanie rozpoczął rundę wiosenną. Drużyna Grzegorza Białka po kwadransie prowadziła w Bychawie 2:0. Zwycięstwo przypieczętowała… 30 sekund po przerwie, kiedy zdobyła trzeciego gola. Ostatecznie goście pokonali Granit 4:1.

Trzy bramki, kontrowersje i walka do ostatnich sekund, czyli Lublinianka lepsza od Cisowianki Drzewce [zdjęcia]

Inauguracja rundy wiosennej na Wieniawie na pewno dostarczyła kibicom sporej dawki emocji. Na jesieni KS Cisowianka Drzewce doznał tylko jednej porażki. A od soboty ma już na koncie dwie, bo Lublinianka rzutem na taśmę jednak wydarła rywalom trzy punkty po bramce z… 95 minuty.

Stal Rzeszów - Motor Lublin 2:1 (zapis relacji na żywo)

Motor niespodziewanie zostawił w Rzeszowie wszystkie trzy punkty. Stal pokonała w sobotę drużynę Goncalo Feio 2:1.

Mikołaj Raczyński (Wisła Grupa Azoty Puławy): Popełniliśmy kardynalne błędy

Wisła Grupa Azoty w piątek przegrała u siebie z Sandecją Nowy Sącz i widmo spadku coraz mocniej zagląda jej w oczy. Jak piątkowe spotkanie podsumowali trenerzy obu drużyn?

Smutny wieczór w Puławach. Wisła Grupa Azoty nadal w strefie spadkowej

Zupełnie inaczej miał wyglądać piątkowy wieczór w Puławach. Tamtejsza Wisła Grupa Azoty w meczu z Sandecją Nowy Sącz miała dokonać upragnionego przełamania, a przegrała 1:3 i bardzo skomplikowała sobie kwestię utrzymania na poziomie centralnym