Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Wiadomości:

Zamość

Kiedyś to były święta... O dawnych zwyczajach i wróżbach wigilijnych

Kiedyś to były święta... O dawnych zwyczajach i wróżbach wigilijnych

Kasza jaglana powinna pojawić się na stole, bo wtedy będzie w domu pieniędzy pod dostatkiem. Łyżek i widelców lepiej z ręki nie wypuszczać, bo to wróży biedę, a nawet głód. Wigilijnych przesądów przestrzegano w wielu domach. 17.12.2009 08:08
Tomaszowska drogówka namierzyła BMW z ukraińskimi papierosami

Tomaszowska drogówka namierzyła BMW z ukraińskimi papierosami

Już stracił transport 1900 paczek ukraińskich papierosów, a wkrótce będzie się z ich posiadania tłumaczył przed sądem. Mowa o 36-latku z gminy Rachanie, którego we wtorek namierzyła tomaszowska drogówka. 16.12.2009 14:22
Lodowisko już działa. W święta i Nowy Rok będzie jazda za darmo!

Lodowisko już działa. W święta i Nowy Rok będzie jazda za darmo!

Chwycił mróz i ruszyła w końcu ślizgawka na Rynku Wielkim w Zamościu. Oficjalnie można już śmigać po lodzie od poniedziałku. Tafla nie zostanie zamknięta nawet na święta. 16.12.2009 14:15
Szwaczki z zamojskiej Delii dostaną zaległe wypłaty

Szwaczki z zamojskiej Delii dostaną zaległe wypłaty

Załoga zlikwidowanej Delii ma powody do radości. Niebawem ruszy wypłata zaległych wynagrodzeń sprzed trzech lat! Szwaczki dostaną je wraz z odsetkami. W sumie będzie to ponad 1,1 mln zł. Możliwe też, że już we wtorek zapadnie wyrok na ich byłych szefów. 16.12.2009 13:58
Zamość ma nagrodę za odrestaurowanie Bramy Szczebrzeskiej

Zamość ma nagrodę za odrestaurowanie Bramy Szczebrzeskiej

Remont zamojskiej Bramy Szczebrzeska wyszedł pięknie. Ten dotychczas zaniedbany i niepozorny zabytek już stał się atrakcją turystyczną Starego Miasta. Zostało to docenione. 16.12.2009 13:52
Tomaszowskie: Ojciec z synem ukradli siatkę przeciwśnieżną. Policja ją odzyskała

Tomaszowskie: Ojciec z synem ukradli siatkę przeciwśnieżną. Policja ją odzyskała

Po co im była siatka przeciwśnieżna? Nie wiadomo. Pewne jest, że 57-letni ojciec i jego 36-letni syn, mieszkańcy gm. Krynice zdemontowali 70 metrów bieżących tego materiału z pól wzdłuż drogi krajowej nr 7 w Polanówce. 16.12.2009 13:48
Przez tydzień mieszkał w hotelu, ale za to nie zapłacił

Przez tydzień mieszkał w hotelu, ale za to nie zapłacił

Pewien mieszkaniec powiatu hrubieszowskiego chciał spędzić kilka dni w Zamościu. A że nie miał u kogo nocować, to wybrał się do hotelu przy Rynku Wielkim. Zameldował się tam w poniedziałek 7 grudnia, a wymeldował we wtorek. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdy \"turysta” zapłacił za pobyt. 16.12.2009 13:45
Strzelali i bronili, żeby zdobyć puchar przewodniczącego

Strzelali i bronili, żeby zdobyć puchar przewodniczącego

Turniej w halowej \"mini” piłce nożnej o puchar przewodniczącego rady gminy Zamość został rozstrzygnięty. Uczestniczyły w nim drużyny z siedmiu zamojskich szkół. Rywalizacja była zacięta. 15.12.2009 14:43
Co z przejazdami MZK dla uczniów? Będą ulgi czy darmocha?

Co z przejazdami MZK dla uczniów? Będą ulgi czy darmocha?

Przejazdy uczniów autobusami MZK budzą coraz większe emocje. Radni lewicy i PO nie zgodzili się na forsowane przez prezydenta oraz PiS gratisy dla młodzieży i wystąpili z własnym pomysłem. Na zniżki, a nie \"darmochę”. Swój projekt złożyli właśnie do szefa zamojskiej Rady Miasta. 15.12.2009 14:33
Tomaszów Lubelski: Złodzieje - wandale grasowali w dwóch firmach przy ul. Zamojskiej

Tomaszów Lubelski: Złodzieje - wandale grasowali w dwóch firmach przy ul. Zamojskiej

W zakładzie usługowym Roztocze wypchnęli ramę okienną i zniszczyli 10 drzwi, a 3 kolejne zniszczyli w sąsiedniej firmie. Łączne straty ich działalności to ponad 20 tys. zł. Tomaszowska policja szuka wandali, którzy uaktywnili się w nocy z niedzieli na poniedziałek. 15.12.2009 09:38
67-latek zmarł z wychłodzenia organizmu

67-latek zmarł z wychłodzenia organizmu

Lekarzom z tomaszowskiego szpitala nie udało się uratować życia 67-letniego mieszkańca Bełżca. Gdy mężczyzna trafił pod ich opiekę w poniedziałek wieczorem był już kompletnie przemarznięty. 15.12.2009 09:34
W lesie pod Biłgorajem znaleziono zwłoki mężczyzny

W lesie pod Biłgorajem znaleziono zwłoki mężczyzny

Na razie nie wiadomo kim był ten człowiek, ani z jakiego powodu zmarł. Sprawę wyjaśnia biłgorajska policja. Dzisiaj w lesie nieopodal Woli Małej znaleziono zwłoki mężczyzny. 14.12.2009 15:10

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama