Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Maria Balicka

Lista artykułów:

 (rys. Tomek WIlczkiewicz)

Zarobisz przez telefon i komputer

W domu można robić strony internetowe, zbierać zlecenia, pisać programy, artykuły, tłumaczyć teksty. Firm, które zatrudniają pracowników na odległość, na świecie jest coraz więcej. U nas telepraca jest jeszcze niezbyt popularna, ale jej zwolenników wciąż przybywa.

Gdy zdarzy się nieszczęście

Gdy zdarzy się nieszczęście

Wypadek przy pracy czy choroba zawodowa może zdarzyć się każdemu. Jeśli jesteś ubezpieczony - uzyskane z tego tytułu odszkodowanie, renta, świadczenie czy zasiłek mogą zmniejszyć przynajmniej materialną dolegliwość takiego zdarzenia. Warto więc wiedzieć, jakie uprawnienia przysługują nam w takim przypadku.

Trzy razy targi

Trzy razy targi

Od dziś do niedzieli trzy imprezy targowe naraz: Wystawa Kwiatów, XI Targi Rolno-Spożywcze i V Targi Spółdzielcze.

Jak, kiedy i czy warto przejść z renty na emeryturę

Jak, kiedy i czy warto przejść z renty na emeryturę

Wbrew dość powszechnemu mniemaniu, emerytura nie zawsze jest wyższa od pobieranej do tej pory renty. Renciści, którzy spełnili warunki wymagane do przyznania emerytury, sami mogą zdecydować, czy pozostać przy pobieraniu renty czy przejść na nowe świadczenie. Przed podjęciem decyzji warto obliczyć, jaka będzie wysokość emerytury

 (rys. Tomek Wilczkiewicz)

Płacz, ale płać

Tym, którzy w domu wychowywani byli surowo, wpajano, że najpierw obowiązek, a potem prawo czy przyjemność. Tak jest i z naszą pracą. Wpierw powinniśmy zapłacić składki a dopiero potem za nie coś otrzymamy (albo i nie...). Albo otrzymają coś inni, będący w potrzebie. Od płacenia składek nie da się wymigać. Co więcej: powinniśmy to robić w terminie, bo inaczej... zapłacimy więcej

Żebyś się nie natyrał za darmo

Żebyś się nie natyrał za darmo

Na wsi nie żyje się łatwo. Rolnicy drastycznym spadkiem dochodów zapłacili za zmiany. Ale z drugiej strony zmiany dają szanse tym, którzy chcą i potrafią je wykorzystać.

Emerytom drgnie

Emerytom drgnie

Nie wszyscy seniorzy mogą liczyć na podwyżkę emerytur i rent w tym roku. Nie będzie bowiem powszechnej waloryzacji. Ale niektórzy otrzymają dodatkowe pieniądze. Będą dodatki dla otrzymujących najmniej oraz rekompensaty za wstrzymaną w 2002 r. waloryzację niektórych świadczeń. Rozpocznie się też, rozłożona na 5 lat, likwidacja tzw. starego portfela, czyli wyrównywanie w górę emerytur i rent ustalanych od niższej kwoty niż przeciętne wynagrodzenie. W tym i przyszłym roku wyrównania dostaną mający powyżej 75 lat

Gdzie dwóch się bije...

Gdzie dwóch się bije...

Boeing coraz bliżej Świdnika. Przy okazji walki dwóch koncernów lotniczych o sprzedaż Polsce swoich samolotów, PZL może zyskać nowego kooperanta. Trwają rozmowy na ten temat.

Buduj się z unijną pomocą

Buduj się z unijną pomocą

Aby wziąć te pieniądze, trzeba być niezłym gospodarzem i mieć realny plan bycia jeszcze lepszym. Mało tego - trzeba mieć co zainwestować, żeby potem otrzymać zwrot części kosztów. Nie jest to zatem wsparcie dla tych, których na inwestycje nie stać. Nie chodzi przy tym głównie o to, by produkować więcej, lecz o to, by robić to lepiej

Dla tych, co za młodzi na emeryta

Dla tych, co za młodzi na emeryta

Od sierpnia ub. r. obowiązują nowe zasady przyznawania świadczeń przedemerytalnych. Aby otrzymać takie świadczenie, trzeba po zwolnieniu z pracy najpierw zarejestrować się na 6 miesięcy w urzędzie pracy jako bezrobotny. Potem, w ciągu 30 dni, należy złożyć wniosek o przyznanie świadczenia. Właśnie mija pół roku działania nowych przepisów i pierwsi zainteresowani mogą składać do ubezpieczalni stosowne wnioski. Bo teraz świadczenia przedemerytalne wypłaca ZUS, a nie urząd pracy. Zmian jest więcej - pragniemy je przybliżyć.