Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

pp

Lista artykułów:

Na zdjęciach od lewej: Dariusz Batyra, Dariusz Dumkiewicz, Artur Wasilewski

200-milionowa tona węgla z Bogdanki

Lubelski Węgiel Bogdanka świętuje dzisiaj historyczny moment, osiągając wydobycie 200-milionowej tony węgla od początku swojego istnienia

Czołgi, działa i największy rewolwer na świecie, czyli wojskowy weekend w Lublinie

Czołgi, działa i największy rewolwer na świecie, czyli wojskowy weekend w Lublinie

Czołgi, karabiny, pistolety, musztra, strzelnica i życie w dziczy – to wszystko znajdzie się na Zlocie Miłośników Broni, Militariów i Survivalu „Militaria Pro ARMA”. Przez trzy dni, do 11 do 14 maja miłośnicy ubiorów moro będą w siódmym niebie.

Obecnie w ramach projektu do sieci podłączyło się ponad 900 osób, mieszkających w 230 budynkach. Tym samym oznacza to, że tyle gospodarstw domowych nie korzysta już ze zbiorników bezodpływowych

Nieczystości w Kraśniku. Niektórzy mieszkańcy będą płacić trzy raz mniej

Kolejnych 230 budynków ma zostać podłączonych do miejskiej sieci kanalizacyjnej. Wystarczy tylko złożyć wniosek, a potem płacić za ścieki nawet trzy raz mniej.

2 Lubelska Brygada OT szkoliła się z zakresu reagowania kryzysowego

2 Lubelska Brygada OT szkoliła się z zakresu reagowania kryzysowego

W sobotę w gminie Jabłonna kompania logistyczna 2 Lubelskiej Brygady OT we współpracy z władzami samorządowymi przeprowadziła szkolenie z reagowania kryzysowego. Scenariusz ćwiczenia zakładał awarię wodociągu, a zadaniem logistyków było szybkie i sprawne zaopatrzenie ludności w wodę pitną. Wykorzystano m.in. cysternę CW-10, zbiorniki na wodę, pojazdy ciężarowe, pojazd pomocy technicznej i agregaty prądotwórcze. Urządzono również polowy punkt żywnościowy. Scenariusz tego szkolenia powstał w oparciu o prawdziwe wydarzenia, które miały miejsce w gminie Jabłonna w poprzednich latach.

Na golfa variant od momentu zamówienia trzeba poczekać 9 miesięcy

Oczekiwanie na nowy samochód w lubelskich salonach. Nawet rok

Na nowego golfa w wersji variant trzeba poczekać nawet 9 miesięcy, BMW X7 prosto z fabryki w USA trafi do właściciela na początku 2024 roku. To tylko wyjątki, bo czas oczekiwania na zdecydowaną większość nowych samochodów skrócił się i w lubelskich salonach wynosi od 2 do 4 miesięcy.

Prawie jak w wojsku ale tylko na osiem godzin (zdjęcia)
galeria

Prawie jak w wojsku ale tylko na osiem godzin (zdjęcia)

– Szkolenie jest megafajne. Można zobaczyć jak wygląda wojsko od środka – mówi Małgorzata Idzikowska, która brała udział w sobotniej akcji „Trenuj z wojskiem”.

Lubelskie. Tysiące ludzi ze skażoną wodą, a o zagrożeniu dowiadują się poczty pantoflowej

Lubelskie. Tysiące ludzi ze skażoną wodą, a o zagrożeniu dowiadują się poczty pantoflowej

O skażeniu wody dowiedziałem się od znajomego. SMS z gminy przyszedł dopiero po kilku godzinach, około 22. To skandal! – denerwuje się mieszkaniec podlubelskiej Kalinówki, gdzie w wodzie wykryto bakterie coli.

Wniosek bez ograniczenia kwoty dotyczy przedłużenia ul. Lubelskiego Lipca ’80 oraz budowy ul. Kłopotowskiego, czyli przedłużenia ul. Węglarza. Koszty tych arterii oszacowano na 110 mln zł, zaś miasto stara się o 104,5 mln zł.

Na co Lublin chce pieniędzy z Polskiego Ładu? Znamy listę potrzeb samorządów

Na finiszu jest samorządowy wyścig po pieniądze z programu Polski Ład. Do niedzieli lokalne władze muszą złożyć wnioski o dotacje. Część już to zrobiła. Lublin chce pieniędzy na dwie duże arterie, Zamość na oczyszczalnię ścieków, potrzeby zgłaszają też mniejsze gminy.

Konferencja prasowa w Łęcznej

Obwodnice Łęcznej i Łukowa już się projektują

Budowa obwodnic Łęcznej i Łukowa wkracza w fazę opracowywania studium – w poniedziałek z takim przekazem krążyła po regionie delegacja polityków z Warszawy wraz z lokalną świtą. Nowe trasy mają być gotowe w 2028 roku.

Od dziś można jeździć bez prawa jazdy przy sobie, ale nie dotyczy to wszystkich

Od dziś można jeździć bez prawa jazdy przy sobie, ale nie dotyczy to wszystkich

Taką możliwość otrzymali tylko kierowcy z wydanym w Polsce dokumentem. Kierowcy z brytyjskim albo ukraińskim dokumentem nadal go muszą mieć przy sobie.