


Wygląda tak. To kopia "Prototypu II" Oskara Barnacka z 1923 roku. Oto dokładne informacje ze strony Pstryk.pl , oficjalnego dystrybutora Leiki w Polsce:
W 2004 roku przypadała 125 rocznica urodzin genialnego wynalazcy - Oskara Barnacka (1879-1936), wynalazcy małoobrazkowego aparatu fotograficznego - pierwszej Leiki. Był to pierwszy poręczny i lekki, prawdziwie reporterski aparat fotograficzny w dziejach. Zrewolucjonizował on świat ówczesnej fotografii.
Leica Camera uhonorowała tę rocznicę, wypuszczając na rynek limitowaną serię tzw. "Prototypu II" Oskara Barnacka z 1923 roku. W pełni działający aparat jest dokładną kopią egzemplarza nr 107 przechowywanego w fabrycznym muzeum Leiki w Solms, wykonaną ręcznie na podstawie rysunków Barnacka oraz pomiarów egzemplarza oryginalnego.
Aparat charakteryzuje się bardzo ciekawą konstrukcją i zawiera rozwiązania niespotykane w żadnym innym aparacie: czasy migawki są kontrolowane poprzez zmienną szerokość nacięć w migawce, poruszającej się ze stałą prędkością: 2, 5, 10, 20 i 50mm, co odpowiada czasom otwarcia od 1/20 do 1/500s. Skórzane, zamocowane na rzemyku wieczko musi przesłaniać obiektyw podczas naciągania migawki i przewijania filmu, bowiem migawka nie jest samozamykająca i podczas jej naciągania mogłoby dojść do prześwietlenia klatki przez obiektyw. W aparacie zastosowano celownik o oryginalnej, przeziernikowej budowie.
Niewymienny obiektyw zastosowany w aparacie - Anastigmat 3.5/50 - to przeliczona na nowo oryginalna konstrukcja Maxa Berecka, wyposażona jednak w nowoczesne powłoki przeciwodblaskowe. Dostępne przysłony: 3.5, 4.5, 6.3 i 12. Na obiektywie naniesiona jest skala odległości z wartościami 1, 1.25, 2, 5, 10m i nieskończoność. Obiektyw chowa się do wnętrza korpusu podczas transportu.
Aparat współpracuje ze współczesnymi filmami standardu 35mm w kasetach. Wykonany jest z mosiądzu lakierowanego na czarno, pokrętła niklowane.
Aparat dostarczany jest w bogatym zestawie, pięknie opakowany w ogromne, wykończone czerwonym płótnem pudło prezentacyjne. Na wyposażeniu znajduje się skórzany futerał typu ever-ready ze skórzanym paskiem, także wykonany na podstawie oryginalnych rysunków, oraz płyta DVD (uzupełniona elegancko wydaną książką), zawierająca kolekcję filmów prezentujących sylwetkę Oskara Barnacka, jego pracę i konstrukcje, a także historię firmy Leica Camera. Ponadto - do kompletu - certyfikat autentyczności z odręcznym podpisem prezesa firmy Leica-Camera, instrukcja obsługi (w językach niemieckim, angielskim i japońskim) i oczywiście oryginalna karta gwarancyjna.
Zamieszczone w dziale Blogi artykuły i komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów.
Redakcja portalu Dziennikwschodni.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Pozostałe informacje

20 lat tańca, pasji i emocji – zapowiedź XX Turnieju Tańca Nowoczesnego w Łęcznej
W dniach 24-25 maja w Łęcznej, odbędzie się XX edycja Turnieju Tańca Nowoczesnego o Puchar Burmistrza. Turniej w Łęcznej jest jednym z najważniejszych wydarzeń związanych z tańcem na Lubelszczyźnie.

Wiktor Przyjemski z kolejnym sukcesem na koncie
Kolejny sukces Wiktora Przyjemskiego. Zawodnik Orlen Oil Motoru Lublin w poniedziałek okazał się najlepszy w zawodach Srebrnego Kasku, które zostały w Świętochłowicach. W zmaganiach rywalizowali także Bartosz Bańbor i Bartosz Jaworski, ale zajęli odległe lokaty

3 dni zabawy na trzech scenach. Organizatorzy odsłaniają karty kto wystąpi na Lublinaliach 2025
20 artystów na trzech scenach podczas trzech dni imprezy - tak zapowiadają się Lublinalia 2025. Pełny line-up nie jest jeszcze znany, ale już zapowiada się, że będzie gorąco.

Taniec to ich pasją. Formacja Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej GAMZA obchodzi 55-lecie istnienia
Formacja Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej „GAMZA” to jedna z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych grup tanecznych w Lublinie. Założona 1 kwietnia 1970 roku przez studentów Wiktora Życzyńskiego i Krystynę Majdan. W tym roku obchodzi piękny jubileusz 55-lecia istnienia.

Latanie z Lublina nabiera rozpędu. Nowe kierunki, więcej pasażerów i świetne wyniki połączeń
W Porcie Lotniczym Lublin kwiecień upłynął pod znakiem wzrostów – i to nie tylko tych wysokościowych. Wpływ na to ma więcej lotów, nowe kierunki i obiecujące statystyki przewoźników.

Wpadł z narkotykami. 30-latek z gminy Opole Lubelskie w areszcie
Policjanci z wydziału kryminalnego z Komendy Wojewódzkiej w Opolu Lubelskim zatrzymali 30-letniego mieszkańca gminy, który w miejscu zamieszkania posiadał znaczną ilość narkotyków. W trakcie przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli amfetaminę oraz susz konopi innych niż włókniste.

Rezerwat Dzikich Dzieci - przyjdź, miej swój wkład w budowę
Kolejka tyrolka, drewniane konstrukcje na których można ćwiczyć balans i wiele wiele więcej... Rezerwat Dzikich Dzieci nieustannie się rozbudowuje, a do współpracy zaprasza wszystkich chętnych do pomocy.

Pędzili ponad 100 km/h w zabudowanym. Trzech kierowców straciło prawo jazdy w Tworyczowie
W Tworyczowie (gmina Sułów) policjanci z zamojskiej drogówki zatrzymali trzech kierowców, którzy w obszarze zabudowanym znacznie przekroczyli dopuszczalną prędkość. Wszyscy jechali ponad 100 km/h, mimo że obowiązywało tam ograniczenie do 50 km/h.

Walczą o finansowanie oddziału kardiochirurgii. Pracownicy Szpitala Wojewódzkiego w Lublinie wyjdą na ulicę
We wtorek, 13 maja, w godzinach 10:00–12:00 przed Lubelskim Urzędem Wojewódzkim odbędzie się manifestacja pracowników Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana kardynała Wyszyńskiego. To wyraz sprzeciwu wobec braku kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia na finansowanie działalności nowo utworzonego Oddziału Kardiochirurgii, który działa od początku tego roku wyłącznie dzięki środkom własnym placówki.

Floriany 2025 - oddaj swój głos w naszym plebiscycie dla strażaków-ochotników
Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń, teraz czas na głosowanie. To Wy, Czytelnicy Dziennika Wschodniego, wybierzecie najlepszą drużynę OSP, najlepszego strażaka OSP oraz drużynę młodzieżową w naszym plebiscycie Floriany 2025.

Z sierpem do urzędu. 57-latek z zarzutami gróźb karalnych trafił do aresztu
Mężczyzna podczas wizyty w urzędzie wyjął sierp i zaczął się nim odgrażać. Sprawą zajęły się służby.

Przywłaszczyli pieniądze KUL-u, od wyroku będą się odwoływać
Do lubelskiego sądu wpłynęło 9 apelacji w sprawie radców prawnych, którzy w lutym zostali uznani za winnych przywłaszczenia 3 mln zł, które miały należeć do Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Akta nie zostały jeszcze przekazane do sądu apelacyjnego.

Aleja Unii Lubelskiej już z umową. Sprawdź, jak będzie przebiegał remont
Nowe mosty, przebudowa drogi, zieleń i udogodnienia dla pasażerów. Inwestycja za 65 mln zł potrwa do maja 2027 roku i przyniesie duże zmiany w centrum Lublina. Dzisiaj podpisano umowę z wykonawcą remontu alei Unii Lubelskiej.

Wygrane Ruchu Izbica i Brata Siennica Nadolna, Sparta wciąż bez punktów na wiosnę
Ruch Izbica lepszy od Granicy Dorohusk, a Brat Siennica Nadolna od Ogniwa Wierzbica. Wciąż bez punktów w rundzie wiosennej jest Sparta Rejowiec Fabryczny. Ważna wyjazdowa wygrana GKS Łopiennik.

Ktoś zniszczył znak i odjechał. Resztki leżały kilka dni
Znak na wysepce w ciągu przejścia dla pieszych na al. Zygmuntowskich miał nieprzyjemne spotkanie z samochodem. Jego resztki leżały przez kilka dni, na co zwrócili uwagę mieszkańcy. Czy znak wróci w to miejsce?

14.01.2024 TOP 10: Od rosołu do ziemniaczanej z porem. Ranking zup

25.06.2012 Warsztaty z Dorotą Awiorko-Klimek. W plenerze!

14.06.2012 Ich potret. Wernisaż Grupy Twórczej Motycz

01.03.2012 Spotkanie z fotografem Bogdanem Frymorgenem: wieczór autorski i konsultacje!

13.01.2012 Kazimierz bez słów. Nie przegapcie tego albumu!
ARCHIWUM
- Brak postów w tym roku