Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Jest coś pociągającego w kryminałach, w których bohaterem jest zmęczony komisarz. Przypomnijmy sobie, że takim właśnie był Maigret stworzony przez Simenona. Albo było mu za zimno, albo za gorąco, a zawsze był zniechęcony, zmarnowany i marzył o emeryturze.
Ta książka, jak żadna inna, zmieniła bieg historii świata. I jakkolwiek byśmy dziś umniejszali jej rolę, nie ma wątpliwości, że odcisnęła się dramatycznym piętnem na milionach ludzkich istnień. Stała się symbolem zbrodniczych idei, które trafiły na podatny grunt i legły u podstaw nazizmu i Trzeciej Rzeszy. Wyniosła na piedestał Adolfa Hitlera, który miał ambicję być \"pisarzem”, a stał się zbrodniarzem wszech czasów.
W sobotę (13 kwietnia) o godz. 16.30 w auli Collegium Maius (ul. Jaczewskiego 4) wystąpi Kabaret Łowcy B. To obecnie jedna z najpopularniejszych grup kabaretowych w Polsce. Założyli go studenci Uniwersytetu Śląskiego.
W czwartek (18 kwietnia) o godz. 17.00 w filii nr 18 Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul Głęboka 8a) odbędzie się spotkanie z Krzysztofem Koziołkiem, pisarzem i dziennikarzem, autorem m. in. powieści: \"Droga bez powrotu”, \"Święta tajemnica”, \"Miecz zdrady”, \"Premier musi zginąć” oraz \"Trzy dni Sokoła”.
Do Lublina przyjedzie dziesięciu wybitnych artystów. Zatańczą w miejscach, w których nikt do tej pory tego nie robił. Na początek, już w sobotę, na dachu hotelu Victoria
We wtorek (16 kwietnia) o godz. 10 w filii nr 31 Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Nałkowskich 104a) odbędą się warsztaty detektywistyczne z Dariuszem Rekoszem.
W piątek (12 kwietnia) o godz. 17. 00 w Galerii TPSP \"Przy Bramie” (ul. Grodzka 34) odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Bożeny i Waldemara Komorowskich \"Fantazje natury”.
W piątek (12 kwietnia) o godz. 18.00 w Centrum Kultury (ul. Narutowicza 32) w cyklu Młode Forum Sztuki Galerii Białej otwarta zostanie debiutancka wystawa Zuzy Ziółkowskiej \"Wszędzie jest wszędzie”.
W niedzielę (14 kwietnia) o godz. 12:00 w Kamienicy Celejowskiej w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wernisaż wystawy zatytułowanej \"Ludwik Gronowski. Fotografie. Krzemieniec 1930-1939”.
W piątek (12 maja) o godz. 18 w Galerii Białej Centrum Kultury (ul. Narutowicza 32) odbędzie się otwarcie wystawy Moniki Zawadzki – \"Dwa wspólne pokoje”.
W sobotę (13 kwietnia) o godz. 11.00 w Hotelu-Restauracji \"Dwór Lwowski” w Bogucinie (gm. Garbów) odbędzie się podsumowanie konkursu literackiego \"Nasze tradycje, obrzędy, obyczaje” oraz promocja książki \"Zwyczaje i obrzędy ludu garbowskiego wg Józefa Nakoniecznego” pod red. Haliny Stępniak.
Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych \"Rozdroża” zaprasza wszystkich chętnych, którzy chcą pracować jako wolontariusze przed i podczas V edycji Festiwalu Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY. Impreza odbędzie się od 15 do 18 maja w Lublinie.
18 kwietnia o godz. 17 premiera filmu \"Śladami Singera” w reżyserii Nataszy Ziółkowskiej-Kurczuk. Dokument będzie można obejrzeć w Lublinie w Ośrodku \"Brama Grodzka–Teatr NN” oraz we wszystkich miejscowościach naszego regionu, w których odbywa się festiwal \"Śladami Singera”.
Jego twórczość niektórzy porównują z prozą Stephena Kinga. O swojej nowej książce łęcznianom opowie przemyski pisarz Stefan Darda, autor opowiadań i powieści grozy.
24 - 27.04 w ramach festiwalu filmowego \"Złote Mrówkojady 2013\" w Lublinie odbędą się bezpłatne warsztaty scenariuszowe i mappingu 3D
Amos Oz zabiera nas w tej książce w lata 50. ubiegłego wieku do kibucu Jikhat. To miejsce, które sam doskonale zna, a jego mieszkańców rozumie jak nikt inny.
Festiwal odbędzie się 13-14 kwietnia w Warsztatach Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a. Wstęp wolny
Wernisaż wystawy – 10.04.2013 (środa), godz. 17. Debata – 17.04.2013 (środa), godz. 17.
Ma przedwojenny Lublin swojego Wrońskiego, ma swojego Wrońskiego przedwojenna Warszawa! \"Dzidek\" Stefana Wrońskiego to nie tylko dobrze napisana proza, ale przede wszystkim klimatyczny obraz stolicy lat 30. ubiegłego wieku.