Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W najbliższą niedzielę (8 grudnia) na scenie Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie rozpocznie się Przegląd Teatrów Młodzieżowych. Na scenie PMDK zaprezentują się cztery teatry z Lubartowa i Lublina.
„La Bombe” to naprawdę bombowa komedia: gwiazdorska obsada, zmysłowa sceneria i kostiumy, a do tego francuska muzyka oraz sceny, które bawią do łez! Spektakl będzie wystawiony w najbliższy piątek (29 listopada) w lubelskim Centrum Kongresowym UP.
Jedyne i niepowtarzalne zestawienie najciekawszych tekstów mistrza komedii – Aleksandra Fredry, w wykonaniu aktorów Teatru Seniora. Wszystko to w rytm klasycznych rockowych hitów już w sobotę w lubelskim Centrum Kultury.
W dniach 23-25 listopada w Lublinie odbywa się 3. FIT – Festiwal Improwizacji Teatralnych, który zaprasza publiczność do świata spontanicznych spektakli, pełnych kreatywności i interakcji. Wydarzenie odbywające się w Domu Kultury LSM to wyjątkowa okazja, by doświadczyć magii, improwizacji i zabawy.
W Lublinie trwa Festiwal Teatrów Niewielkich, który od 2005 roku przyciąga do miasta twórców i miłośników sztuki scenicznej z całej Polski. To ogólnopolskie wydarzenie o charakterze konkursowym jest miejscem spotkań aktorów zawodowych i amatorów, łącząc różne pokolenia i style teatralne.
Krasnystaw, Zamość, Szczebrzeszyn i Drelów, to miejscowości w których, w najbliższych dniach będzie można zobaczyć wyjątkowy spektakl „W maju się nie umiera. Historia Barbary Sadowskiej” opowiadający przejmującą historię matki Grzegorza Przemyka.
Emocje na scenie, emocje na widowni. W piątek i w sobotę, 22 i 23 listopada. XXXIII Ogólnopolskie Spotkania Teatralne SCENA DRAMATYCZNA Bełżyce 2024.
Pełna czarnego humoru, lekka komedia kryminalna - tak najkrócej można opisać nadchodzącą premierę Teatru Centralnego Centrum Kultury w Lublinie.
„Pikantni” to gorąca komedia obyczajowa, która wykorzystuje znany schemat czworokąta. Wystawiana setki razy w całej Polsce, już w najbliższą sobotę w Lublinie.
Spektakl oparty na motywach scenariusza „Chórzystka” Krzysztofa Kieślowskiego i Krzysztofa Piesiewicza oraz filmu „Podwójne życie Weroniki” z muzyką Zbigniewa Preisnera. Do zobacvzenia w sobotę i w niedzielę w Teatrze Andersena.
Czy marzyliście kiedykolwiek o partnerze idealnym? Chcielibyście móc na bieżąco zmieniać jego cechy, dopasowując go do swoich oczekiwań? Czy ucieszylibyście się, gdyby ta wyśniona druga połówka sama was odnalazła? Odpowiedzi na „tak” można szukać w komedii „Lista męskich życzeń”.
W piątek (8 listopada) w lubelskim Teatrze Starym odbędzie się improwizowany spektakl „Niemożliwe Historie w kilku aktach” w wykonaniu Poławiacze Pereł Improv Teatr.
Inspirowany dziełem Abrahama Abulafii, kabalisty z XIII wieku spektakl w reżyserii Pawła Passiniego powstał przy współpracy profesjonalnych artystów, jak i amatorów. Premiera już piątek, 25 października.
„Nowy Jork. Prohibicja” to muzyczna opowieść o narodzinach i historii wielkiej amerykańskiej metropolii z lat 20 ubiegłego stulecia, którą rządziły jazz i blues, mafia oraz prohibicja. Już w niedzielę (27 października) w lubelskim CSK.
„Na pierwszy rzut oka” to bardzo aktualny tekst, który porusza tematykę przemocy seksualnej, wzbudzając wśród widzów skrajne emocje. Spektakl został niezwykle wysoko oceniony na londyńskim West Endzie i nowojorskim Broadwayu, gdzie miał swoje premiery.
W najbliższą sobotę i w niedzielę Denise Ababei zaprezentuje na scenie lubelskiego Teatru Wschodniego monodram „Alma Mahler” autorstwa Sasho Dimoski.
Około 150 osób różnych profesji stanęło na deskach teatru, aby zebrać pieniądze na wsparcie dermatologii dziecięcej. Kolejny i ostatni spektakl już dziś. Można jeszcze zdobyć bilety.
Spektakl „Nic się nie stało” powstał z pasji i miłości do futbolu, jest hołdem złożonym najwybitniejszym postaciom polskiej piłki w doborowej obsadzie. Przedstawienie będzie można zobaczyć już 13 października (niedziela) w Centrum Kongresowym UP w Lublinie.
Trzy spektakle teatralne zobaczyć będzie można w listopadzie w Zamojskim Domu Kultury. Bilety są już do nabycia. Można je kupować ze zniżkami.
Mam nadzieję, że Konfrontacje Teatralne powrócą do pierwszej ligi festiwali – rozmowa z Januszem Opryńskim, dyrektorem Festiwalu Konfrontacje Teatralne i reżyserem teatralnym.
Zagrał „Od przodu i od tyłu” 154 razy. W tym 46 razy za granicą: w 20 krajach na 4 kontynentach. Do tej pory spektakl dostał 25 nagród. A 13 października o 19 zagra jubileuszowy spektakl w Teatrze Wschodnim w Lublinie – Rozmowa z Mateuszem Nowakiem. Aktorem.
Lekarze, prawnicy, dyrektorzy i przedstawiciele instytucji, naukowcy oraz biznesmeni. W sumie około 150 osób stanie na deskach teatru, aby pomóc w zebraniu pieniędzy na zakup aparatury i remont oddziału dermatologii lubelskiego szpitala.