Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Agnieszka Mazuś

Podpis:

Agnieszka Mazuś, am, wideo am

Adres e-mail:

mazus@dziennikwschodni.pl

Numer telefonu:

81 46 26 824

Lista artykułów:

Obok istniejącego budynku przy Karmelickiej 7 stanąć mają jeszcze dwa podobnej wysokości
Pierwsza strona

Bloki między kamienicami przy ul. Karmelickiej. Jak Ratusz idzie na rękę spółce Piotra Kowalczyka

Jest wyrok sądu i miażdżąca opinia Towarzystwa Urbanistów Polskich. Mimo to miasto na działki w ścisłym centrum Lublina, przy ul. Karmelickiej, wystawiło już trzy wuzetki korzystne dla inwestora. A tym deweloperem jest spółka byłego przewodniczącego Rady Miasta Lublin. Piotr Kowalczyk to prywatnie dobry znajomy prezydenta miasta.

Jak w poprzednich latach, stoiska lubelskich naukowców i studentów staną na Placu Teatralnym

Sztuczna Inteligencja, rozmowy ze zwierzętami i dwa teleskopy. Zbliża się Lubelski Festiwal Nauki

Ogrody Nauki – to hasło przewodnie tegorocznej edycji Festiwalu Nauki. Nie oznacza to bynajmniej, że po wydarzeniu zostaną w mieście nowe ogrody. Organizatorzy nie potraktowali tego hasła dosłownie. Będą więc Ogrody Literatury, Żywności, Podróży, Ekologii, Przyrody.

21 czerwca, w najkrótszą noc w roku, na sali operowej CSK wystąpi Chór Wolny. Na Białorusi, gdy śpiewanie po białorusku było już zakazane, chórzyści niespodziewanie wyłaniali się z tłumu na ulicach i placach i śpiewali tradycyjne białoruskie utwory. Maski zakładali dla bezpieczeństwa. W Lublinie też wystąpią w maskach
19 czerwca 2022, 11:00

Festiwal Bliski Wschód w Lublinie. Spektakle, koncerty, wykłady

Wielu artystów będzie kryć się pod pseudonimami, wielu na scenę wyjdzie w masce. Do Lublina przyjadą z Białorusi, Ukrainy i Litwy.

Tym, którzy przenoszą się z miast na wieś, najbardziej przeszkadzają opryski, potem żniwa, a na kolejnych miejscach jest wylewanie na pola gnojowicy i rozrzucanie obornika

Nowi mieszkańcy wsi kontra rolnicy. O koszenie, wyrzucanie obornika, opryski

Rolnik nie musi płacić zasadzonej już grzywny, a jego koledzy mają czym machać przed nosem wezwanym na pola policjantom. Sąd Rejonowy w Lublinie stwierdził, że koszenie kukurydzy po nocy nie tylko nie zasługuje na grzywnę, ale jest „konieczną działalnością potrzebną ogółowi społeczeństwa”.

Skargi sąsiadów, taniec na rurze i podejrzane drinki. Tajemnice klubu na deptaku w Lublinie
Magazyn
galeria

Skargi sąsiadów, taniec na rurze i podejrzane drinki. Tajemnice klubu na deptaku w Lublinie

Znowu głośno o klubie go-go na deptaku. Do sieci takich lokali wkracza policja, a prokuratura ma mocne dowody, że zwabieni tam klienci byli odurzani. Rano budzili się bez pieniędzy.

Pryskanie permetryną miasto planuje przeprowadzić dwa raz – między 30 maja a 20 czerwca i kolejne między 10 sierpnia a 20 września.

Trudna walka z komarami. Lublin pryska, Zamość dawno zrezygnował

Środek owadobójczy – permetryna 200g/l. Obszar – 315 ha. Miasto Lublin wkrótce rozpocznie odkomarzanie ścieżek rowerowych, parków i skwerów. Tymczasem inne miasta – jak Zamość – pieniądze zaoszczędzone na niepryskaniu wydają np. na kwietne łąki.

Pani Ewa, w kwiaciarstwie od 1985 roku, prowadzi stoisko przy kwiatowym murku przy Krakowskim Przedmieściu w Lublinie

Kwiatek będzie dobrem luksusowym. Jak się prowadzi kwiatowy biznes w Lublinie?

Rozmowa z Ewą Bielak ze stoiska „Kwiaty u Ewy” na murku z kwiatami na Krakowskim Przedmieściu w Lublinie.

Michał Stawiarski nie chciał z nami rozmawiać. 32-letni syn marszałka województwa Jarosława Stawiarskiego (PiS) jest szefem biura poselskiego kraśnickiego posła PiS Kazimierza Chomy, pracownikiem firmy WOD-BUD i prezesem prężnie działającego lokalnego stowarzyszenia. Wschód Lubelskich Serc które zbiera pieniądze na chore dzieci, organizuje zawody strażaków i rajdy rowerowe, a na Mundurowej Majówce częstuje popcornem i ciastem
Magazyn
galeria

Jak Michał Stawiarski porusza serca i otwiera portfele

„Przez rok staliśmy się rozpoznawalną organizacją, która jest darzona przez mieszkańców zaufaniem i sympatią”. Ta organizacja to Stowarzyszenie Wschód Lubelskich Serc. Jej prezesem jest Michał Stawiarski. W marcu prosi o dotację urząd kierowany przez swojego ojca, marszałka województwa Jarosława Stawiarskiego. Pieniądze dostaje.

W Kraśniku mówi się, że ktokolwiek by nie startował, wybory wygra i tak Jarosław Stawiarski. Ale może za rok wygra je jego syn, Michał (drugi z prawej). Na zdjęciu jako prezes stowarzyszenia Wschód Lubelskich Serc pozuje z urzędnikami Starostwa Powiatowego w Kraśniku (od lewej): sekretarz powiatu Łukasz Skokowski, przewodniczący rady powiatu Jacek Dubiel, Michał Stawiarski i starosta Andrzej Rolla
Pierwsza strona dziennika

Wschodzące Serce PiS. Syn marszałka i robienie gruntu pod wybory. Za pieniądze urzędów

Ma 32 lata, tatę na stanowisku marszałka województwa i dyrektorską posadę w biurze posła PiS. W przeszłości miał kłopot z prawem, ale dziś to coraz bardziej rozpoznawalny w całym powiecie społecznik. I sprawny organizator imprez charytatywnych oraz sportowych. Za pieniądze urzędów i lokalnych firm.

Królowa naleśników jest jedna. Kilometr folii i ponad 8 tysięcy placków pani Jadwigi
Zdjęcia
galeria

Królowa naleśników jest jedna. Kilometr folii i ponad 8 tysięcy placków pani Jadwigi

Ja sobie lubię polatać po internecie. I tak na początku wojny przeczytałam, że na MOP-ie stanął stolik, ale są tylko kanapki – opowiada Marzena Jadwiga Gil, „Królowa Naleśników” z centrum pomocowego przy S-17 w Markuszowie.